Polecane posty

benio1967    153

Na biegunkę chyba niema rady u jednego będzie u drugiego nie chociaż mają takie same warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

kolego dwojtku01 żebyś mu nawet za przeproszeniem i jajka w tej serwatce moczył to takich przyrostów nie będziesz miał siedzę w tym temacie już parę lat i kilka setek tego towary przerobiłem różnych ras maści i kalibru więc włącz kalkulator policz a potem pisz bo ludziom w głowie mącisz a takich przyrostów to i u BBB rzadko znaleźć a Ty piszesz że na serwatce QQ i premiksie,makaron na uszy ale nie mi.aga2010 od biegunki nie uciekniesz możesz tylko pozbyć się jej szybko (2-3dni)farmaceutykami lub dłużej metodami naturalnymi i jedna i druga ma skutki uboczne moja propozycja nie eksperymentuj jeden z kolegów mądrze napisał że chytry dwa razy traci

Edytowano przez krzysiek79w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Moje cielaki jedzą pełnoporcjową pasze dla cieląt z dodatkiem całego ziarna kukurydzy, siano, oraz trochę kiszonki z kukurydzy. Później, gdy są odłączane od mleka wchodzi też kiszonka z trawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

krzysiek79w- poradż bo mam dylemat,nie wiem która pasza lepsza,dodaję je do własnej śruty zbożowej. Mam dostęp do tych dwóch :cielak pózny z Provimi-białko 16,5%?wg mnie mało/włókno sur.5,4%,popiół 6,6% i w składzie ma pszenicę,otręby pszenne,kukurydzę,soję,jęczmień.wywar gorzelniczy zbożowy suszony.nasiona rzepaku,wysłodki buraczane reszta to wit itp co w kazdej paszy .Druga to Happy Baby CJM z Trouw Nutrition i jest 18% białka, włókno sur.7%,popiół 5,9% ,nasiona rzepaku,kukurydza,pszenżyto,pszenica suszona,pulpa buraczana z buraków cukrowych,melasa buraczana z bur.cukr,wytłok z nasion rzepaku,otręby pszenne.Z góry dziękuję za poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

ja bym wziął ten drugi produkt tylko zależy jak to cenowo stoi trzeba policzyć i ile trzeba dać jednego a ile drugiego to też ważne.ten pierwszy to podciąga mi pod pszenmika-czy się mylę?

Edytowano przez krzysiek79w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

@ krzysiek79w to , że kolega kilka lat hoduje bydło nie oznacza ,że może kolega komentować w ten sposób moje posty . Jeszcze dużo lat nauki i praktyki przed kolegą , żeby być w tym miejscu co ja teraz , a ja ze swoimi eksperymentami zawsze będę dalej z przodu bo będzie mi na to pozwalała moja wiedza i doświadczenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

kolego a czy przeliczyłeś co napisałeś? prawo prawem a praktyka praktyką czemu piszesz takie rzeczy udowodnij to a odwołam co napisałem.mi też wiedzy nie brakuje a nie wspomnę o doświadczeniu,kolego piszesz rzeczy niemożliwe przyrosty dobowe przekraczające 2kg to żarty wiem co można zrobić z bykiem różne cuda widziałem i robiłem ale to co napisałeś to przesada.na forum jest dużo ludzi co dopiero wchodzą w temat naczytają się takich rzeczy a potem śmieszne pytania na forum i mętlik w głowie i po co to? mi jak zarzucić na forum że niemożliwe są przyrosty jakie osiągam w moim gospodarstwie to szybko to udowodniłem a Ty ?żebyś kolego z tymi wynalazkami tylko zbyt często bakutilu nie wzywał.serwatka ,maślanka-normalnie kabaret dodaj jeszcze muzykę poważną i masaż ogona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Dobra nie kłóćcie sie, wezcie to sobie na spokojnie.

 

Czy mieszanka owies kukurydza (całe ziarna) i starter + płatki pszeniczne sa dobra pasza do cielat 90kg ? Co dodac jeszcze ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

zobacz skład startera,w jakiej jest formie peletu czy płatków te musli mają bardzo często pognieciony jęczmień i QQ plus cała reszta dodatków z jabłek i nie tylko jeśli nie ma to ja bym dodał jeszcze jęczmień do tej pszenicy,pasza ok. może i masz rację że trzeba sobie dać spokój niech każdy pasie jak umie,ale z drugiej strony pozostaw bez komentarza to tu cyrk będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

ja tam nie staje po zadnej ze stron bo zapewne obaj macie i wiedze i doswiadczenie ale patrzac na galerie @dwojtek01 to sztuki sa piekne a ten jeden przy krowie to wyglada jakby wpieprz..ł to co burneika :lol: Ale byc moze cielak miał 60kg przy urodzeniu i było np 6 miesiecy i iles tam dni a kazdy dzien juz troche zmieni przyrosty

Edytowano przez komodo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

to po co pisze że w 6 miesięcy 403kg łapie ja wiem co jest grane tylko inaczej trzeba policzyć od wagi odejmij cielaka i podziel przez dni to zobaczysz ile wyjdzie dobówki i w jakim wieku będzie miął tą wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

mam 4 tygodniową jałóweczkę simentale, daje jej len zaparzony i mleko razem tak koło 5 litrów. Można takiemu małemu dawać kiszonkę z QQ ?? i jak coś to ile??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Gdzieś czytałem że od miesiąca to QQ do woli ale jak do wszystkiego trzeba przyzwyczajać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

krzysiek79- co tzn pszenmika,bo nie wiem.Cenowo to ta pierwsza pasza po40zł za25kg a ta druga po 36zł Dzięki za rozwianie wątpliwości,biorę tę drugą.Kiedyś był dossche dostępny,skład super i tanio,ale kontrole inspekcji weter dały w kość i facet zrezygnował.

Przypuszczam że ta waga 403kg dotyczy byka odmłodzonego - w paszporcie ma 6 m-cy a w rzeczywistości 15m-cy

kamis2010-wg mnie za wcześne na kiszonkę,muszą się rozwinąć przedżołądki Na razie podaje się siano i paszę treściwą.Ale zasada podstawowa przy wprowadzaniu nowych pasz- zaczyna się od bardzo małych ilosci

aga- coś przeoczyłaś ,nikt nie odradzał stosowania preparatów mlekozastępczych.tylko zwracał uwagę z jakich firm brać i jak przyzwycz. cielaka do nowego pójła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy może wie ktoś czy i jak sposobem gospodarczym zrobić starter dla cieląt, bez używania koncentratów? Cena koncentratu, z którym robi się starter (50% koncentrat+ 25% ziarno QQ + 25% ziarna owsa) wynosi ok 2500 zł/tona. Może zamiast koncentratu da się użyć śrut sojowych, rzepakowych, lub suchych wysłotek, dodać do tego witamin i też będzie ok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

JPH2 pszenmiks produkt uboczny z pszenicy coś pomiędzy otrębą ale lepsze a gorsze od ziarna skład :białko 17% włókno 7% i wilgotność 94% w formie peletu.ja też uważam że na QQ za wcześnie z tego co pamiętam to po 8 tygodniu życia wprowadzać stopniowo.kolego Przekeeeek w jednym z moich pierwszych postów jest opisany starter robiony na zbożu przy współpracy z JOSERĄ a może w galerii już nie pamiętam ale jest na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

JPH2 w wieku 15 miesiecy to byki maja ponad 600kg wiec nie popadajmy w skrajosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki Krzysiek79w za pomoc. premiksem, jaki dajesz jest Kalber-profi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

komodo -w skrajność to ja nie popadam :) ale różne rzeczy już widziałam i słyszałam :) Mój sąsiad to 600kg to ma u 20mcy byka.U mnie to były takie okazy 18m-cy 820kg/czysty simental/ i drugi w tym samym wieku/MM/ 650kg i oba jednakowo żywione,żadnych przekretów w metryce,a i widziałam byka 2m-cy w wadze ok.300kg ,tylko jedno ale w tym wypadku-data urodzenia wzięta z sufitu.Jak jest super sztuka to wszystko jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no te 20 miesiecy i 600 kg to ja znam lepszych ze po 500 w dwa lata :lol: a te 820 to juz piekna sztuka w takim czasie my jeszcze tak dlugo nie trzymalismy najdłuzej 17 to miał 736kg ale to taki mieszaniec po moim 50% simentalu wiec za bardzo nawet nie miesny i wyszedł cały biały ale bodowe miał ladna mam mieszanca 50% blonde daquitaine i jego mam zamiar troche dłuzej potrzymac ;)

Edytowano przez komodo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

u nas max w 20miech 850 ale żywienie nie za ciekawe puki co. a tak to 750 w 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

Kalber-profi to chyba nie Josery starter-musli nazywa się KALBERKOST u mnie na kojec(20SZT)zjadają worek a potem na swoim

Edytowano przez krzysiek79w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga2010    0

Wiecie co na biegunke stosuje zwykly wegiel taki dla ludzi i kawe zbozowa taka w zielnym opakowaniu.Po podaniw 4-wegli na wieczur ciele juz dobrze sie czulo jadlo i pilo jak gdyby nigdy nic sie nie stalo. Ale wtedy strasznie sie przestraszylam ze zdechnie i od tej pory dmucham na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

na 100kg. cielaka dwa stoperany na wieczór i ewentualna powtórka rano też dobrze działa i nie ma obaw że zdechnie sprawdzone już dawno.podałaś mu same naturalne rzeczy czemu się bałaś że zdechnie nie czaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Krzysiek79w znalazłem Twój stary post, gdzie podałeś skład startera, który sam robiłeś. Zanotowałem, że dawałeś: 3 kg. pramiks + 1,25kg kreda pastewna + 0,25 kg drożdże + 5 kg śruta sojowa + 10 kg ziarno QQ + 10 kg ziarno owsa + 25 kg otręby + 25kg śruta z pszenicy +20 kg śruta jęczmienna + 3 kg car botoks/ 2 kg.arbocel.

poszukałem na stronie josery i właśnie Kalber-profi znalazłem. car botoksu i arbocela też nie ma. może nazwy zmienili...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj