Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Dlaczego tak ważna jest siara?

galeria
Cielęta

Żywienie Cieląt

1431 odpowiedzi na ten temat

#341 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 11 luty 2012 - 19:05

Żywienie Cieląt rzepaczankę podaje się w podwójnej dawce soi czyli jak soi dajesz 8% to rzepaczanki 16%jednak pamiętaj że rzepaczanka to też białko więc nie można przesadzić a jeśli rzpaczanka ma być jako białko główne to można dać 20-25% wiek około 4,5-5miesięcy życia (180-200kg)dobre efekty są stosując obydwa komponenty.dentka17 chłopie daj spokuj Ty nawet najprostrzych podstaw nie czaisz. z cielakiem musisz dostać paszport(nie daj się nabrać na to że ktoś dowiezie Ci paszport później bo możesz go wcale nie zobaczyć i będziesz miał problem za lewego byka dostaniesz tyle co za starć krowę)na tym paszporcie jest nr cielaka (taki jak na kolczyku)data urodzenia nr. kolczyka matki i nr.siedziby stada poprzedniego posiadaczatego cielaka z tem paszportem idziesz do agencji wypełniasz zgłoszenie i wpisują go na kontonajlepiej swoje lub ojca (osoby zaufanej)odrazy Ci wyjaśnię że większość skupujących jest w systemie i jeżeli cielak będzie zarejstrowany na kogo innego a Ty podasz swoje konto na kasę to może być problem i system nie przeleje pieniędzy inaczej ma się sprawa z gotówką bierzesz kasę do łapy i cześć.rafalkom555 ja też tak myślałem ale dzwoniłem i wiem na 100%że po 30 zabierają 1 zł z każdego kila.

Edytowany przez krzysiek79w, 11 luty 2012 - 19:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie Cieląt Dzisiaj, 03:32
  •  

#342 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 11 luty 2012 - 19:53

Żywienie Cieląt NIe wiem jak to jest z tymi paszportami tylko bo nigdy tego nie robiłem. A jak już bede go sprzedawał to skupujący zabiera ten papier (paszport) czy tylko chce zobaczyć? Jakie zgłoszenie sie tam wypełnia? Na konto bankowe?tam gdzie będą mieli kase przesłąć? Ja będę go kupował na gospodarstwo kolegi to podać jego konto czy jak? Aha to jego konto podać.
Dzieki.

#343 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 luty 2012 - 20:10

Żywienie Cieląt Musisz zrobic tak jakby to ten kolega go kupił. Przy kupnie nie podajesz żadnego numeru konta tylko przy sprzedaży. Jak już sprzedaż byka to paszport zabiera kupujący.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 12 luty 2012 - 14:07

Żywienie Cieląt Panowie teraz pytanie z innej beczki
Mógłbym dawać cielakom stutowaną pasze dla gołębi?
Waga worka 25kg a skład
40%kuku
25%pszenica
5%groch
5%proso
5%kari
5%sorgo
5%peluszka
5%owsik
3%słonecznik
2%dari
I miałbym taki srutownik na 50kg paszy to dałbym do tego jeszcze 11kg owsa 11kg jęczmienia i 3kg sanbulla co wy na to?

#345 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 12 luty 2012 - 19:33

Żywienie Cieląt groch na pewno nie dla małych cieląt co to jest to dari?sorgo to karpiom dają,cary ?po co Ci ta kombinacja weź zrób starter tak jak Ci napisałem i będzie ok.a nie cudujesz co dla gołębi to dla gołębi a dla cieląt to dla cieląt,weźmiesz małego cielaka z nie wykształconym układem pokarmowym i na nim chcesz eksperymentować?z takim podejściem to będziesz szybko dół kopał.z tego co wiem to taka mieszanka wychodzi sporo drogo na targu to coś około 110zł

#346 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 12 luty 2012 - 19:37

Żywienie Cieląt U mnie kosztuje to 40zł worek 25kg. Ok nie ma co eksperymentować z małymi.
A starter to kupie gotowy z sano. Wiecie ile ksoztuje taki starter i ile ksoztuje preparat mlekozastępczy milli i milsan?

#347 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 12 luty 2012 - 19:41

Żywienie Cieląt ta karma dla gołębi to wyjdzie po Twoich cenach 160zł za metr.na starterze wyjdzie taniej.

#348 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 12 luty 2012 - 20:49

Żywienie Cieląt Owsik to ja mogę sprzedać a ty krzysiek startuj na moderatora to pozamykasz dużo tematów pisanych przez ------ typu jaki na 10ha ,20, 30,a jest 10ary

#349 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 12 luty 2012 - 21:03

Żywienie Cieląt nie znam się na komputerze dopiero się uczę a tu trzeba mieć trochę wiedzy na razie mam czas bo zima to pomagam ale niedługo skończy się wolne a w bykach daje radę mam trochę doświadczenia, mnie też złoszczą niektóre pytania i tematy moje zdanie jest takie żeby się za coś brać to trzeba mieć chociaż podstawy wiedzy chociaż teoretycznej a w ogóle to albo robić coś dobrze albo wcale tego się trzymam.

#350 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 12 luty 2012 - 21:19

Żywienie Cieląt Krzysiek mi dużo pomogłeś w swoich postach ,mam te43 z hakiem,komornik mi zabrał 25 ha i jak czytam mądre wypowiedzi to się staram swoją wiedzą podzielić do tej pory trzymałem sporo świń,ale jak zaczołem do nich dokładać to zrezygnowałem.mam ukończone technikum ochrony roślin.swoje lata i jak czytam pierdoły to uważam że jakaś selekcja musi być i to eliminowac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 12 luty 2012 - 21:52

Żywienie Cieląt ja jestem na forum od niedawna trochę punktów już na łapałem ale to za sprawy techniczne miałem już tu kilka sprzeczek kilka poważnych konwersacji i jestem w stanie szybko wyłapać kto ma pojęcie a kto się dopiero uczy i widzę też takich co nie znają się na sprawie ale są to ludzie z dużą wiedzą tylko nie zawsze się nią dzielą.zaczną się roboty to i czasu nie będzie a po całym dniu to poduszka będzie lepszym rozwiązaniem a z bydłem tak jak ze wszystkim będą zawsze problemy.jedni zaglądają bo mają problemy i szukają rady inni dla jaj a jeszcze inni troszkę liznęli wiedzy i myślą że mogą rady dawać ale teoria to nie wszystko praktyka jest potrzebna,mamy tu też kolegę który na jednym temacie pyta o podstawy a na innym daje rady jako fachowiec.selekcja może i tak albo ludzie powinni pisać rzetelnie o co chodzi i z czym mają problem albo jakoś tak.jest zasada jak jeden Ci mówi że robisz źle to możesz go olać drugi trzeba pomyśleć ale jeśli trzeci powtórzy to samo to trzeba odpuścić wedle innej zasady gdzie trzy głowy to nie jedna.

#352 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 13 luty 2012 - 15:06

Żywienie Cieląt Wiecie ile ksoztuje taki starter i ile ksoztuje preparat mlekozastępczy milli i milsan?

#353 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 13 luty 2012 - 16:16

Żywienie Cieląt nie jestem pewna ,ale mlekozastępcze chyba ok. 120zł za worek cena porównywalna do mleka z innych dobrych firm, a starter chyba ,piszę chyba -65zł za worek

#354 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 13 luty 2012 - 18:24

Żywienie Cieląt U nas z nutreny 100 dla małych. Milsan troche drożej wychodził.

#355 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 14 luty 2012 - 12:10

Żywienie Cieląt no tak ale nutrena jest 20kg wiec 1kg wychodzi 5zł a milsan jest 25 i kosztuje 120 wiec 1kg kosztuje 4.80 ale u mnie podstawa w nutrenie przy jednym worku to jest chyba 105 a milsan za 120

#356 Share Bugsik

Bugsik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 15 luty 2012 - 23:44

Żywienie Cieląt no to masz tanio te milsana u mnie 130 kosztuje obecnie...

#357 Share aga2010

aga2010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 17 luty 2012 - 14:03

Żywienie Cieląt witam
kiedy moge przestac cielakowi dawac mleko ma juz 7 tyg i je ladnie siano oraz srute z kukur.pomieszana z przenica

#358 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 17 luty 2012 - 14:21

Żywienie Cieląt dobra pora na zmniejszenie kosztów postaw mu wiaderko z wodą chłodną i stopniowo ujmuj mlekopanu sam zacznie uzupełniać płyny nie powinien się zbytnio buntować tylko stopniowo nie z dnia na dzień bo nie chce pić i straci wagę.

#359 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 25 luty 2012 - 21:58

Żywienie Cieląt Koledzy jak odstawić picie z wiaderek byczkom 3miesiące? Mama go tak nauczyła i nie chce pić wody z wiadra bez smoczka tylko pije z smoczkiem ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 26 luty 2012 - 11:47

Żywienie Cieląt Dwa palce w wiaderko i pysk i będzie pił :D