Skocz do zawartości

Żywienie Cieląt

1638 odpowiedzi na ten temat

#881 Share baranek

baranek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Hodowla

Napisany 20 marzec 2014 - 22:10

Żywienie Cieląt A ja robię tak... cielakom tygodniowym daję sanolacRot (białe mleko). Po tygodniu, samego mleka i wody zaczynam dawać śrutę jęczmienną samą, bez dodatków i dobre jakościowo sianko. Następnie po kolejnym tygodniu, jak już zaczynają pobierać coraz więcej śruty to mieszam ją z CJ w celu wzbogacenia paszy w potrzebne witaminy oraz dodaj pełne ziarna QQ i owsa. I tak do około 3-4 miesięcy, aż odstawiam mleko i pełne ziarna ze śruty. Oprócz tego profilaktyka... Odrobaczenie, higiena odpoju, czyli czyste wiadra, oraz odpowiednie dawkowanie i temperatura mleka, dobrostan czyli suche wyścielane i wolnostojące stanowisko dla cielaka. Tak robię i jest ok :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie Cieląt Dzisiaj, 12:49
  •  

#882 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 21 marzec 2014 - 05:58

Żywienie Cieląt Dajesz siano gdy odpajasz mlekiem ? tak chyba nie powinno się robić bo do końca gdy dajesz mleko kształtujesz żwacz a gdy skońvzysz dawać mleko zaczynasz siano , bynajmniej tak mi się zdaję.Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi

#883 Share Skup14

Skup14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 16:21

Żywienie Cieląt jak stosowac siemie lniane na biegunke? mam worek z calymi ziarnami, trzeba to jakos mielic czy w calosci?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#884 Share baranek

baranek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Hodowla

Napisany 21 marzec 2014 - 19:12

Żywienie Cieląt Ja siano daję aczkolwiek pobierają je słabo na początku, ale po czasie zaczynają łapać. Siemie musisz zmielić, najlepiej kupuj mielone. Zaparz je i dolej jak wystygnie do m leka.

#885 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 22:26

Żywienie Cieląt siemię lniane działa lekko przeczyszczająco, więc nie ma działania przeciwbiegunkowego. Jeżeli ktoś chce stosować to tylko dla starszych cieląt. Poprawia m.in. wygląd siersci. Całe ziarna siemienia zalewa się wrzacą wodą i gotuje, aż zrobi się taki śluż i wlewa się do mleka.Oczywiscie nie dużo bo będzie sraka.

#886 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 06:17

Żywienie Cieląt

jak stosowac siemie lniane na biegunke? mam worek z calymi ziarnami, trzeba to jakos mielic czy w calosci?

ja bym sie nie bawil z siemiem kup antibac pro taki proszek i do mleka w momecie przejscia na preparat mlekozastepczy ew do swojego krowiego łyzeczke stołowa i nie ma biegunek

#887 Share marek70

marek70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 11:20

Żywienie Cieląt Witam panowie
mam pytanie -mam dwa byczki jeden ponad 2 tygodnie ,a drugi ponad tydzień.
Słyszałem że cielakom można podawać całe ziarno kukurydzy co o tym myślicie?
można podawać to z owsem?nie zaszkodzi to cielakom?

#888 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 12:28

Żywienie Cieląt możesz im owies i kukurydze sypać do woli do tego dwa razy dziennie mleko z 1,5 do 2,5l i dostęp do świerzej wody nie koniecznie cieplej
ja w ten sposób odchowuje i przez pierwsze dni podaje elektrolit zamiast mleka

#889 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 14:47

Żywienie Cieląt Wie ktos kto produkuje pasze dla cielat sypką z całym ziarnem (kukurydza, jęczmień - obojętnie_. Dotychczasz stosowałem Biofeed ale zaczęli granulować i szukam czegoś innego. Nie musi być koniecznie sypka, w gre wchodzi także granulat wymieszany z całym ziarnem.

#890 Share brandys

brandys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 29 marzec 2014 - 19:23

Żywienie Cieląt ja podaje moim cielakom owies i musli z dosshe ,mleko 2razy dziennie po 3litry. mają terz stały dostęp do wody po około miesiącu podaje wzamian musli cejotke terz tej firmy i jest ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#891 Share karrol

karrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 20:38

Żywienie Cieląt ja miesiąc temu kupiłem partie cieląt byczków rasy ho 12 sztuk w wieku od 2 tyg do miesiąca na początku zaczalem im podawac mleko sanolac rot zaczalem od 2 litrow na jedno karmienie do tego siano do woli i cale ziarno owsa i kukurydzy do woli w tej chwili dostawaja po 3 litry mleka na odpoj a karmione sa dwa razy dziennie mogę się podzielić tym bo zero biegunek i zero problemu w odchowie

#892 Share marek70

marek70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 18:32

Żywienie Cieląt dzięki wszystkim za odpowiedź :) zacząłem podawać kukurydze z owsem i moje cielaki bardzo to lubią :D
teraz za to mam inny problem większy z cielaków cały czas się liże,a dziś zauważyłem łysy placek na jego szyji
może wiecie jak temu zaradzić i jaka jest tego przyczyna?

#893 Share brandys

brandys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 31 marzec 2014 - 20:22

Żywienie Cieląt możliwe że jest to grzybica ale najepiej skonsultować się z weterynarzem

#894 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 21:06

Żywienie Cieląt grzybica to nie jest tylko pasożyty skórne , weterynarz albo da jakieś smarowidło albo zaszczepi iwermektyną lub czymś innym stosownym do wieku cieląt.

#895 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 17:43

Żywienie Cieląt a od kiedy można podawać cielakom kiszonkę z kukurydzy

#896 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1462 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 14 kwiecień 2014 - 19:11

Żywienie Cieląt Ilu hodowców tyle odpowiedzi. A jaki masz system odchowu ?

#897 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 20:08

Żywienie Cieląt

a od kiedy można podawać cielakom kiszonkę z kukurydzy

ja podaję od 8tyg życia ale zaczynam od 7tyg. w ilości śladowej tzn. garstka na łep.

Mam pytanie

na 500kg(jęczmień z pszenżytem ) zboża podaje 50kg soji i 8kg witamin. Ile mogę dodać kredy pastewnej do tej mieszanki? i ile drożdży paszowych? jest to dla cieląt od małego gdy zaczyna pobierać pasze do 4-5 miesiąca życia.

#898 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1541 postów
  • Zainteresowania:Boks, uprawa ziemi, tenis ziemny, stołowy, destylacja%

Napisany 30 kwiecień 2014 - 04:03

Żywienie Cieląt Mam pytanko do was, czy można małym 100 kg cielakom dawać śrutę rzepakową oczywiście jako dodatek bijałkowy?

#899 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1644 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 06:17

Żywienie Cieląt Ja dawałem, zmieszaną z witaminami jako posypka po jedzeniu żeby lepiej im wchodziło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#900 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 20:04

Żywienie Cieląt

Mam pytanko do was, czy można małym 100 kg cielakom dawać śrutę rzepakową oczywiście jako dodatek bijałkowy?

z tego co wiem to można czemu nie? ze śrutem i tak jak kolega wyżej pisał z witaminami. Ale mnie jednen użytkownik AF poinformował że sojowa lepsza dla cieląt i mieszam z sojową :) tylko nadal nie wiem ile mogę kredy dać takim cielakom :D