Skocz do zawartości

Żywienie Cieląt

1452 odpowiedzi na ten temat

#241 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 19:04

Żywienie Cieląt

a jak najprościej przejść z preparatu mlekozastępczego na pojenie woda i w jakim okresie gdy cielak nie chce pić wody.

Stawiasz cielęciu wodę od 1 dnia jak się urodził. Zmieniasz na świeżą jak najczęściej. Gwarantuję, że będą piły. U nas tak robimy, nie ma problemu z odsadzeniem od mleka. Niedobrze jest jak zabierzesz cielętom mleko a one do tej pory nie widziały nawet wody- moim zdaniem, to żadna praca postawić raz czy dwa razy dziennie wiaderko z wodą. Pamiętam, jak latem 2-3 dniowe cielęta piły wodę z wiaderka. Nie trzeba ich tego uczyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie Cieląt Dzisiaj, 19:08
  •  

#242 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 07:58

Żywienie Cieląt Cielaki mają postawioną wodę od początku,zmienianą codziennie,ale jej nie pija.Teraz mają po 6 tyg.i tylko powąchają i odchodzą.

#243 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 13 styczeń 2012 - 10:30

Żywienie Cieląt cielak w tym wieku swobodnie pije wodę nie dawaj mleko panu to będą piły wodę

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share aga2010

aga2010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 15:05

Żywienie Cieląt WITAM. Mam dostep do serwatki jak myslicie czy moge dac ja cielakowi do picia . Ciele ma 5 tygodni.

#245 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 16:46

Żywienie Cieląt Niektóre preparaty po 2 tyg. są ma serwatce ale mają coś jeszcze. Podejrzewam jakbyś dałała z tydzień do 2 pół na pół a potem samą nie powinno się nic dziać
The Truth Is Out There

#246 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 18:16

Żywienie Cieląt ciekawe co jeszcze wymyślicie dla tych cielaków? poczytajcie trochę a eksperymenty na drugi plan.

#247 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 22:44

Żywienie Cieląt Ja to miałam takiego ancymona 4-ro tygodniowego,który nie dość, że mleko żłopał to jeszcze z poidła wodę pił .Zawsze w poidle zostały po nim jakieś resztki,którymi z kolei raczyły się pozostałe cielaki /nie umiały naciskać na język/ i to nie wszystkie.I tak z czasem nauczyły się same pić,a kiedy mleko zostało odstawione to i ten co wcale nie pił to pije.Nic się nie martw benio.Nie bedzie mleka to same rzucą się do wody Teraz jest chłodno to też nie mają apetyty na wodę,gdyby był upał to nie miałbyś tych problemów.Ale chyba potrzymasz je trochę dłużej na mleku. Tak pytam, bo raczej nie jestem zwolennikiem skróconego odchowu cieląt.
aga2010-opanuj się!Powtarzam za krzyśkiem79w-eksperymenty na drugi plan!!!!!!!

#248 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 11:14

Żywienie Cieląt Już zaczeły wodę pić ,wczoraj handlarz przywiózł nowe ,stoją razem i te też łeb wsadzają do wody.

#249 Share aga2010

aga2010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 13:32

Żywienie Cieląt Kto pyta nie bladzi! Dzieki tyemu ze zadaje wam rozne pytania nie odwazylam sie dac cielakowi mleka zastepczego bo po waszych tekstach wynika ze zadne produkty mlekozatepcze nigdy niedaja 100% pewnosci i obejdze sie bez biegunek.

#250 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 styczeń 2012 - 14:31

Żywienie Cieląt Witam . @ aga2010 stosowałem serwatkę z powodzeniem u cieląt od 8 tygodnia życia . 1,5 l serwatki i 1,5 l wody na jedno odpojenie dotego do woli kiszonka z kukurydzy i śruta z premiksem i siano . Najlepsze przyrosty uzyskałem stosując serwatkę z maślanką i wodą , byczek ważył w niecałe 6 miesięcy 403 kg .
Co do preparatów mleko zastępczych to trzeba umieć je podawać i wtedy niema problemów z biegunkami .

Edytowany przez dwojtek01, 15 styczeń 2012 - 14:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 14:52

Żywienie Cieląt Na biegunkę chyba niema rady u jednego będzie u drugiego nie chociaż mają takie same warunki.

#252 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 20:14

Żywienie Cieląt kolego dwojtku01 żebyś mu nawet za przeproszeniem i jajka w tej serwatce moczył to takich przyrostów nie będziesz miał siedzę w tym temacie już parę lat i kilka setek tego towary przerobiłem różnych ras maści i kalibru więc włącz kalkulator policz a potem pisz bo ludziom w głowie mącisz a takich przyrostów to i u BBB rzadko znaleźć a Ty piszesz że na serwatce QQ i premiksie,makaron na uszy ale nie mi.aga2010 od biegunki nie uciekniesz możesz tylko pozbyć się jej szybko (2-3dni)farmaceutykami lub dłużej metodami naturalnymi i jedna i druga ma skutki uboczne moja propozycja nie eksperymentuj jeden z kolegów mądrze napisał że chytry dwa razy traci

Edytowany przez krzysiek79w, 15 styczeń 2012 - 20:23.

#253 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 15 styczeń 2012 - 20:29

Żywienie Cieląt Moje cielaki jedzą pełnoporcjową pasze dla cieląt z dodatkiem całego ziarna kukurydzy, siano, oraz trochę kiszonki z kukurydzy. Później, gdy są odłączane od mleka wchodzi też kiszonka z trawy.

#254 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 20:42

Żywienie Cieląt krzysiek79w- poradż bo mam dylemat,nie wiem która pasza lepsza,dodaję je do własnej śruty zbożowej. Mam dostęp do tych dwóch :cielak pózny z Provimi-białko 16,5%?wg mnie mało/włókno sur.5,4%,popiół 6,6% i w składzie ma pszenicę,otręby pszenne,kukurydzę,soję,jęczmień.wywar gorzelniczy zbożowy suszony.nasiona rzepaku,wysłodki buraczane reszta to wit itp co w kazdej paszy .Druga to Happy Baby CJM z Trouw Nutrition i jest 18% białka, włókno sur.7%,popiół 5,9% ,nasiona rzepaku,kukurydza,pszenżyto,pszenica suszona,pulpa buraczana z buraków cukrowych,melasa buraczana z bur.cukr,wytłok z nasion rzepaku,otręby pszenne.Z góry dziękuję za poradę.

#255 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 20:53

Żywienie Cieląt ja bym wziął ten drugi produkt tylko zależy jak to cenowo stoi trzeba policzyć i ile trzeba dać jednego a ile drugiego to też ważne.ten pierwszy to podciąga mi pod pszenmika-czy się mylę?

Edytowany przez krzysiek79w, 16 styczeń 2012 - 20:18.

#256 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 styczeń 2012 - 22:34

Żywienie Cieląt @ krzysiek79w to , że kolega kilka lat hoduje bydło nie oznacza ,że może kolega komentować w ten sposób moje posty . Jeszcze dużo lat nauki i praktyki przed kolegą , żeby być w tym miejscu co ja teraz , a ja ze swoimi eksperymentami zawsze będę dalej z przodu bo będzie mi na to pozwalała moja wiedza i doświadczenie .

#257 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 20:13

Żywienie Cieląt kolego a czy przeliczyłeś co napisałeś? prawo prawem a praktyka praktyką czemu piszesz takie rzeczy udowodnij to a odwołam co napisałem.mi też wiedzy nie brakuje a nie wspomnę o doświadczeniu,kolego piszesz rzeczy niemożliwe przyrosty dobowe przekraczające 2kg to żarty wiem co można zrobić z bykiem różne cuda widziałem i robiłem ale to co napisałeś to przesada.na forum jest dużo ludzi co dopiero wchodzą w temat naczytają się takich rzeczy a potem śmieszne pytania na forum i mętlik w głowie i po co to? mi jak zarzucić na forum że niemożliwe są przyrosty jakie osiągam w moim gospodarstwie to szybko to udowodniłem a Ty ?żebyś kolego z tymi wynalazkami tylko zbyt często bakutilu nie wzywał.serwatka ,maślanka-normalnie kabaret dodaj jeszcze muzykę poważną i masaż ogona

#258 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 16 styczeń 2012 - 20:41

Żywienie Cieląt Dobra nie kłóćcie sie, wezcie to sobie na spokojnie.

Czy mieszanka owies kukurydza (całe ziarna) i starter + płatki pszeniczne sa dobra pasza do cielat 90kg ? Co dodac jeszcze ?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#259 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 21:01

Żywienie Cieląt zobacz skład startera,w jakiej jest formie peletu czy płatków te musli mają bardzo często pognieciony jęczmień i QQ plus cała reszta dodatków z jabłek i nie tylko jeśli nie ma to ja bym dodał jeszcze jęczmień do tej pszenicy,pasza ok. może i masz rację że trzeba sobie dać spokój niech każdy pasie jak umie,ale z drugiej strony pozostaw bez komentarza to tu cyrk będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 21:08

Żywienie Cieląt ja tam nie staje po zadnej ze stron bo zapewne obaj macie i wiedze i doswiadczenie ale patrzac na galerie @dwojtek01 to sztuki sa piekne a ten jeden przy krowie to wyglada jakby wpieprz..ł to co burneika :lol: Ale byc moze cielak miał 60kg przy urodzeniu i było np 6 miesiecy i iles tam dni a kazdy dzien juz troche zmieni przyrosty

Edytowany przez komodo, 16 styczeń 2012 - 21:18.