Polecane posty

akernolat    26

nawet w małych ilościach? bo owies muszę kupować a przenżyto już mam? a jakbym je zmieszał z starterem i z kukurydzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Ja daję i nic cielakom nie jest koło 30% dodatkowo otręby owsiane śr.rzepakowa pełnoporcjowa 20% białka witaminy i drożdże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

ja myślę żeby zrobić mieszankę 30% przenżyta 30% całe ziarno kuku 30% gotowa mieszanka Cielak z wipaszu i 10% soja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Ale się uparłeś na to pszenżyto. A nie możesz sprzedać pszenżyta i kupić owsa albo się zamienić. @mammut a tak z ciekawości ile dajesz śruty rzepakowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

witam

Chciał bym ułożyć coś dla cieląt na dobry start w przyszłość :D są to sztuki na opas bo to chyba jest różnica niż na mleko później :P

 

Mam gniecioną kuku, całe ziarno kuku, gnieciony owiec, cały owiec, cały jęczmień chyba jary. w jakich proporcjach to wymieszać? i jakie dodatki do tego? tak żeby to mogły jejść cielaki od początku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

20-15 % śr rzepakowej

Od jakiego wieku podajesz śr. rzepakową cielakom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7

Witam,mam takie pytanie i zarazem prośbę,zamierzam kupic cielaki 1-2 tygodniowe i tu zaczyna sie moje pytanie jak mam je karmić i czym i do kiedy.Prosił bym o odpowiedz poniewarz jestem jeszcze w tych sprawach zielony.Pozdrawiam Krzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Podstawa to Mleko od krowy lub w proszku tak do wieku 3 mc przynajmniej cielaki muszą mieć 24h dostęp do świeżej wody i można by jakąś pasze im dać gotową czy własną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

trzeba będzie je nauczyć pić z wiaderka, wiaderko nie może stać na ziemi tylko trzeba trzymać na wysokości ich pyska/ zapobiega biegunkom/, dbać o czystośc wiaderek, temp. pójła jak na worku napisane. nie dodawać siemienia lnianego/ rozlużnia kał i może być biegunka.Przeczytaj ten dział a znajdziesz dużo informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

JPH2 pytam z ciekawości bo nie wiedziałem że cielakom trzeba trzymać picie na wysokości pyska,zazwyczaj tak robię ale jeśli poję kilka na raz np3 to 2 trzymam a trzeci pije z wiadra postawionego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7

A czy możecie mi napisać od kiedy do kiedy i czym karmić ?? prosił bym o to .Dysponował bym sianem,paszami,sianokiszonką,i witaminkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arencjo    4

Czy cielakom w wieku od dwóch tygodni można podawać starter wymieszany ze śrutą jęczmienną? Czy raczej śruta nie wsakazana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

można jęczmień jest bardzo dobry ja daję od początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

poziomka- ma to związek z rozwojem rynienki przełykowej i żoładków- przejrzyj też temat :biegunka u cieląt jak leczyć naturalnie czy coś podobnie tu w agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10145    19

Witam,mam takie pytanie i zarazem prośbę,zamierzam kupic cielaki 1-2 tygodniowe i tu zaczyna sie moje pytanie jak mam je karmić i czym i do kiedy.Prosił bym o odpowiedz poniewarz jestem jeszcze w tych sprawach zielony.Pozdrawiam Krzysztof

 

 

 

 

 

 

mlekiem najlepiej w proszku do 3 miesięcy i podawać pasze dla cielaków ja daje calfa z nutreny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

najlepsze będzie mleko krowie w proszku (jak nie masz krów) czasem da się kupić w mleczarni gdzie proszkują tzw zmiotki cielaki najlepiej się chowają bez biegunek ,dajesz mleko 2xdziennie ciepłe 38st zacznij od 3l powoli zwiększ do 4l ,4,5l pózniej się zmniejsza pod koniec pojenia ,od razu dawaj dobre sianko niech żwaczkują i jakąś cj z granulkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Witam ostatnio zakupiłem jałóweczkę czerwona ale nie miałem mleka i musiałem kupić preparat mlekozastępczy z firmy dossche jałóweczka pije z wiadra ze smoczkiem trochę nie chciało pic ale teraz na wieczór ładnie wypiło przedstawiciel tej firmy mi powiedział ze przyrosty będą w granicach 600 gr na dobę i moje pytanie czy jeżeli bym dodał jakiś starter to mógł bym dojść do 1 kg na dobę czy to raczej nie możliwe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

mleko do 3 miesiecy i dostep do siana od poczatku. Na poczatku CJ granulat a po miesiacu sruta + 20% koncentratu CJ. Od 2 miesiaca kiszonka z QQ. 3 miesieczny cielak zjada 3kg sruty na dzien troche QQ reszta siano do woi. Cielaki w wieku 4 miesiecy ok 130kg. Dobre karmienie czy nalezao by cos zmienic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Przyrosty na poziomie 1,1 kg to bardzo dobry rezultat, tylko jeszcze mam pytanie czy taką wagę osiągasz u cieląt mlecznych czy mięsnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj