Skocz do zawartości

Żywienie Cieląt

1461 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Dorominio2009

Dorominio2009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 14:09

Żywienie Cieląt Jak często karmicie cielęta i młodzież?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie Cieląt Dzisiaj, 18:11
  •  

#22 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 20:36

Żywienie Cieląt U nas karmimy wszystkie bydło dwa razy dziennie.

#23 Share TOOMER

TOOMER

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 08 maj 2009 - 18:03

Żywienie Cieląt

Koledzy, mam do was pytanie:
Od którego (mniej-więcej ) miesiąca można bez żadnych obaw można karmić cielaki sianokiszonką, w jakim wieku muszą one być, żeby kiszonka im nie zaszkodziła (biegunka i inne), moim 3 jałówkom zaraz stuknie miesiąc, ja tydzień temu dałem im trochę kichy, żeby spróbowały, jadły ze smakiem, matka twierdzi, że są jeszcze za młode i zabroniła ich kichą karmić. Kolega który uczy się w 3 klasie technikum rolniczego mi powiedział, że jak im smakuje to im dawaj i nie powinna im zaszkodzić, i kto tu ma rację.

Moje cielaki zaczynają jeść sianokiszonkę 7 dni po urodzeniu. specjalnie dla cieląt daję sianokiszonkę z folii z II i III pokosu trawy z kończyną. Jak przekraczają 100 kg przechodzę stopniowo na sianokiszonkę z lucerny z kiszonka z kukurydzy. W większe wadze dostają kiszonki z żyta.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share henry19

henry19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 maj 2009 - 18:41

Żywienie Cieląt U mnie tato w poniedziałek kupił 50kg paszy z lnb bo spotkał jakiegoś przedstawiciela tej firmy i ten mu dawał rękę uciąć że tygodniowym cielakom będzie smakowało ;) Jak zaszedłem na 2 dzień do obory to zaprażyłem, że już cielaki próbowały tą pasze, a do dziś to już kilka kilo zjadły mimo że mleka od krów mięsnych jeszcze im starcza. Nie wiem jakie ma składniki bo matka spaliła ulotkę ale na pewno jest coś mlekozastępczego bo cielaki ładnie hrupio. Ja dla malutkich cielaków kupuje to co najlepsze nie patrząc na cenę, bo ile moze zjeść 9 takich po 2 tygodnie cielaków, a później jak już dobrze jedzą to przechodzę na coś tańszego aż w końcu koncentrat dla opasów. Cielaki do siana majo dostęp od urodzenia a kiszonkę pierwszy raz zrobię po sianokosach wiec przydadzą mi się wasze doświadczenia na temat karmienia cielaków kiszonko :P
Długi post mi wyszedł, pozdrawiam henry

#25 Share TOOMER

TOOMER

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 08 maj 2009 - 19:23

Żywienie Cieląt Zrób sianokiszonkę a nie kiszonkę. Ja kiszonkę zrobiłem tylko raz i z kiszonki nie byłem zadowolony. Nie robię jej już parę lat. Ostry zapach, słabe pobieranie paszy przez bydło, i wygląda jak byś błoto dawał w koryta. Takie są moje spostrzeżenia.

#26 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja

Napisany 11 maj 2009 - 12:48

Żywienie Cieląt Mam pytanko. Czy warto dać za typowego mięsnego cielaka chyba limouse po 14 zł za kg. Cielak ma 120 kg
Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

#27 Share TOOMER

TOOMER

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 12 maj 2009 - 18:03

Żywienie Cieląt Zdecydowanie za dużo, ja kupiłem po 10 zł mięsnego limouse w wadze 60 kg. Cielaczki troszkę potaniały. Były po 12 zł/kg.
Za 120 kg to maks 10 zł. Chyba, że jest czysto rasowy a nie krzyżówka.

#28 Share fenris

fenris

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 10:32

Żywienie Cieląt Witam
Czy cielaki powinny mieć stały dostęp do wody? Jeśli tak to od którego tygodnia życia?
U mnie cielaki dosyć długo piją mleko, dopiero po odsadzeniu od krowy do mleka w wiadrze dolewa im się trochę wody. Potem jednak pojawia się problem bo taki cielak, który już ma kilka miesięcy i nie dostaje już mleka, jest strasznie chciwy na wodę. Praktycznie niemożliwe jest jego napojenie bo pije szybko i trochę strach ze jak za dużo wypije to może mu się coś stać. Czy od dużej ilości wody cielak może dostać sraczki?

#29 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 11:27

Żywienie Cieląt Miesięczny cielak to powinien mieć stały dostęp do wody

#30 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 14:38

Żywienie Cieląt U mnie cielaki mają dostęp do wody zaraz po urodzenia. Zdarza się głównie latem, że już dwu dniowe cielęta piją wodę i im nic nie jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 11 czerwiec 2009 - 15:23

Żywienie Cieląt

Zdecydowanie za dużo, ja kupiłem po 10 zł mięsnego limouse w wadze 60 kg. Cielaczki troszkę potaniały. Były po 12 zł/kg.
Za 120 kg to maks 10 zł. Chyba, że jest czysto rasowy a nie krzyżówka.

Ceny cieląt wahają się ciągle. Tydzień temu mogły być po 10 zł/kg a jutro mogą być po 14zł. To zależy od zapotrzebowania.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#32 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 12:33

Żywienie Cieląt Witam mam pytanie poniewaz kupiłem dwa byki 2 tygodniowe HF i nie wiem za bardzo jakie produkty im dawać i czy mogę dawać im siano proszę pomóżcie mi!!!

#33 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 09 styczeń 2010 - 13:45

Żywienie Cieląt Przeczytaj ten temat to się dowiesz. Litości...

#34 Share Fernando

Fernando

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 18:05

Żywienie Cieląt Witam chciałem się zapytać czy jeżeli podaje Cielakowi preparat mlekozastępczy z paszą (czyt. Sruta z pszenicy i pszenżyta) Bo nie chce go pić zbytnio to ma takie same wartości jakbym go poił ;P??

#35 Share marco1

marco1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 20:49

Żywienie Cieląt Chciałem Was zapytać jak wygląda u was sprawa karmienia cieląt z kubla. Czy cielak mając np 3-4 tyg pija u Was dalej z takiego kubla ze smoczkiem i pic normalnie uczą się dopiero np z poidła, czy może uczycie od razu cielaka pic z normalnego kubla, choć przyznam ze to nie jest prosta sprawa :) ...

#36 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 21:28

Żywienie Cieląt Poj go jak ci jak ci wygodnie jeśli ma pojidło to sam sie nauczy, a jak niema to mu zrób bo takie są wymogi

#37 Share zetor8012

zetor8012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 14:06

Żywienie Cieląt Ja kupuje cielaki 6 dni to odrazu ze zwykłego wiadra pije

#38 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 23 kwiecień 2010 - 14:10

Żywienie Cieląt Matka już pierwszego dnia uczy pić prosto z wiadra, żeby potem problemów nie było :D
Wystarczy raz pokazać, a potem sam pije :)
Wieczny kawaler ;)

#39 Share marco1

marco1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 14:40

Żywienie Cieląt No dobra a jak radzicie sobie z obsypaniem? Jak np wpuściłem takie 2-3 tyg cielaki do 1 kojca to zaczęły mi się obsysać nawzajem, czytałem ze to niby z tego powodu ze za krotko trwa pojenie, ale tu chodzi o picie z kubła ze smoczkiem a one już były nauczone picia ze zwykłego, jednak po pojeniu zaczynały się obsysac... Jak temu zaradzić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 15:31

Żywienie Cieląt One po napojeniu wciąż są głodne i cho dalej pić dlatego szukają co by tu pisać.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png