Skocz do zawartości

Żywienie Cieląt

1607 odpowiedzi na ten temat

#1441 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 436 postów

Napisany 06 grudzień 2016 - 21:35

Żywienie Cieląt

biegunki to nie tylko wina mleka ale takze systemu i sposobu utrzymania cielat co z tego ze mleko bedzie jak najlepsze jak cieleta bedą leżeć na mokrej sciółce itd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie Cieląt Dzisiaj, 09:38
  •  

#1442 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 06 grudzień 2016 - 21:48

Żywienie Cieląt

Albo będą lizać jakieś brudne rzeczy, ściany itd, do tego stanie na wietrze, przeciągi... Sam się przekonałem, że wychować dobrze cielaka to sztuka dla sztuki ;)

Edytowany przez mlodyhef, 06 grudzień 2016 - 21:51.

#1443 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 06 grudzień 2016 - 21:59

Żywienie Cieląt

Jaka mokra ściółka jakie lizanie stanie na wietrze Jak wy te cielaki trzymacie w zamkniętych na wszystkie zamki oborach to macie problemy Moje w niedziele wróciły w pobliże obory ale nie maja zamiaru do nich wchodzić śpią na śniegu choć we wiatach maja sucho i zacisznie Dzis w nocy chyba urodzi się nowe cielątko pewno na śniegu bo mamcia nie bardzo zagląda do wiaty. Porzućcie stare myślenie o bydle  ,to nie zwierzęta tropikalne   

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1444 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 436 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 00:53

Żywienie Cieląt

Jaka mokra ściółka jakie lizanie stanie na wietrze Jak wy te cielaki trzymacie w zamkniętych na wszystkie zamki oborach to macie problemy Moje w niedziele wróciły w pobliże obory ale nie maja zamiaru do nich wchodzić śpią na śniegu choć we wiatach maja sucho i zacisznie Dzis w nocy chyba urodzi się nowe cielątko pewno na śniegu bo mamcia nie bardzo zagląda do wiaty. Porzućcie stare myślenie o bydle  ,to nie zwierzęta tropikalne   

Bydło to też nie zwierzęta polarne .
​czym się różni mokra ściółka od zimnego śniegu???
​czy ja napisałem ze u mnie cielaki maja mokro?????
jeszcze coś ciekawego do powiedzenia?????

#1445 Share flakns

flakns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 09:58

Żywienie Cieląt

Zrób eksperyment ,a jak dobrze będzie to może ktoś się skusi Nie wiem tylko czy gra warta świeczki skoro sprawdzone np. nutreny kosztuje parę groszy wiecerj

Właśnie po to tu pisałem z myślą że ktoś już eksperymentował i się swoją wiedzą podzieli. Wygląda kożystnie pod względem ekonomicznym, może następnym razem zaeksperymentuje. Ostatecznie kupiłem josery optimal a za miesiąc przejde na fe-trank tak jak zwykle.

Ile płacisz za nutrene??

#1446 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 10:42

Żywienie Cieląt Kromilk Białe ok 130 za 20 kg a Kromilk Len 105 za 20 kg

#1447 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 11:29

Żywienie Cieląt

Przeglądałem sobie gazetki i znalazłem wielki test preparatów mlekozastępczych kilku firm z Top Agraru sprzed 3 lat. Jakby ktoś chciał to mogę udostępnić ;)  

#1448 Share skorpion2021

skorpion2021

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 14:03

Żywienie Cieląt

Witam stosuje ktoś z was produkt z fitobiotykami przeciw kaszlowi u cielat Blattisan Plantasan  jakie opinie na temat tego produktu pozdrawiam

#1449 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 436 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 15:20

Żywienie Cieląt

Przeglądałem sobie gazetki i znalazłem wielki test preparatów mlekozastępczych kilku firm z Top Agraru sprzed 3 lat. Jakby ktoś chciał to mogę udostępnić ;)

i według testu kture wypadło najlepiej?

#1450 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4066 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 17:58

Żywienie Cieląt Sam wrzucałem cały artykuł w temat o preparatach mlekozastępczych. Nikt nie napisał wprost który jest najlepszy. Napisali jakimi paramatrami powinien się charakteryzować a każdy sam niech zdecyduje. Ja już się przekonałem, że to co w teście wydaje się dobre w rzeczywistości jest kiepskie. Wszystko dlatego, że producent nie trzyma standardu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1451 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 436 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 18:46

Żywienie Cieląt wiadomo są partie lepszej i gorszej jakości w każdej firmie

#1452 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 19:04

Żywienie Cieląt

Myślę ze powyższe stwierdzenie jest nieuzasadnione Firmy te to poważne przedsiębiorstwa z zapleczem naukowym i laboratoriami i nie ryzykowałyby nie trzymania receptury /chyba ze towar pochodzi z jakiejś firmy krzak/

#1453 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4451 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 08 grudzień 2016 - 20:35

Żywienie Cieląt

ja od jakiegoś czasu zacząłem podawać joserę supramil i raczej nie wrócę do poprzednich

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1454 Share KamilSokoowski

KamilSokoowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 09 grudzień 2016 - 10:00

Żywienie Cieląt Ja stosuje josera supramil ale ostatnio mi sie nie podobają przyrosty i chyba sprobuje przejść na sprayfo.

#1455 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4066 postów

Napisany 09 grudzień 2016 - 13:00

Żywienie Cieląt Ja i kilka innych osób mieliśmy Joserę i nikt nie był zadowolony. Producent nie trzyma jakości a cielaki dostały biegunki. Po zmianie na inne jak ręką odjął biegunka znikała.

#1456 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 436 postów

Napisany 09 grudzień 2016 - 15:22

Żywienie Cieląt

Myślę ze powyższe stwierdzenie jest nieuzasadnione Firmy te to poważne przedsiębiorstwa z zapleczem naukowym i laboratoriami i nie ryzykowałyby nie trzymania receptury /chyba ze towar pochodzi z jakiejś firmy krzak/

naprawde??nie takie firmy robily walki jesli myslisz inaczej to otwurz oczy zobacz jak nie raz są afery z żywnością dla ludzi to myslisz ze o bydlo dbają bardziej

#1457 Share KamilSokoowski

KamilSokoowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 09 grudzień 2016 - 15:44

Żywienie Cieląt

Ja i kilka innych osób mieliśmy Joserę i nikt nie był zadowolony. Producent nie trzyma jakości a cielaki dostały biegunki. Po zmianie na inne jak ręką odjął biegunka znikała.

Kolego a na jaki preparat przeszedles? U mnie co prawda biegunek nie było ale przyrosty są naprawde marne...

#1458 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4066 postów

Napisany 09 grudzień 2016 - 17:02

Żywienie Cieląt Już pisałem kilka razy. Sporo preparatów miałem i póki co nie miałem problemów z Sano Milli i Sanolac, Sprayfo niebieskie, fioletowe, czerwone i Deheus Ekonomilk chyba(ten dla najmłodszych). Miałem kiedyś Blattinu worek i nie pamiętam, żeby były problemy. Myślę po nowym roku jeszcze go sprawdzić, tylko nie wiem czy znajomy ma nadal w ofercie.

#1459 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4451 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 09 grudzień 2016 - 20:50

Żywienie Cieląt

Ja i kilka innych osób mieliśmy Joserę i nikt nie był zadowolony. Producent nie trzyma jakości a cielaki dostały biegunki. Po zmianie na inne jak ręką odjął biegunka znikała.

Widzisz u mnie poszło ponad 10 worków i żadnej biegunki-przypadek??Czy się poprawiło??

Naprawdę jestem jak na razie bardzo zadowolony

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1460 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4066 postów

Napisany 09 grudzień 2016 - 21:51

Żywienie Cieląt Ja miałem optimil a cielęta miały chyba z miesiąc. Być może coś poprawili, bo za dużo reklamacji było. Kilka lat temu mieli dobre preparaty a po tym jednym worku się zraziłem.