Polecane posty

krzysiek79w    31

ja jestem na forum od niedawna trochę punktów już na łapałem ale to za sprawy techniczne miałem już tu kilka sprzeczek kilka poważnych konwersacji i jestem w stanie szybko wyłapać kto ma pojęcie a kto się dopiero uczy i widzę też takich co nie znają się na sprawie ale są to ludzie z dużą wiedzą tylko nie zawsze się nią dzielą.zaczną się roboty to i czasu nie będzie a po całym dniu to poduszka będzie lepszym rozwiązaniem a z bydłem tak jak ze wszystkim będą zawsze problemy.jedni zaglądają bo mają problemy i szukają rady inni dla jaj a jeszcze inni troszkę liznęli wiedzy i myślą że mogą rady dawać ale teoria to nie wszystko praktyka jest potrzebna,mamy tu też kolegę który na jednym temacie pyta o podstawy a na innym daje rady jako fachowiec.selekcja może i tak albo ludzie powinni pisać rzetelnie o co chodzi i z czym mają problem albo jakoś tak.jest zasada jak jeden Ci mówi że robisz źle to możesz go olać drugi trzeba pomyśleć ale jeśli trzeci powtórzy to samo to trzeba odpuścić wedle innej zasady gdzie trzy głowy to nie jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Wiecie ile ksoztuje taki starter i ile ksoztuje preparat mlekozastępczy milli i milsan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

nie jestem pewna ,ale mlekozastępcze chyba ok. 120zł za worek cena porównywalna do mleka z innych dobrych firm, a starter chyba ,piszę chyba -65zł za worek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

U nas z nutreny 100 dla małych. Milsan troche drożej wychodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no tak ale nutrena jest 20kg wiec 1kg wychodzi 5zł a milsan jest 25 i kosztuje 120 wiec 1kg kosztuje 4.80 ale u mnie podstawa w nutrenie przy jednym worku to jest chyba 105 a milsan za 120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga2010    0

witam

kiedy moge przestac cielakowi dawac mleko ma juz 7 tyg i je ladnie siano oraz srute z kukur.pomieszana z przenica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

dobra pora na zmniejszenie kosztów postaw mu wiaderko z wodą chłodną i stopniowo ujmuj mlekopanu sam zacznie uzupełniać płyny nie powinien się zbytnio buntować tylko stopniowo nie z dnia na dzień bo nie chce pić i straci wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Koledzy jak odstawić picie z wiaderek byczkom 3miesiące? Mama go tak nauczyła i nie chce pić wody z wiadra bez smoczka tylko pije z smoczkiem ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

Koledzy jak odstawić picie z wiaderek byczkom 3miesiące? Mama go tak nauczyła i nie chce pić wody z wiadra bez smoczka tylko pije z smoczkiem ;[

 

 

Na przyszłość podawaj cielęciu równolegle z mlekiem wodę w wiaderku. Na początku nie będzie piło,ale po kilku dniach (im cieplej tym szybciej) będzie. Potem nie ma problemu po odsadzeniu od mleka ani z apetytem, ani z piciem (cielę już od dawna wie co to jest woda i będzie ją piło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

jeżeli nie masz doświadczenia to odpuść sobie bo narobisz więcej bałaganu niż dobrego.jeszcze zależy czy masz oryginalną sondę czy z przewodu oryginalna ma specjalną głowicę i wystarczy namoczyć w ciepłej wodzie zawiązać razem z rurką z tyłu za uszami i powoli wkładać do pyska tylko z wyczuciem jeżeli treść żołądka zabija otwory sądy podaje się ocet i trzeba poczekać około 10-15min. i włożyć ponownie sondę.jeżeli to przewód daj sobie spokój lepiej zawołaj kogoś kto już to kiedyś robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to znaczy tak sondę chce jutro zakupić w wetrynari i czy samemu mogę ją podać z tego czy nie bo weterynarz przyjedzie zgarnie 400 stówy na raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niom nie bardzo a w weterynarii by wytłumaczyli jak to zrobić bo mi cielak nic pic nie chce mietoli ten smoczek i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

to co chcesz mu płyn wlać do żołądka robisz błąd !!! są specjalne butelki do takiego wlewania ale nie sondą z czasem sam się nauczy nic na siłę!!! próbuj po palcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchaj n pił od urodzenia później chyba przez krowę dostał biegunki chciałem mu antybiotyk dac ale on pic nie chce ani mleka ani antybiotyku nic nie wiem czy jutro wstanie bo dzisiaj przez cały dzień nie wiem czy wypił z pół litra pisz na pw

Edytowano przez wojciech675DT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

wojciech- w jakim wieku jest ten cielak,z treści postów rozumiem że jest zdrowy tylko nie chce pić.Do mleka można spróbować dodać trochę glukozy lub cukru,może być i tak że mleko mu nie smakuje,jezeli miałbys elektrolit to można mu dać tak na próbę /rozpuścić w wodzie wg przepisu,nie wolno w mleku / nie powinien grymasić,kazdy cielak wypija to bez problemu.Możesz go nauczyć pić z wiaderka,wsadzasz palec do pyska ijeżali nie ma odruchu ssania to palcem po podniebieniu go łaskoczesz, lub wsadzasz do pyska wszystkie palce,środkie dłoni dotykasz nosa - nie wiem czy to zrozumiale napisałam,i tak trzymając wpychasz mordę do wiadra z mlekiem/wiadro na wysokości pyska ,nie wolno trzymać wiadra na ziemi i pochylac łeb cielakowi ku dołowi jeśli to mały cielak/palcami łaskoczesz podniebienie.Czasami trafi się uparciuch i będzie stawiał opór, ale z czasem zrozumie o co chodzi.Ostatni wariant to to,że mozę mieć jakies problemy trawienne na tle bakteryjnym i ma poprzestawiene smaki i zapachy i tu weta trza wezwać.Bo jak starszy cielak to można mu podac ziołowe preparaty na pobudzenie apetytu.

 

teraz czytam ten ostatni post i wydaje mi sie ze chyba wet tu jest potrzebny, czy jest wesoły czy smutny,czy cały czas leży czy wstaje,zmierz mu koniecznie temperaturę!!!! a z sondą to daj sobie spokój,słuchaj rad kolegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak zachorowało mi 3 cielaki na biegunkę nie wiem od czego stali razem a cielaki po drugiej stronie nic im nie jest byczki jako tako dzisiaj im lepiej oddzieliłem ich ona ma biegunkę się odwodniła i nie chce pic ze smoczka z wiadra z niczego nie mogę jej leku zadać bo nie chce pic

 

widać ze jest odwodniony i słaby dzisiaj beczał jeszcze ale co z tego jak nie pił wstanie po memla po memla ten smoczek i sie kładzie chciałem z wiadra i nic wet przyjdzie zada z sondy mu leku 2l i zastrzyk z wody weźmie 400zł i będzie chciał przyjechać wieczorem żeby powtórzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Weta trzeba faktycznie wezwać, koniecznie kup rehydrat-elektrolit/2łyżki rozpuścić w 1 l wody/ lub inny i podawaj szybko bo to działa przeciw odwodnieniu a cielak wzmocni się ,mozesz tez podac tym co już sa po biegunce.Z sano jest antilaxan i sanolyte inne środki irady są w temacie -biegunka u cielaka jak zwalczyc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Może z tym wetem nie będzie tak żle,bo tu to potrzebny porządny antybiotyk,elektrolit w zastrzyku domięsniowo a nie zadna sonda, bo mnie osobiscie wygląda to na infekcję,chyba że się mylę to podaję się do dymisji.zaproponuj wetowi aby zmierzył temperaturę ,chyba że sam to zrobisz.no i niech cielaka nawodni i poda ten antybiot.A czy nie masz w razie czego innego weterynarza?Jutro nie zwlekaj tylko wzywaj lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

jak długo trzymasz bydło a umiesz wlać butelką na taki wlew nia ma siły musi wypić skoro jest odwodniona to sam nic nie poradzisz wszyscy tniemy koszty ale weś pod uwagę że możesz stracić cielaka trzeba podać elektrolit dożylnie może nawet z 1 cm kofeiny na pobudzenie podejżewam że coś miałeś nie domyte i zaatakowały bakterie (ecoli) ściel obficie tym cielakom przydał by się potencil lub gabrakol dobrym rozwiązaniem są jeszcze żółtka jajek 2x2 dwa rano dwa wieczór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bydło trzymam od urodzenia czasami cielaki miały biegunkę ale zazwyczaj nie takie młode i apetytu im aż tak nie brakowało 2dniowa kuracja antybiotykowa zawsze wystarczała ale nigdy nie miałem tego od cielaków od swoich krów cielaka co prawda szkoda jutro rano podejmę odpowiednie działania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj