Skocz do zawartości

Żywienie Cieląt

1461 odpowiedzi na ten temat

#421 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 kwiecień 2012 - 07:21

Żywienie Cieląt Ja nie mam takiej możliwości jak ty że mieszam preparat z mlekiem, bo mam stacje do pojenia cieląt a tam mleka nie wleję, więc u mnie nawet od 3 dnia dostają preparat mlekozastępczy. Oczywiście nie jestem za tym. Jałówki też mam ładne. Dostają u mnie paszę z sano musli od pierwszego dnia życia oraz siano, a w późniejszym odchowie do zacielenia nie daję niedojadów tylko robię oddzielną paszę dla nich. Po 17 miesiącu życia karmię samą sianokiszonką, a przed ocieleniem przeganiam do krów.

Edytowany przez rmiecz8, 23 kwiecień 2012 - 07:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie Cieląt Dzisiaj, 14:05
  •  

#422 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 12:26

Żywienie Cieląt w sobote zaszczepil mi lekarz te cielaki czyms podobnym do selektanu i powiedzial ze ma byc dobrze zeby podawac im witaminy to kupil dzisiaj ojciec jakis starter vomilk granulat. maja wody siana do oporu i ospy troche jedza i pija wode ale podobno sa smutne jak im pomóc
jaszcze ja ich nie widziałem bo jestem za granica

Edytowany przez karolr2, 23 kwiecień 2012 - 16:15.

#423 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 18:29

Żywienie Cieląt już nie wiem co mam robić podobno zaczeły pokasływać co nie które ale ten lekarz powiedział ze tym co szczepił to wlaśnie na płuca jakaś szczepionka długoterminowa. Prawdopodobnie raz wszystkie śpią za chwile skacza po sobie podchodza i po rękach liżą a i ściane też liżą.to pewnie trzeba im lizawke jakas kupić. co to jest witamina z selenem i gdzie to kupić

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#424 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 21:52

Żywienie Cieląt karolr2- lizawki na razie nie dawaj ,bo są za małe i będzie biegunka ,a poza tym za duzo na raz nowości w jedzeniu, Kup polfamix dla cieląt i dodawaj do mleka. Można podać wit. AD3 w zastrzyku. Obserwowac na bieżąco stan zdrowotny cieląt, sztuki u których brak poprawy zgłósic do weta,który może podać drugi antybiotyk. Zachowanie cieląt - muszą się poznać i zaaklimatyzować w nowych warunkach, potem będą rozrabiać. Lizawki sprzedają w Greene, w punktach sprzedaży pasz dla zwierząt.

#425 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 25 kwiecień 2012 - 17:20

Żywienie Cieląt słuchaj chłopie lizanie ścian to niedobór witamin i wapnia musisz im do ospy dodawać kredę pastewną lek na poprawienie humoru to vita selen tak za bardzo to łapek do nich nie wkładaj bo mogą mieć grzybicę lub jakieś inne pieruństwo lizawkę to czerwoną z selenem tylko stopniowo im dawaj na godzinę potem na dwie żeby się nie rozwolniły a i jeszcze jedno nasze leki słabo działają na te cielaki niech się Twój lekarz nie dziwi bo jedną szczepionką tego nie załatwisz mierz im temperaturę i niech Ci pisze co podaje bo narobisz sobie bałaganu.

#426 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 27 kwiecień 2012 - 20:05

Żywienie Cieląt Od lizawek nic się nie stanie cielakom ja daje od pierwszego dnia od zakupu cielaka lizawkę i se poliżą trochę jak chcą i to tyle

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#427 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 14:58

Żywienie Cieląt no i cielakom mineło tydzien jak sa u mnie nie które miały biegunkę a nie które maja nadal szczepie je lekiem enrocin raz dziennie przez 3 dni mysle że pomaga. niepokoje sie tylko tym że od czasu do czasu delikatnie dychaja u dwóch widziałem że wydzielał sie dziwny śluz z nosa ale na drugi dzien jz było ok za to u nastepnego był katar. jak myslicie że to normalne po takiej podróży. do jedzenia dostaja ospe z pszenżyta i owsa zmieszana z otrebami i cj-k i starter z nutreny i to posypane ziarnem z kuku tego maja pod dostatkiem no i jeszcze siano sloma i woda stoi w wanience.Widze że troszke dłubią we wszystkim. Moje odczucie jest takie że dopiero ucza sie jesc ze tam u Rumuna to tylko ssały i zostały zabrane prosto z pastwiska

Edytowany przez MAT912, 29 kwiecień 2012 - 08:47.

#428 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 28 kwiecień 2012 - 15:23

Żywienie Cieląt Karol nie lekceważ dychania i śluzu z nosa ja to sobie olałem i było za późno dwa padły , teraz wiem że nie warto czekać. Z resztą poczytaj wcześniejsze posty w tym temacie lub hodowla opasów to się co nie co dowiesz o tych objawach..

Edytowany przez MAT912, 29 kwiecień 2012 - 08:43.

#429 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 29 kwiecień 2012 - 08:41

Żywienie Cieląt Parzone siemie lniane daj tak 3 łyżki od zupy zalej wrzącą wodą kilka godzin przed podaniem i dodaj do mleka tak 3 razy dziennie i na pewno pomoże i dawaj trochę mniej mleka. na pewno poskutkuje

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#430 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 08:46

Żywienie Cieląt mleka u mnie nie dostają a na płuca mówił doktorek że szczepił odrazu jak przyjechały

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 10:28

Żywienie Cieląt Jak szczepił to czekaj powinno przejść po 2 tyg.

#432 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 17:32

Żywienie Cieląt ok dzieki

#433 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 30 kwiecień 2012 - 20:19

Żywienie Cieląt karolr2 to że schodzą czopy ropne to normalna rzecz w tym okresie musisz pilnować temperatury ropa zejdzie a dychania mogą być różne przyczyny nie koniecznie infekcje chociaż przeważnie tak jest pilnuj temperatury to najwazniejsze będziesz widział czy się coś dzieje.

#434 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 02 maj 2012 - 22:01

Żywienie Cieląt temperatura 39 u jednych a u drugiego 40.3 a na drugi dzien tez 39 wet powiedział że nie ma narazie potrzeby interwencji.Wielkie dzieki za podpowiedzi

#435 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 03 maj 2012 - 11:23

Żywienie Cieląt temp. prawidłowe u cieląt 1-2 m-cy -38,5-39,5 C
bydło młode 38,0 -39,5 C
bydło dorosłe 38,0 - 39,0 C , temperatura zawsze jest niższa rano ,a od ok, 16 godz rośnie w stanach chrobowych tak jak i u człowieka.Jeżeli cielę jest pod osłoną antybiot. i temp. ulega obniżeniu tak jak piszesz tzn, ze antyb. jest dobrze dobrany.Jeżeli nie jest pod osłoną antyb i jest temp. to nie ma tu na co czekac. Sam też możesz zmierzyć temp. w póżnych godz. popołudniowych i wtedy jesteś na 100% pewny. Inny wariant to cieleta po leczeniu,temp w normie,sporadyczny kaszel wyciek z nosa traktujemy jako oczyszczanie po chorobie, ale cielę jest wesołe, chętne do jedzenia.

#436 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 03 maj 2012 - 13:32

Żywienie Cieląt To zależy kiedy jak sie żuci świeżej słomy to brykaja i sie cieszą na pewno są dużo weselsze jak na początku. Ale też dużo spią ale to chyba taka rasa.

#437 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 11 maj 2012 - 14:41

Żywienie Cieląt 50kg owsa 50kg przenżyta (sruta) 25kg otremby z przenizy 5kg wit z nutreny i 10kg c-jk dokladnie zmieszane to wszystko posypane ziarnem z ku-ku i obierkami z ziemniaków po dobrym wiadrze 3 razy dziennie na 10 sztuk i koryto zawsze czyste. w miedzyczasie siano i słoma i woda do oporu.i moje rumuny zaczynaja ladnie przyrastac. Mam takie pytanie ile moge do tej mieszanki dosypac śruty z rzepaku i śruty z soja i kredy pastewnej bo wczoraj zakupilem 50kg soja 50kg rzepak i 25 kreda gdyż nie chce przesadzić i tez nie chce zeby czegos im brakowało a dużo się w postach naczytałem o rzepaku i kredzie. krzysiek79w JPH2 piotrek1975 napiszcie bo widze ze sie znacie

#438 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 11 maj 2012 - 17:15

Żywienie Cieląt Ja sypie 15 kg śruty sojowej do 100 kg śruty. Czy można więcej? Kredy nigdy nie dawałem to się nie wypowiadam u mnie mają tylko lizawki i czasami sypię drożdże buforujące do śruty i tyle.
Niech inni się wypowiedzą w tej kwestii .

#439 Share Andrzej08

Andrzej08

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 16 maj 2012 - 06:54

Żywienie Cieląt rmiecz8

co to za specjalna pasza jaka robisz cielakom?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 maj 2012 - 07:07

Żywienie Cieląt To TMR tylko z mniejszą ilością kiszonki z kukurydzy i więcej sianokiszonki. Dodaję paszę pełnoporcjową, witaminy dla jałówek i trochę śruty sojowej. Tą paszę dostają tylko jałówki w wieku od 3- 4 miesięcy do zacielenia. Potem na samej sianokiszonce.