Skocz do zawartości

Żywienie Cieląt

1432 odpowiedzi na ten temat

#221 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 21:59

Żywienie Cieląt Można poić preparatem mlekozast,ale rozcieńczonym .Ja np z 200g rozpuszczanych w 2l wody zeszłam na 100g w 1,5 l wody i tak przez pierwsze dwa dni,a potem stopniowo zwiekszałam ilość preparatu i wody aż doszłam do takiej porcji jaką dostawał przed biegunką.Cały czas do tego pójła dolewa się kawy zbozowej Poza tym raz dziennie ,ale po ok.3godz od podania mleka dawałam elektrolit.Wzmacnia cielaka i biegunka tak go nie osłabia.Powinien mieć stały dostęp do wody i siana dobrej jakości,pasze tresciwą ograniczyć do małej ilości jeżeli to nie jest mocna biegunka.
Małe cielęta mają tendencje do obsysania się ,szczególnie po pojeniu mlekiem, z czasem im to minie.Do mleka powinno się podawać,pomimo że ma w sobie dodatek witamin, preparaty mineralno -witaminowe typu polfamix C, biotan 2bis lub coś innego ale z zawartością szczeg wit AD3, a jak są nieco starsze to lizawkę czerwoną Lisal lub inną i przyzwyczajać je trzeba do niej stopniowo, bo w przeciwnym razie od łapczywego lizania może być biegunka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie Cieląt Dzisiaj, 20:51
  •  

#222 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 10:38

Żywienie Cieląt jak kupisz wiadro ze smoczkiem to w 90% cielakowi wystarczy ssania przez ssanie smoczka. możesz też częściej a w mniejszych ilościach podawać pójło też może to być przyczyna. Ssanie występuje tylko wtedy gdy cielę za szybko wypija mleko itp przez podawanie ze zwykłego wiadra, naturalny odruch to ssanie matki i wtedy ciele ssie długo przez to są te wiadra ze smoczkami. Możesz też takie wiadro oczywiście wymyte czyste, nie takie po pojeniu bo bakterie szybko się rozmnażają w brudnym smoczku zostawić na stałe to cielak będzie ssał smoczek a nie drugiego cielaka czy też jakiś sprzęt. nie pamiętam w jakim tempie powiększa się trawieniec tzn ale cielak jak się urodzi ma tylko pojemność 2l więcej pójła nie powinno się podawać

#223 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 11:28

Żywienie Cieląt Dziś dałem mu gastrolit 2 saszetki na 0,5l i zobaczę jak poskutkuje.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 19 grudzień 2011 - 13:47

Żywienie Cieląt ja proponował bym Ci nie podawać żadnych mlekopanów podać raz dziennie elektrolit tak jak kolega wyżej radził z koryta zabrać wszystko,podać cały owies i otręby pszenne oczywiście witaminy z premiksy,drożdże z wit AD3 i kreda dostęp do wody czystej o temp. budynku i siano lub słoma najlepiej jęczmienna(jary) lub owsiana.jest jeszcze jeden bardzo szybki sposób na biegunkę podawanie 65% włókna i celulozy działa w ciągu dwóch dni można podawać od trzeciego tygodnia życia cielaki odchowują się perfekcyjnie.przy małych cielakach nie polecam farmaceutyków spowalniają wzrost.

Edytowany przez krzysiek79w, 19 grudzień 2011 - 13:56.

#225 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 18:58

Żywienie Cieląt co zawiera włókno i celulozę w jednym lub inaczej jaka to pasza.

#226 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 14:36

Żywienie Cieląt włókno tworzy ściany komórek roślinnych które zawierają pektyny, hemicelulozę, celulozę i ligninę. I tu masz swoją odpowiedź.
Jakieś bardziej szczegółowe pytanie czego potrzeba Ci kolego? a my pomożemy

#227 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 15:24

Żywienie Cieląt Mam taki problem, że ciele nie chce w ogóle pić z mamki czy wiaderka od krowy pije super i nie wiem czy macie jakieś sposoby żeby zaczęło pić z mamki?

#228 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 20:40

Żywienie Cieląt benio1967 już dostał szczegóły i namiary na ten produkt.

#229 Share aga2010

aga2010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 15:12

Żywienie Cieląt jak zaczac podawanie sruty lub kukurydzy cielakowi ktory skonczył 3- tyg. I w jakich ilosci ?

#230 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 18:05

Żywienie Cieląt aga2010 po prostu wsyp do wiaderka lub korytka zmieszane razem całe ziarno owsa całą QQ i otręby pszenne wszystkiego po tyle samo poprósz to mlekopanem tak w dwa palce i podaj,jeśli poisz smoczkiem to dobrze by było żeby wiaderko z paszą było takiego samego koloru szybciej załapie a jeśli nie to korytko obok siano lub słoma jak kto woli i woda czysta nie zimna i nie ciepła najlepiej w temp. budynku. paszy max 200gr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Limousine00

Limousine00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 10:35

Żywienie Cieląt Witam ! Mam takie pytanie, a mianowicie: czy można odpajać cielaki w ten sposób, że dostają rano np: 2l mleka krowiego, w obiad 1l preparatu mlekozastępczego a wieczorem znowu mleko krowie ? Nie chodzi mi o ilość mleka tylko o to czy można podawać i mleko i preparat przy odpajaniu. Czy to nie będzie miało skutków ubocznych typu biegunki ?

Edytowany przez Limousine00, 30 grudzień 2011 - 10:36.

#232 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 14:07

Żywienie Cieląt moim zdaniem wywoła to biegunke no chyba ze bys podawal jeden rodzaj mleka w malych ilosciach stopniowo zwiekszajac dawke... kilku dniowe ciele napewno dostanie biegunke

#233 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 09:08

Żywienie Cieląt Jak byście zbilansowali dawkę żywieniową gdy mam do dyspozycji osybka z jęczmienia, śruta rzepakowa, jakieś małe ilości śruty z grochu, wysłodki suszone buraczane (moge moczyć ale wolałbym zmieszać ze śrutą), kiszonka z kuku. I coś moge dokupić. Chodzi mi ile kg w jakim przedziale wiekowym oraz jaki skład w jakim przedziale? Prosze o pomoc. Bydło różnej maści albo mleczne albo simentale albo mleczno mięsne. Dodatkowo jak to mieszać z mlekiem, i ile tego mleka, Mamy mleko w proszku z firmy nutrena, oraz inne pasze wolałbym kupować z tamtąd

Edytowany przez silva, 06 styczeń 2012 - 09:11.

#234 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 13:53

Żywienie Cieląt tylko nie próbuj dawać rzepaczanki małym cielakom bo będzie bałagan i szkoda Twojej kasy bo tylko przez nie przeleci bez efektu dla małych lepsza soia

#235 Share gustowski5211

gustowski5211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:03

Żywienie Cieląt Nie chce mi sie czytać tych wszystkich postów , a mam pytanie :D Co zrobić gdy cielak ma biegunkę ??? Czy można dawać cielakom zapażone siemie lniane ???? Jeśli tak to od jakiego okresu życia ??? JAkie pasze dawać cielętą ??? Jakie mleko zastępcze ( ja daje firmy lira , ponieważ nie mam krowy a wszystkie cielęta kupuje ) . Proszę o czubką odpopwiedz , gdyz cielęta mają biegunkę :(
asd

#236 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:16

Żywienie Cieląt w jakim wieku masz cielaki i jakiej wadze siemię można podawać od samego początku nawet mleko pany są z siemiem

#237 Share gustowski5211

gustowski5211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:19

Żywienie Cieląt

w jakim wieku masz cielaki i jakiej wadze siemię można podawać od samego początku nawet mleko pany są z siemiem

mam 5 sztuk od tygodnia do miesiąca , siemie podawałem z mlekiem zastępczym , ale i tak mają biegunkę . słycszałęm że cielaką można podawać kawę zbożową z mlekim zastępczym w przypadku biegunki , ale czy to prawda ???
asd

#238 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:36

Żywienie Cieląt tak to wszystko prawda tylko trochę długo trzeba czekać na efekty zrób w ten sposób tym co jedzą daj cały owies i otręby pszenne i jakieś witaminy premiks czy coś takiego kup u weterynarza trzy wiaderka(po 1kg) car botoksu (węgiel)i wymieszaj im to w 1 metrze paszy muszą mieć stały dostęp do HŁODNEJ wody nie pój ich ciepłym pójłem dużo włókna siano słoma a te które nie jedzą proponował bym prze szczepić bo takie małe szybko się odwadniają preparaty typu POTENCIL(zastrzyk domięśniowy na takie małe wystarczy dwukrotne podanie) GABRAKOL(proszek do podania w 100ml wody).wybór należy do Ciebie.

#239 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 07:51

Żywienie Cieląt a jak najprościej przejść z preparatu mlekozastępczego na pojenie woda i w jakim okresie gdy cielak nie chce pić wody.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 17:57

Żywienie Cieląt a ma inne wyjście,po prostu podawaj wodę w temp mleko panu i stopniowa coraz chłodniejszą aż będzie pił normalną kranówą,moje cielaki od razu po przyjeździe mają tylko letnią wodę a potem pija taką jaka jest w kranie.przez pierwszy dzień dwa może się buntować ale potem pragnienie go zmusi.