Polecane posty

simson2812    423

U mnie niektóre gotowych wcale tknąć nie chciały ale teraz muszę coś kupić


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Wiem, że worki po 20 kg, ale to i tak jakoś szybko ubywa. Ja rzadko ważę kubki i sypie się 2 czubate kubki deheusa na 3 l wody. Daje to ok 300 g. Dopiero w tym roku zacząłem stosować i niewiele mogę powiedzieć. Od zeszłego roku cielaka odchowuję 2-4 tyg na krowim mleku a potem zmiana na preparat. Taki system jest dla mnie najlepszy. Cielaki ładne, bez biegunek. Kiedyś to tydzień na mleku a potem preparat, ale to się nie sprawdziło. Wszystko zależy od kondycji cieląt, zasobności portfela w danym momencie i przeznaczenia cielaka. Część idzie po prostu do sprzedaży, ale żywione są tak samo. Kolega kupił byczka MO ode mnie w wadze 75 kg a po niecałych 2 msc ważył drugie tyle. Przyrosty ponad 1000g/dobę więc to dobry wynik. Dobrze odchowany ma potencjał.

szkoda,że w kiełbasy poszedł ;)

A tak serio na preparacie nie zaoszczędzimy, bo to złudne pieniądze.Moje cielaczki dostają wszystko do woli tzn mieszankę 

cj+całe ziarna owsa(jak starsze tak ok 150kg gniecione)+gnieciona kukurydza+kiszonka(tak kiszonka-daje od małego)z kukurydzy+koncentrat białkowy

wszystko wymieszane i podawane w koryto mają to 24 h, ostatnio odszedłem od podawania cielętom siana  i dostają sianokiszonkę również do woli.

Ja stosuję preparat z PIASTA  , a  z małości odchowywane są na mleku pełnym krowim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja stosuję sprayfo,jakoś raz min zabrakło na weekend,wszystkie sklepy były zamknięte to u znajomego odkupiłem sanolak rot,worek nie uszkodzony,otwieram a w środku ze 100 much wytarzanych w tym pteparacie i żywe wsxystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sanolaca stosuję już 2 rok chyba i nigdy nie miałem takiego przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Mieliscie może przypadki ze ciele zdychało po paru dniach od narodzin z powodu niepracujących jelit???u mnie w ciągu tamtego roku były 3 przypadki a w tym roku już jeden zdechł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie cielaki do tygodnia chodzą przy krowie, później zabieramy je do siebie i dostają przez 2 miesiące mleko z proszku sano milsan. Do tego siano lub pastwisko do woli, a także warzywa z zaprzyjaźnionego gospodarstwa wazywnego. Głównie marchew, buraki, ziemniaki, seler pietruszka i ogórki. W wieku 1 roku miały 370 kg ( mowa o bykach )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Milsan  Bardzo dobre  mleko  też  je  stosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzc360    24

A co jeśli cielaki normalnie piją porcję 3,5 litra mleka z compagri i raz jeden ma sraczke raz drugi, jeden jest taki smutny, wcale nie bryka aż dziwne to żeby on taki spokojny był


ursus c 360 moc i potega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak biegunka się powtarza to ma biegunkę. Zdrowy nie ma biegunki i kał zawsze taki sam. Zmień lub zmniejsz im pójła i dosyp czegoś przeciwbiegunkowego. Podanie elektrolitów też wskazane. Każda biegunka to odwadnianie organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

pectolit bardzo dobry jest albo sanolyte ja używam tych dwóch pierwsze co daje cielakom to właśnie pectolit zaraz po zakupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Milli na start kilka tyg a potem sanolac rot kilka tyg i przejście na treściwe i wodę. Milsanu nie stosowałem i nie zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzc360    24

A co jeśli normalnie wypija porcję ale siły nie ma, wstać jak wstanie i wypije to lepiej jest ale nie jest dobrze


ursus c 360 moc i potega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to jeszcze poczekaj z elektrolitami to się dowiesz ,,co jesli,,temperaturę zmierz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cielak wpadł w kwasicę prawdopodobnie. Miałem podobny przypadek. Biegunki nie widać a cielak chudnie, łysieje i ledwo chodzi. Skończyło się na kroplówce, zabaraniu mleka i wstawieniu elektrolitów żeby się wyczyścił. Podowałem wtedy rehyvet(może być rehydrat) i dodatowo tubki wzmacniające do pyska glutelac. Jakby nie to cielak by zdechł a tak wyszedł z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja  daje  Milli  na start  po 2 tygodniach  przechodzę  na  Milsan 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj