Skocz do zawartości

Żywienie Cieląt

1607 odpowiedzi na ten temat

#1461 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisany 10 grudzień 2016 - 11:41

Żywienie Cieląt

Josera ma bardzo dobre produkty zwlaszcza mieszanki mineralno witaminowe i preparaty mlekozastepcze tez składowo sa fajne ale tez bym powiedzial ze cos nie wspołgra w nich i tyle jak sie kupuje taki optimil bo supramil to juz  troszke gorszej jakosci  0,5 włókna  to niby nadal mało ale juz domieszki roslinne sa spore to jednak oczekuje sie i przyrostów i braku biegunek(jesli oczywiscie przestrzega sie higieny odpajaniu i innych rzeczy związanych ze srodowiskiem w jakim przebywaja cielaki)Ja stosowalem optimil i tez niestety dobrej opini nie mam odrazu biegunka odstawilem wszystko ok i po 5-6 dniach wrocilem zeby skonczyc worek od nowa biegunka przypadek?moje zaniedbanie?Wątpie! mowie o cielakach miedzy 2-4  bo takie mialem wtedy ale nieraz kupowalem dla starszych powyzej 8tyg FE TRank i w sumie bylo ok.A teraz caly odchów odrazu po siarze jest na Eurolac blue z firmy Schils i moge polecic naprawde super mleko https://www.google.p...pFtU92M1HsqMUM:

Edytowany przez komodo, 10 grudzień 2016 - 11:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie Cieląt Dzisiaj, 09:39
  •  

#1462 Share sawyer23

sawyer23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 grudzień 2016 - 22:43

Żywienie Cieląt

Po jakim czasie najwcześniej zaczynacie karmić cielaki kiszonką z kukurydzy?

#1463 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4451 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 24 grudzień 2016 - 19:49

Żywienie Cieląt

moje mają dostęp do kiszonki już tak od 4-5tygodnia życia

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1464 Share jacentop

jacentop

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 27 grudzień 2016 - 13:13

Żywienie Cieląt

U nas żywienie wygląda tak:
po tygodniu kalber z blatina do woli
po około 2 tyg dodajemy wysłodki melasowane toffi
potem jeszcze kiszonka z kukurydzy + otręby pszenne i śruta z pszenicy w stosunku 2:1(to podajemy z toffi)rano i wieczorem wink.gif 

#1465 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4066 postów

Napisany 27 grudzień 2016 - 16:00

Żywienie Cieląt I co jedzą ten starter? U mnie jak wypiją 6-7 L mleka to mają gdzieś treściwe nawet jak rozcieńczę. Zaczynają pobierać po 3-4 tyg, albo później.

#1466 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4451 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 27 grudzień 2016 - 21:12

Żywienie Cieląt

jak dostają dobre mleko to mają w tyle pasze stałe......

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1467 Share situ14

situ14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 28 grudzień 2016 - 09:20

Żywienie Cieląt

Pomóżcie! W zeszłą środę kupiłem 21 cieląt mięsnych waga od 70-100 kg. Cięlęta są z Austrii. Do tej pory padły mi już 3 sztuki. Są pojone mlekiem( nutrena) do tego mają koncentrat Cielak z Piasta, siano, słoma i woda. Co robić? Zmienić żywienie?

Firma zaoferowała się, że przywiezie mi 2 sztuki skoro te padły.

#1468 Share KamilSokoowski

KamilSokoowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 28 grudzień 2016 - 09:30

Żywienie Cieląt

Pomóżcie! W zeszłą środę kupiłem 21 cieląt mięsnych waga od 70-100 kg. Cięlęta są z Austrii. Do tej pory padły mi już 3 sztuki. Są pojone mlekiem( nutrena) do tego mają koncentrat Cielak z Piasta, siano, słoma i woda. Co robić? Zmienić żywienie?

A jak byla przyczyna padniecia?

#1469 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 28 grudzień 2016 - 09:31

Żywienie Cieląt

A przypadkiem nie kaszlają??

#1470 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4066 postów

Napisany 28 grudzień 2016 - 09:36

Żywienie Cieląt Pewnie sraka na maxa po tym mleku zastępczym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1471 Share KamilSokoowski

KamilSokoowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 28 grudzień 2016 - 10:00

Żywienie Cieląt

Pewnie sraka na maxa po tym mleku zastępczym.

Właśnie też o tym pomyślałem albo płuca po przewozie ale minal juz tydzien wiec kolega musial im sie chyba nie przygladac. Firma i tak łaskawa ze po tygodniu jeszcze przyjeła jakies reklamacje. Ja teraz kupilem dwa cielaki i kupilem sprayfo niebieskie i musze przyznac za jestem naprawde zadowolony.... tylko ta cena...

#1472 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 28 grudzień 2016 - 11:36

Żywienie Cieląt

Zmień tą Nutrene na Sano lub Josere i maksymalnie dawkowanie 100g/lwody. ja osobiście daję w tej chwili Milsan 250g/3l wody + 0,5l mleka i zero biegunek cielaki wypijają wszystko.

#1473 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • Zainteresowania:Mięso z grilla

Napisany 28 grudzień 2016 - 11:40

Żywienie Cieląt

jak maja srake to elektrolit a nie mleko,wszystkim badać temperaturę,i antybiotyk dawać jak temp podwyzszona,tylko nic co zawiera florfenikol,i każdemu podać selen w zastrzyku

#1474 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 28 grudzień 2016 - 16:22

Żywienie Cieląt

czemu ten florfenikol nie? 

#1475 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • Zainteresowania:Mięso z grilla

Napisany 28 grudzień 2016 - 16:43

Żywienie Cieląt

bo jak mają srake to jeszcze się pogłębi,nawet dostaną biegunkę te które jej nie mają,są poważnie chore skoro juz 3 padło,no chyba że nie zadziała inny antybiotyk i nie będzie wyjścia

#1476 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów

Napisany 28 grudzień 2016 - 17:07

Żywienie Cieląt

Gdzie kupiłeś te cielaki?? Może Eko- Natura??

#1477 Share situ14

situ14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 28 grudzień 2016 - 22:57

Żywienie Cieląt

Padły po biegunce, nie chciały nic jeść, Z resztą sztuk wszystko w porządku tylko kaszlą od czasu do czasu, wszystko przechodzi powoli. Z eko-natury nie korzystaliśmy, znajomy brał i totalna porażka podobno. 

#1478 Share KamilSokoowski

KamilSokoowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 29 grudzień 2016 - 11:10

Żywienie Cieląt

Padły po biegunce, nie chciały nic jeść, Z resztą sztuk wszystko w porządku tylko kaszlą od czasu do czasu, wszystko przechodzi powoli. Z eko-natury nie korzystaliśmy, znajomy brał i totalna porażka podobno.

Kolego radze zmienic mleko. Jak takie rzeczy sie dzieja to raczej wina mleka. Lepiej kupic drozsze nizsze wyciagac zdechle cielaki

#1479 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2209 postów

Napisany 04 styczeń 2017 - 11:05

Żywienie Cieląt

Dzieki za odpowiedz a wiec w moim stadzie jest dobrze . Brak tylko parametrów zapomniałem napisać że odstawiłem te 880 litrów ale 120 litrów spajam na Cieleta a wiec jest ten 1000 tylko człowiek o tym nie pamieta bo zawsze te mleko idzie na Cieleta . Ale kupie tej soi i dam to podskoczą trochę te parametry . Ja oksytocyne stosuję żadko wrecz wcale kilka razy czasem krowa ma wiemie jak wanna bo jest spuchnięte po prostu po porodzie np ostatnio było wycielenie pierwszy uduj 1.5 litra drugi uduj 3 litry potem było 10 teraz jest prawie 20  sama dochodzi do siebie . Tez miałem tak jak kolega pisał po wycieleniu pasza treściwa wrecz im szkodziła dlatego teraz nawet jak jest zasuszona to dostaje te 1.5-2 kg na dzień by komurki nie zgłupiały i trawiły paszę potem po wycieleniu stopniowo im zwiekszam do tych 6 kg i daje przez pierwszy tydzień glikol i problemu nie ma .

Przy tej cenie mleka lejesx swoje cielakom? Hardkor policz 1,3zł/L i już masz 156 za ta kasę kupisz super preparat, 25kg pójdzie Ci przez 2 dni? liczyli w temacie cieląt przy dobrym mleku wychodziło ok 90gr litr 

Dzieki za odpowiedz a wiec w moim stadzie jest dobrze . Brak tylko parametrów zapomniałem napisać że odstawiłem te 880 litrów ale 120 litrów spajam na Cieleta a wiec jest ten 1000 tylko człowiek o tym nie pamieta bo zawsze te mleko idzie na Cieleta . Ale kupie tej soi i dam to podskoczą trochę te parametry . Ja oksytocyne stosuję żadko wrecz wcale kilka razy czasem krowa ma wiemie jak wanna bo jest spuchnięte po prostu po porodzie np ostatnio było wycielenie pierwszy uduj 1.5 litra drugi uduj 3 litry potem było 10 teraz jest prawie 20  sama dochodzi do siebie . Tez miałem tak jak kolega pisał po wycieleniu pasza treściwa wrecz im szkodziła dlatego teraz nawet jak jest zasuszona to dostaje te 1.5-2 kg na dzień by komurki nie zgłupiały i trawiły paszę potem po wycieleniu stopniowo im zwiekszam do tych 6 kg i daje przez pierwszy tydzień glikol i problemu nie ma .

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1480 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 04 styczeń 2017 - 13:02

Żywienie Cieląt

Ja cieliczki też odpajam mlekiem a byczki preparatem. Efekt jest nieporównywalny, a preparaty stosowałem już chyba wszystkie.