Skocz do zawartości

Żywienie Cieląt

1586 odpowiedzi na ten temat

#361 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 26 luty 2012 - 12:36

Żywienie Cieląt

Koledzy jak odstawić picie z wiaderek byczkom 3miesiące? Mama go tak nauczyła i nie chce pić wody z wiadra bez smoczka tylko pije z smoczkiem ;[

Na przyszłość podawaj cielęciu równolegle z mlekiem wodę w wiaderku. Na początku nie będzie piło,ale po kilku dniach (im cieplej tym szybciej) będzie. Potem nie ma problemu po odsadzeniu od mleka ani z apetytem, ani z piciem (cielę już od dawna wie co to jest woda i będzie ją piło)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie Cieląt Dzisiaj, 00:37
  •  

#362 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 29 luty 2012 - 19:18

Żywienie Cieląt jak podaje się sondę cielakowi i czy można ją podać samemu

#363 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 29 luty 2012 - 20:09

Żywienie Cieląt jeżeli nie masz doświadczenia to odpuść sobie bo narobisz więcej bałaganu niż dobrego.jeszcze zależy czy masz oryginalną sondę czy z przewodu oryginalna ma specjalną głowicę i wystarczy namoczyć w ciepłej wodzie zawiązać razem z rurką z tyłu za uszami i powoli wkładać do pyska tylko z wyczuciem jeżeli treść żołądka zabija otwory sądy podaje się ocet i trzeba poczekać około 10-15min. i włożyć ponownie sondę.jeżeli to przewód daj sobie spokój lepiej zawołaj kogoś kto już to kiedyś robił.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 29 luty 2012 - 20:16

Żywienie Cieląt to znaczy tak sondę chce jutro zakupić w wetrynari i czy samemu mogę ją podać z tego czy nie bo weterynarz przyjedzie zgarnie 400 stówy na raz

#365 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 29 luty 2012 - 20:22

Żywienie Cieląt a masz kogoś kto by Ci to pokazał jak się robi ?

#366 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 29 luty 2012 - 20:27

Żywienie Cieląt niom nie bardzo a w weterynarii by wytłumaczyli jak to zrobić bo mi cielak nic pic nie chce mietoli ten smoczek i nic

#367 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 29 luty 2012 - 20:50

Żywienie Cieląt to co chcesz mu płyn wlać do żołądka robisz błąd !!! są specjalne butelki do takiego wlewania ale nie sondą z czasem sam się nauczy nic na siłę!!! próbuj po palcu

#368 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 29 luty 2012 - 20:56

Żywienie Cieląt słuchaj n pił od urodzenia później chyba przez krowę dostał biegunki chciałem mu antybiotyk dac ale on pic nie chce ani mleka ani antybiotyku nic nie wiem czy jutro wstanie bo dzisiaj przez cały dzień nie wiem czy wypił z pół litra pisz na pw

Edytowany przez wojciech675DT, 29 luty 2012 - 21:02.

#369 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 29 luty 2012 - 21:16

Żywienie Cieląt wojciech- w jakim wieku jest ten cielak,z treści postów rozumiem że jest zdrowy tylko nie chce pić.Do mleka można spróbować dodać trochę glukozy lub cukru,może być i tak że mleko mu nie smakuje,jezeli miałbys elektrolit to można mu dać tak na próbę /rozpuścić w wodzie wg przepisu,nie wolno w mleku / nie powinien grymasić,kazdy cielak wypija to bez problemu.Możesz go nauczyć pić z wiaderka,wsadzasz palec do pyska ijeżali nie ma odruchu ssania to palcem po podniebieniu go łaskoczesz, lub wsadzasz do pyska wszystkie palce,środkie dłoni dotykasz nosa - nie wiem czy to zrozumiale napisałam,i tak trzymając wpychasz mordę do wiadra z mlekiem/wiadro na wysokości pyska ,nie wolno trzymać wiadra na ziemi i pochylac łeb cielakowi ku dołowi jeśli to mały cielak/palcami łaskoczesz podniebienie.Czasami trafi się uparciuch i będzie stawiał opór, ale z czasem zrozumie o co chodzi.Ostatni wariant to to,że mozę mieć jakies problemy trawienne na tle bakteryjnym i ma poprzestawiene smaki i zapachy i tu weta trza wezwać.Bo jak starszy cielak to można mu podac ziołowe preparaty na pobudzenie apetytu.

teraz czytam ten ostatni post i wydaje mi sie ze chyba wet tu jest potrzebny, czy jest wesoły czy smutny,czy cały czas leży czy wstaje,zmierz mu koniecznie temperaturę!!!! a z sondą to daj sobie spokój,słuchaj rad kolegów

#370 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 29 luty 2012 - 21:21

Żywienie Cieląt tak zachorowało mi 3 cielaki na biegunkę nie wiem od czego stali razem a cielaki po drugiej stronie nic im nie jest byczki jako tako dzisiaj im lepiej oddzieliłem ich ona ma biegunkę się odwodniła i nie chce pic ze smoczka z wiadra z niczego nie mogę jej leku zadać bo nie chce pic

widać ze jest odwodniony i słaby dzisiaj beczał jeszcze ale co z tego jak nie pił wstanie po memla po memla ten smoczek i sie kładzie chciałem z wiadra i nic wet przyjdzie zada z sondy mu leku 2l i zastrzyk z wody weźmie 400zł i będzie chciał przyjechać wieczorem żeby powtórzyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 29 luty 2012 - 21:26

Żywienie Cieląt Weta trzeba faktycznie wezwać, koniecznie kup rehydrat-elektrolit/2łyżki rozpuścić w 1 l wody/ lub inny i podawaj szybko bo to działa przeciw odwodnieniu a cielak wzmocni się ,mozesz tez podac tym co już sa po biegunce.Z sano jest antilaxan i sanolyte inne środki irady są w temacie -biegunka u cielaka jak zwalczyc ...

#372 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 29 luty 2012 - 21:33

Żywienie Cieląt to te antybiotyki w weterynarii najlepiej mi doradzą zobaczę jak rano z apetytem jej czy coś wypije czy nie

#373 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 29 luty 2012 - 21:36

Żywienie Cieląt Może z tym wetem nie będzie tak żle,bo tu to potrzebny porządny antybiotyk,elektrolit w zastrzyku domięsniowo a nie zadna sonda, bo mnie osobiscie wygląda to na infekcję,chyba że się mylę to podaję się do dymisji.zaproponuj wetowi aby zmierzył temperaturę ,chyba że sam to zrobisz.no i niech cielaka nawodni i poda ten antybiot.A czy nie masz w razie czego innego weterynarza?Jutro nie zwlekaj tylko wzywaj lekarza

#374 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 29 luty 2012 - 21:37

Żywienie Cieląt jak długo trzymasz bydło a umiesz wlać butelką na taki wlew nia ma siły musi wypić skoro jest odwodniona to sam nic nie poradzisz wszyscy tniemy koszty ale weś pod uwagę że możesz stracić cielaka trzeba podać elektrolit dożylnie może nawet z 1 cm kofeiny na pobudzenie podejżewam że coś miałeś nie domyte i zaatakowały bakterie (ecoli) ściel obficie tym cielakom przydał by się potencil lub gabrakol dobrym rozwiązaniem są jeszcze żółtka jajek 2x2 dwa rano dwa wieczór

#375 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 29 luty 2012 - 21:45

Żywienie Cieląt bydło trzymam od urodzenia czasami cielaki miały biegunkę ale zazwyczaj nie takie młode i apetytu im aż tak nie brakowało 2dniowa kuracja antybiotykowa zawsze wystarczała ale nigdy nie miałem tego od cielaków od swoich krów cielaka co prawda szkoda jutro rano podejmę odpowiednie działania

#376 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 07:24

Żywienie Cieląt Jak zwiększyć apetyt u 4 miesięcznych byczków-czy lizawka to dobry pomysł bo kilka mało je śruty.

#377 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 18:06

Żywienie Cieląt odrobacz na początek, podaj im całe jajka przez kilka dni po jednym rano i wieczorem a jeśli to nie pomoże to polej im ciepłą wodą ospę jak będą jadły to pomaga możesz jeszcze przegłodzić nie daj kolacji tylko siano zadziała na pewno.

#378 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1499 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 19:45

Żywienie Cieląt Możesz kupić witaminki o jakimś mocnym zapachu, np. cielak opas z sano.

#379 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 13 marzec 2012 - 20:24

Żywienie Cieląt Cielak opas sano to sie nazywa chyba sanbull. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1499 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 22:32

Żywienie Cieląt Sanbull to jest koncentrat a ja miałem w wiadereczku premix, albo sano albo probio ale raczej sano, ma taki ładny zapach, dużym bykom jak zacząłem dawać to od razu lepiej śrutę wcinały, teraz dla małych mam jakieś witaminki co już tak nie pachna ale za tą cenę jest tam nawet niektórych składników 4razy więcej B)