Zaloguj się, aby obserwować  
RobertKazimierczak

galligani 2200sl

Polecane posty

Witam posiadam prase galligani 2200sl siatka sznurek pasowa 120-120 pięknie wiąrze ale mam mały problem teraz z nią po lewej stronie prasy znajduje się w niej sterownik elektroniczny który jest zasilany od ciągnika i on steruje kiedy powinna podnieść się zapadka od wielkości beli w komorze a jeżeli ona się nie podniesie to nie zacznie owijania sznurkiem jest odpowiedzialna za podawanie sznurka do komory dlaczego ona się nie podnosi ? jeżeli ktoś posiada taką prase to niech coś ktoś podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

.

Edytowano przez tompil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale co powinno podnosić ten wskażnik wg ? on samoczynnie się nigdy nie podniesie bo owijałem bele siana na maxsa w komorze i wskażnik wcale się nie podniusł na tym wskażniku jest jakiś magnez zamontowany i jak wskażnik dojdzie niby do końca do góry jak się podniesie to jest kolejny jakiś czujnik. Gdy ręką podniose wskażnik trwa owijanie sznurkiem ale tak nie może być bo jak pojade w pole to nie będe wiedział jakiego balota mam w komorze jeśli sie nie podniesie i mi nie za sygnalizuje że komora pełna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś posiada prase 2200sl galligani to niech ktoś coś podpowie od czego ta dzwigienka jest podnoszona czy mechanicznie ? jeśli mechanicznie to jaka jest tego zasada żeby się to podnosiło a jeżeli elektrycznie prosze o podpowiedz jeżeli ktoś z was posiada tego typu prase to wie o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ta dzwignia od siły zgniotu się znajduje ? Dopiero co kupiłem tą prase od chandlarza u niego nie była sprawdzana tylko dopiero u siebie ją wyprubowywałem pięknie chodzi i wg belki ładne robi belke dopiero owija gdy ręką podniose tą dzwignie to załancza się sznurek a na jakiej zasadzie działa ta dzigienka co ją porusza i wg to nie moge się dopatrzeć wg a u mnie w okolicy nikt nie ma takiej prasy wg książke mam ale co z tego po włosku zaczołem tłumaczyć na kompie to bzdury wychodzą będe bardzo wdzięczny jeśli pomorzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz do czego jak do czego ale do kompa nie mam głowy nie mogłem się połapać gdzie to napisać ale doszłem. Tą prase tak samo kupiłem na własne potrzeby u mnie rocznie będzie owijać do 700 beli. Siano kiszonek to ja tak do 100 belek robie nie więcej co moge to na suche zabieram. Jak byś mugł zrobić kilka fotek tej dzwigni i co ją tam podnosi będe wdzięczny ja bym wstawił też fotki ale nie mam pojęcia jak naj wyżej na tel moge ci wysłać. a to jest naprawde upierdliwe że się nie chce podnosić ta dzwignia ale już dużo się dowiedziałem od ciebie i bardzo mi to pomaga stopniowo i dojdziemy. jak możesz to zrub fote co tom dzwignie podnosi.

 

A i zapomniałem sterownika ona do kabiny nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sterownika ona nie ma do kabiny ona ma tylko sterownik z boku po lewej stronie tam są dwa przyciski jeden do przełonczania sznurek siatka a drugi przycisk automatyczne i manualne i nic więcej nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia wysłałem już tam do ciebie teraz mi wytłumacz o co w tym wszystkim chodzi to mówisz że sterownik jest potrzebny musi być obowiązkowo ? to mowisz ze ten sterownik co idzie do kabiny ciagnika jest odpowiedzialny za podnoszenie tej dzwigienki

 

morze dojdziesz o co w tym wszstkim chodzi bo ja to juz nie wiem masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie też nie wiem na jakiej zasadzie ten płaskownik działa. O kable nie ma się co przejmowac bo one były tam za izolowane i tak wyglądało jak by się ktoś nimi bawił i to wszystko odwinołem i tak wygląda teraz ale do zwarcia na pewno nie dojdzie bo z kablami jest wszystko wporządku jest wszystko dobrze podłączone ciężko jest się dopatrzeć co ten płaskownik podnosi ale myśle że się dojdzie jeszcze wezme i przestawie ten prent na górny otwór a mam ją do ciągnika podpiętą to tam problemu z sprawdzeniem nie będzie. U ciebie podnosi się do połowy wskażnik a u mnie nawet się nie ruszy cały czas opadnięty ten wskażnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doszłem o co w tym wszystkim chodzi :) po prostu moja poprzednia prasa heston robiła 120 ale mało zbite po mojej hestonce w galligani weszło półtory snopka i dopiero wtedy dzwigienka się podniosła A ona się podnosi na klapie są zatrzaski takie haki i gdy idzie snopek siłą w komorze to komora się wtedy odchyla i te haki są na takich rolkach i one się odchylają razem się z klapą powstaje ciśnienie w komorze i to jest właśnie ta zagadka udało się rozwiązać. Dziękuje również tobie bo bardzo mi pomogłeś doradziłeś i wg bo wiesz sam człowiek tego nie ogarnie poradzić się trzeba warto było naprawdę gdybyśmy tak daleko nie mieszkali od siebie to byś dostał dobrą wódke za pomoc :) dzięki wielkie jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Była właśnie na największą siłe zgniotu ustawiona to półtory belki 120 sprasowałem i dopiero się dzwignia zaczeła podnosić ale to już konkretnie szło wszystko bo już na łańcuchu zaczeła przepuszczać bo mam troszke lużny i dlatego noi wczoraj po przestawiałem jeszcze tą siłe zgniotu na tych kolorach i tam przy tych elektromagnesach o jedną śrubke przestawiłem i teraz tak robi troszke więcej niż 120 wrzuciłem i jest dobrze na słomie wyprubowywałem to jak tą pierwszą belke zrobiłem to nie mogłem wideł od tura w niego w bić taki był zbity.Wczoraj jak prubowałem ciągnikiem 82 konie to tam nie miał problemu z dobijaniem ale okaże się dopiero jak będzie na siano kiszonke prasował na pewno z obrotów będzie schodził. A z tymi hakami właśnie terz się dopatrzyłem jak przytrzymam dłużej gałke od hydrauliki to haki się zamykają do końca. Siano nie musi być aż tak mocno zbite bo tak jak wcześniej mówiłeś traci na wartości słoma to zawsze lubi mocniejszy zgniot bo tam jej i tak nie za szkodzi a jak słońce dobrze grzeje to ona na pokosach kruszeje i pużniej w prasie się robi sieczka. Jestm jak na razie zadowolony z prasy bo jest wszystko sprawne i jest ładna nie po krzywiona nie po obdzierana będzie służyć na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj