Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze

Żywienie Cieląt

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
982 odpowiedzi na ten temat

#1 peres100 peres100

peres100
  • Guests

Napisany 19 styczeń 2008 - 23:41

Żywienie Cieląt jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Żywienie Cieląt Dzisiaj, 09:28
  •  

#2 LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 10:43

Żywienie Cieląt ja po tygodniu zycia daje cielakowi starter. bardzo ladnie po nim rosnie pozniej dodaje otreby lub srute. siano i dobra sianokiszonka po min miesiacu albo pozniej. jest teraz taki trend zeby dawac cale ziarno kukurydzy i owsa zeby podraznic błone sluzowa zwacza. czy ktos to praktykuje?
  • 0

#3 peres100 peres100

peres100
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2008 - 10:48

Żywienie Cieląt a starter jakiej firmy?w jakich ilosciach? ile kosztuje ten starter?jak długo go podajesz?kiedy zaczynasz podawać srute i z czego?
  • 0

#4 LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 10:58

Żywienie Cieląt to zalezy gdzie sie kupi raz LNB czasem co innego. drogie sa te startery ale dobre. nie interesowalem sie po ile tata to kupuje. ale sie dowiem niedlugo. daje tyle ile cielak zje a sruta jest z przenzyta i mieszanki
  • 0

#5 dominik93

dominik93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • 5834410

Napisany 20 styczeń 2008 - 13:37

Żywienie Cieląt U mnie cielaki dostają od 1-2 tygodnia życia Megi (firma sano), ziarno kukurydzy, owies, siano i małe ilości kiszonki. Od 2 miesiąca życia nie podaję ziarna ( poniewarz żołądek od 2 miesiąca życia nie trawi całego ziarna), stopniowo przechodzę z Megi na Sanbul (firma sano). ;)
  • 0

#6 peres100 peres100

peres100
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2008 - 13:51

Żywienie Cieląt A czy Megi i Sanbul to sa gotowe mieszanki które podaje sie bezposrednio cielaką czy koncetraty ktore miesza sie w mieszlniku razem ze srutem?w jakich ilosciach zadajesz te pasze i jakie sa na nie ceny?
  • 0

#7 dominik93

dominik93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • 5834410

Napisany 20 styczeń 2008 - 14:50

Żywienie Cieląt Sanbul jest dla opasów. Megi i Sanbul to koncentraty, mieszam je z śrutem. Cielakom podaje megi z ziarnem rano i wieczorem, na cielaka wychodzi 1 garść megi, 2 ziarna kukui 2 owsa ( dawka na cały dzień ). Opasom też podaje pasze rano i wieczorem, na dzień na 5 sztuk wychodzi od 2/3 do całego wiadra 12l ( ilpść paszy zalerzy od wielkości opasów ). ;)
  • 0

#8 AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 20 styczeń 2008 - 15:24

Żywienie Cieląt Panowie zdradze wam sukcesy mojej hodowli po pierwsze niedaje koncentratów, umnie cielaki do roku pija mleko czyste prosko od krowy i dostaja do tego siano do wieku opasowego jak go osiągna to daje im mieszankę zbozowo kukurydzaiana zmielona do tego gotowane ziemniaki rano i nawieczór na zagryche siano, a efekt wychodzi po 1,5 roku wtedy mają mają wgę po ok 700 - 900 kg. jak dobrze idą.
  • 0

#9 peres100 peres100

peres100
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2008 - 15:31

Żywienie Cieląt przez rok to wypija wiecej mleka niz sa warte
  • 0

#10 Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów
  • 9242927

Napisany 20 styczeń 2008 - 15:35

Żywienie Cieląt Ja po dwóch tygodniach daję sztuczne mleko z polmass A później siano i pasze. A i wodę.
  • 0
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2008 - 16:31

Żywienie Cieląt Ja też po dwóch tygodniach daję sztuczne mleko Sanolac Premium firmy Sano, później sianko, trochę śrutu a po dwóch miesiącach dostają już kiszonkę z kukurydzy i wysłodki razem z paszą.... ;)
  • 0

#12 Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • 1732 postów
  • 2630615

Napisany 20 styczeń 2008 - 17:25

Żywienie Cieląt Ja również nie używam koncentratów na początku cielaki dostają mleko i siano i stopniowe daj im mniej mleka a zaczynam dawać kiszonki i śruty . I tak to u mnie wygląda ;)
  • 0

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#13 Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • 9446307
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 20 styczeń 2008 - 17:29

Żywienie Cieląt U mnie przez dwa tygodnie dostają mleko a później sztuczne mleko i siano ale siano daje tylko do 2 miesięcy a takto to kiszonki ;]
  • 0
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#14 AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 20 styczeń 2008 - 19:07

Żywienie Cieląt ja niemam warunków aby sie z mlekiem bawić to daje cielaką. pisałeś mi ze wypiją wiecej mleka niż są warte, a policz sobie kolego ile zapłacisz za prąd bo chłodnie na wode nieidą dalej srodki czysości i wszystkie dodatki.
  • 0

#15 Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów
  • 9242927

Napisany 20 styczeń 2008 - 19:31

Żywienie Cieląt A ja jak grzeje wodę to w parniku i wcale prądy nie pobiera i ciepła woda jest za darmo ;)
  • 0
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#16 peres100 peres100

peres100
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2008 - 01:49

Żywienie Cieląt a jak najlepiej trzymac cielaki ktore beda przeznaczone do opasu.
w boksach grupowych czy pojedynczych? i jak je wtedy karmic i poic zyby kazdy zjadl i wypil tyle samo? 20-25 cielakow
  • 0

#17 samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 09 kwiecień 2009 - 19:48

Żywienie Cieląt Koledzy, mam do was pytanie:
Od którego (mniej-więcej ) miesiąca można bez żadnych obaw można karmić cielaki sianokiszonką, w jakim wieku muszą one być, żeby kiszonka im nie zaszkodziła (biegunka i inne), moim 3 jałówkom zaraz stuknie miesiąc, ja tydzień temu dałem im trochę kichy, żeby spróbowały, jadły ze smakiem, matka twierdzi, że są jeszcze za młode i zabroniła ich kichą karmić. Kolega który uczy się w 3 klasie technikum rolniczego mi powiedział, że jak im smakuje to im dawaj i nie powinna im zaszkodzić, i kto tu ma rację.
  • 0
Wieczny kawaler ;)

#18 sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 20:00

Żywienie Cieląt Ja mam bydło mięsne i cielaki chodzą razem z krowami. Jak daję kiszonkę czy sianokiszonkę to wszystkie jedzą razem, czasem nawet takie kilkudniowe cielaki łapią się za sianokiszonkę i na razie nie widziałem żadnych skutków ubocznych.
  • 0

#19 SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 10 kwiecień 2009 - 17:52

Żywienie Cieląt sydney masz rację, jak cielakowi coś smakuje to niech zjada, a na pewno nie wpakuje w siebie tyle by zaszkodziło.
Najgorsze jak niektórzy nagle stwierdzą, że koniec mleka od jutra cielę będzie jadło np. kiszonkę, to kłopoty trawienne mogą nawet zabrać go z tego świata.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#20 damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2909 postów
  • 8230384

Napisany 11 kwiecień 2009 - 20:25

Żywienie Cieląt Ja swoim daję najpierw siano ono na pewno nie zaszkodzi a kiszonka od drugiego miesiąca jak jedzą już dobrze siano. Należy pamiętać że kiszonka dla takich małych cieląt musi być pierwszego gatunku nie zgrzana, bez pleśni.
  • 0