Polecane posty

karolr2    767

@rafalekL cielak który ma już 3 miesiące nie powinien dostawać już mleka tylko powinien pobierać paszę obiętościowe i nie powinno się zmieniać tak często pasz, bo nie żywi się cielaka tylko bakterie które ma w żwaczu a bakterie nie lubią zmian. Zacznij mu dawać dobre sianko, całe ziarna jęczmienia i kukurydzy i jakieś granulki do cieląt choć powinien to dostawać już od małego, możesz również dołożyć siemie lniane. Najlepiej jak by miał stały dostęp od wody.

 

Witam ile można dołożyć siemienia lnianego na porcje dla 10 cielaków po 100kg Będą dostawać starter zmieszany z ziarnem kukurydzy do tego trochę ziaren owsa i to będzie posypane narazie otrębami aż zaczną dobrze jeść a później śrutą z jęczmienia i owsa i trochę żyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

starter tzn granulki + kukurydza na 100kg cielaka. to jest rozpieszczanie.. taki cielak juz bedzie normalnie jesc srute,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Nie wiem czy będą jadły zobaczymy. Narazie kupiłem dzisiaj 100kg kukurydzy i dwa woreczki granulków i mam 30kg siemienia i otręby chciałbym to wykorzystać. Chce je powoli przyzwyczajać do śruty bo nie wiem co one jadły bo to cielaki z firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

granulkami beda sie zajadac od razu:) lepiej kup koncentrat dla maluchow, bo granulki bardzo drogo wychodza a 100kg cielaki juz troche zjedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

niech jedzą na zdrowie :) poświecę kilka woreczków aby się odchowały. jaki stosujesz koncentrat i jaki jest zalecany udział w paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

granulki Nutrena lub De heus koncentrat tak samo a udzial 25%. W tym koncentracie z Nutreny jest tez siemie lniane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ten co mi przywozi z Nutreny to nie ma takiego koncentratu, przynajmniej nic nie mówił zadzwonię jutro i się zapytam może tam na bazie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

nazywa sie kromilk KCJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

CJ- to sa granulki

KCJ- to jest koncentrat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

karol2 ja siemie lniane dawałem jako posypkę na śrute i dawałem tak ok 100g/szt tylko, że nie miały po 100kg, więc jak te 10% dodasz do gotowej paszy to myślę, żę wystarczy, a jak już miały po ponad 100kg siemie zastąpiłem śrutą sojową, a żyta raczej unikam w żywieniu, ale jak już masz to te 10 % na początek bedzie wystarczające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Przyjechały w piątek w nocy i do tej pory nic nie ruszyły. Mają nasypane w korytko ziarno kukurydzy z granulkami a z drugiej strony otręmby przenne ale ich to nie interesuje pija tylko wodę i w słomie dłubią. dostały zastrzyk lekiem bovipastem i oxytet nie które pokasłują i z nosa im leci temperatura ciała od 38.5 do 39.6. jak myślicie czy podejmować jakieś interwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

jak zaczynają kaszlać to nie ziewaj tylko ich lecz bo z tym nie ma żartów. Zadzwoń do weta i zapytaj czy ma Gentamycynę to jest lek dla psów i kotów ale kaszel u bydła leczy lepiej jak inne droższe leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Co moge podac cielakom ok 2 miesiąca

Przy zmniejszaniu porcji mleka??

Jakąś srute??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

srute + koncentrat. juz dawno trzeba bylo zaczac podawac, bo teraz jak odstawisz mleko to zjedzie z wagi bo nie jest przyzwyczajony do jedzenia paszy. u mnie cielaki 2 miesieczne jedza 2kg paszy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Witam

Tak sie zastanawiam czy zamiast rozrabiać preparat mlekozastępczy można zmieszać go ze śrutą ? I podać na sucho? Cielaki dobrze jedzą mają ok 1.5 miesiąca śrutą posypuje sianokiszonkę i wcinaja aż miło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Według mnie jak już jedzą śrutę to lepiej za cenę mleka kupić im granulki i niech wcinają. A jak chcesz to możesz zmieszać ja jak przyuczam do jedzenia to śrutę preparatem mlekozastępczym posypuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

witam mam zamiar wziąć byczki w wadze ok 100 kg z zakładów mięsnych w Kole co im najlepiej dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Ja podaje śrutą jeczmienną i owsianą grubo zmieloną posypuje sanbulem i gitara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byczek88    0

Witam forumowiczów.

Posiadam 15szt cielaków w wieku minimum 2 miesięcy, podaje im mleko caco (sano), jedzą siano i dokarmiam ich pasza Megi z śrutą pszenicy i kukurydzy.

Oto moje pytanie: kiedy i w jaki sposób mogę odstawić mleko i podać im kiszonkę z liści buraków lub wysłodki (co będzie lepsze)

Doradźcie jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

2mc to takie minimum kiedy można odstawić mleko,2.5-3mc to taka średnia, zależy ile ci tej śruty pobierają, za jakiś tydzień zmniejsz mleko o połowę ,i tak przez tydzień. w tym okresie dawaj no śrutę z 5procentowym udziałem soi i witaminami,po tym tygodniu odstaw całkiem mleko,na początku troszkę schudną,lecz jak wezmą się dobrze za treściwą będą rosły. ta kiszonka z liści to lipa dla takich małych,lepsze wysłodki, a z tą kiszonką to min za 3mc,takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ja robię tak, że w 6 tygodniu daję im tylko raz dziennie mleko i tak do 8 tygodnia zycia a dalej tylko pasze stałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj