Polecane posty

Gość peres100   
Gość peres100

jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

ja po tygodniu zycia daje cielakowi starter. bardzo ladnie po nim rosnie pozniej dodaje otreby lub srute. siano i dobra sianokiszonka po min miesiacu albo pozniej. jest teraz taki trend zeby dawac cale ziarno kukurydzy i owsa zeby podraznic błone sluzowa zwacza. czy ktos to praktykuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

a starter jakiej firmy?w jakich ilosciach? ile kosztuje ten starter?jak długo go podajesz?kiedy zaczynasz podawać srute i z czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

to zalezy gdzie sie kupi raz LNB czasem co innego. drogie sa te startery ale dobre. nie interesowalem sie po ile tata to kupuje. ale sie dowiem niedlugo. daje tyle ile cielak zje a sruta jest z przenzyta i mieszanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik93    12

U mnie cielaki dostają od 1-2 tygodnia życia Megi (firma sano), ziarno kukurydzy, owies, siano i małe ilości kiszonki. Od 2 miesiąca życia nie podaję ziarna ( poniewarz żołądek od 2 miesiąca życia nie trawi całego ziarna), stopniowo przechodzę z Megi na Sanbul (firma sano). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

A czy Megi i Sanbul to sa gotowe mieszanki które podaje sie bezposrednio cielaką czy koncetraty ktore miesza sie w mieszlniku razem ze srutem?w jakich ilosciach zadajesz te pasze i jakie sa na nie ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik93    12

Sanbul jest dla opasów. Megi i Sanbul to koncentraty, mieszam je z śrutem. Cielakom podaje megi z ziarnem rano i wieczorem, na cielaka wychodzi 1 garść megi, 2 ziarna kukui 2 owsa ( dawka na cały dzień ). Opasom też podaje pasze rano i wieczorem, na dzień na 5 sztuk wychodzi od 2/3 do całego wiadra 12l ( ilpść paszy zalerzy od wielkości opasów ). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

Panowie zdradze wam sukcesy mojej hodowli po pierwsze niedaje koncentratów, umnie cielaki do roku pija mleko czyste prosko od krowy i dostaja do tego siano do wieku opasowego jak go osiągna to daje im mieszankę zbozowo kukurydzaiana zmielona do tego gotowane ziemniaki rano i nawieczór na zagryche siano, a efekt wychodzi po 1,5 roku wtedy mają mają wgę po ok 700 - 900 kg. jak dobrze idą.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

przez rok to wypija wiecej mleka niz sa warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja po dwóch tygodniach daję sztuczne mleko z polmass A później siano i pasze. A i wodę.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja też po dwóch tygodniach daję sztuczne mleko Sanolac Premium firmy Sano, później sianko, trochę śrutu a po dwóch miesiącach dostają już kiszonkę z kukurydzy i wysłodki razem z paszą.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja również nie używam koncentratów na początku cielaki dostają mleko i siano i stopniowe daj im mniej mleka a zaczynam dawać kiszonki i śruty . I tak to u mnie wygląda ;)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

U mnie przez dwa tygodnie dostają mleko a później sztuczne mleko i siano ale siano daje tylko do 2 miesięcy a takto to kiszonki ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

ja niemam warunków aby sie z mlekiem bawić to daje cielaką. pisałeś mi ze wypiją wiecej mleka niż są warte, a policz sobie kolego ile zapłacisz za prąd bo chłodnie na wode nieidą dalej srodki czysości i wszystkie dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

A ja jak grzeje wodę to w parniku i wcale prądy nie pobiera i ciepła woda jest za darmo ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

a jak najlepiej trzymac cielaki ktore beda przeznaczone do opasu.

w boksach grupowych czy pojedynczych? i jak je wtedy karmic i poic zyby kazdy zjadl i wypil tyle samo? 20-25 cielakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Koledzy, mam do was pytanie:

Od którego (mniej-więcej ) miesiąca można bez żadnych obaw można karmić cielaki sianokiszonką, w jakim wieku muszą one być, żeby kiszonka im nie zaszkodziła (biegunka i inne), moim 3 jałówkom zaraz stuknie miesiąc, ja tydzień temu dałem im trochę kichy, żeby spróbowały, jadły ze smakiem, matka twierdzi, że są jeszcze za młode i zabroniła ich kichą karmić. Kolega który uczy się w 3 klasie technikum rolniczego mi powiedział, że jak im smakuje to im dawaj i nie powinna im zaszkodzić, i kto tu ma rację.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Ja mam bydło mięsne i cielaki chodzą razem z krowami. Jak daję kiszonkę czy sianokiszonkę to wszystkie jedzą razem, czasem nawet takie kilkudniowe cielaki łapią się za sianokiszonkę i na razie nie widziałem żadnych skutków ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

sydney masz rację, jak cielakowi coś smakuje to niech zjada, a na pewno nie wpakuje w siebie tyle by zaszkodziło.

Najgorsze jak niektórzy nagle stwierdzą, że koniec mleka od jutra cielę będzie jadło np. kiszonkę, to kłopoty trawienne mogą nawet zabrać go z tego świata.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Ja swoim daję najpierw siano ono na pewno nie zaszkodzi a kiszonka od drugiego miesiąca jak jedzą już dobrze siano. Należy pamiętać że kiszonka dla takich małych cieląt musi być pierwszego gatunku nie zgrzana, bez pleśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0
Koledzy, mam do was pytanie:

Od którego (mniej-więcej ) miesiąca można bez żadnych obaw można karmić cielaki sianokiszonką, w jakim wieku muszą one być, żeby kiszonka im nie zaszkodziła (biegunka i inne), moim 3 jałówkom zaraz stuknie miesiąc, ja tydzień temu dałem im trochę kichy, żeby spróbowały, jadły ze smakiem, matka twierdzi, że są jeszcze za młode i zabroniła ich kichą karmić. Kolega który uczy się w 3 klasie technikum rolniczego mi powiedział, że jak im smakuje to im dawaj i nie powinna im zaszkodzić, i kto tu ma rację.

 

Moje cielaki zaczynają jeść sianokiszonkę 7 dni po urodzeniu. specjalnie dla cieląt daję sianokiszonkę z folii z II i III pokosu trawy z kończyną. Jak przekraczają 100 kg przechodzę stopniowo na sianokiszonkę z lucerny z kiszonka z kukurydzy. W większe wadze dostają kiszonki z żyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry19    0

U mnie tato w poniedziałek kupił 50kg paszy z lnb bo spotkał jakiegoś przedstawiciela tej firmy i ten mu dawał rękę uciąć że tygodniowym cielakom będzie smakowało ;) Jak zaszedłem na 2 dzień do obory to zaprażyłem, że już cielaki próbowały tą pasze, a do dziś to już kilka kilo zjadły mimo że mleka od krów mięsnych jeszcze im starcza. Nie wiem jakie ma składniki bo matka spaliła ulotkę ale na pewno jest coś mlekozastępczego bo cielaki ładnie hrupio. Ja dla malutkich cielaków kupuje to co najlepsze nie patrząc na cenę, bo ile moze zjeść 9 takich po 2 tygodnie cielaków, a później jak już dobrze jedzą to przechodzę na coś tańszego aż w końcu koncentrat dla opasów. Cielaki do siana majo dostęp od urodzenia a kiszonkę pierwszy raz zrobię po sianokosach wiec przydadzą mi się wasze doświadczenia na temat karmienia cielaków kiszonko :P

Długi post mi wyszedł, pozdrawiam henry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0

Zrób sianokiszonkę a nie kiszonkę. Ja kiszonkę zrobiłem tylko raz i z kiszonki nie byłem zadowolony. Nie robię jej już parę lat. Ostry zapach, słabe pobieranie paszy przez bydło, i wygląda jak byś błoto dawał w koryta. Takie są moje spostrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj