Gość Luke16

Jaką prasę za 30-35tys?

Polecane posty

krzysio22    936

Sipmy najgorszemu wrogowi bym nie radził :) Tyle co ta ku*wa nerwów napsuła to głowa mała, nic tyle zdrowia nie zabrało co ona, i jeszcze ile zabierze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

krzysio22 kolego ,co ty za pierdoły piszesz ????

Sipma ,jaka jest każdy wie ,ale farmazony piszesz .Ja nie potrafisz Sipmą pracować to daj se luz .Przyjedź do mnie to pokaże Tobie ,jak się Sipmą farmą 2 pracuje .Jak ktoś chce inne prasy ,to proszę bardzo .Ja mam od nowości ładnych kilka lat i tylko jedno łożysko mi się rozleciało .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio22    936

Sipma farma II od nowości u nas 2009/2010 r jeden łańcuch 2 razy wymieniany, łożysko się zjarało smaru miało od ch*ja i jeszcze więcej, podbierak ząbki pękają jak wykałaczki, listwy to samo, nie wspomnę o mechanizmu od siatki, fakt owija ładnie, ale zacina się, nie łapie siatki trzeba wychodzić odciągnąć nóż itp. Komora się otwiera jak się mocniej belkę chce dobić, słomę potrafi wypluć między wałki co idą górą a komorą i w magiczny sposób się każdy wałek gnie, zabezpieczenie się urywa jak głupie. Prędkość prasowania jakieś 4-6km w słomie przy ciągniku NHT5060 :) Coś jeszcze dodać? 

Edytowano przez krzysio22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
5 minut temu, krzysio22 napisał:

Sipma farma II od nowości u nas 2009/2010 r jeden łańcuch 2 razy wymieniany, łożysko się zjarało smaru miało od ch*ja i jeszcze więcej, podbierak ząbki pękają jak wykałaczki, listwy to samo, nie wspomnę o mechanizmu od siatki, fakt owija ładnie, ale zacina się, nie łapie siatki trzeba wychodzić odciągnąć nóż itp. Komora się otwiera jak się mocniej belkę chce dobić, słomę potrafi wypluć między wałki co idą górą a komorą i w magiczny sposób się każdy wałek gnie, zabezpieczenie się urywa jak głupie. Prędkość prasowania jakieś 4-6km w słomie przy ciągniku NHT5060 :) Coś jeszcze dodać? 

Kolego nie wiem ,kto Cię uczył prasowania ,ale ewidentnie ,jak prasa z tyłu wyrzuca słomę ,to oznacza ,że komora jest pełna ,lub masz prasę zapchaną .Tyle krytyki tu piszesz ,a nic o czyszczeniu nie piszesz ???????? To samo tyczy się haków Masz źle je wyregulowane ,że się otwierają .Wszytko jest kwestią regulacji ,a nie narzekania .Jak prasę zapchasz ,to nie dziw się ,że listwy się gną .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio22    936

Fajnie, że czasami potrafi wyrzucać po kilku metrach, czyszczona jest po każdym prasowaniu bo nie lubimy mieć syfu w garażu. Co do haków to może masz rację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Takie uroki Sipmy ,że czasami ,jak jest drobna słoma ,to faktycznie wyrzuci przez górę do tyłu .Kolego ja piszę o czyszczeniu np bębna tego z tyłu .Robisz to ??? Do niego jest zamocowany główny łańcuch Obok smarownic masz otwory i to cudo się czyści .Odpukać ,jak mam prasę pewnie teraz będzie z 9 rok to za jednym łożyskiem nie miałem żadnej awarii .Ale to mogła być moja wina ,bo jak za mocno smarujesz ,to wypycha uszczelniacze z łożyska i kurz już swoje zrobi .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
Ja w zeszłym roku zakupiłem metal-fachem z562 rn (rotor + norze) z 2012 roku wiec mam z nia póki co doswiadczenie z jednego sezonu. Jak sie pozna jej humory to w sianie jeszcz da się robić. Jednak praca z suchą słomą to już makabra. Najgorsze jest to ze jak juz belkę zaczyna dogniatac to jednocześnie zaczyna mielić słomę i wywalać ją do przodu między walcami (nad podbierakiem). Wówczas też najczęściej nawinie Ci siatkę na jeden z walców zamiast na belkę słomy (wyrzucasz nieowinietą belkę słomy i później rypiesz się ze skrobaniem siatki z walca). Poza tym w losowy sposób przy podnoszenie podbieraka potrafi ci odpuścić haki komory (to chyba problem z przepuszczajacym elektrozaworem). Być może wersja tej prasy bez rotora zachowuje się lepiej, ale jak do słomy to tej którą mam nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avici_lv80    106
najlepsze jest w tej prasie to że aby wymienić łożyska na kole zębatym na głównym łańcuchu owijajacym z tyłu czy z przodu trzeba rozcinać blachy bo innej możliwości nie ma.. prasa na włoskiej licencji a taki bubel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9811
9 godzin temu, Matifryd napisał:

Myślę że warto Krone Kr125

Budzet do 35 tys a ty polecasz ten zabytek :o

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Ja mam sipmie farmę 2 teraz będzie czwarty sezon. Kupiłem używaną. Robię po 800 rocznie z czego ok 150 sianokiszonki. Powiem tak. Miałem jedną awarię na początku (łożysko), jak kupisz dobrą siatkę to nie ściąga, nie licząc wiatru. Prędzej śruby urwie na zabezpieczeniach niż haki puszczą. Ale nowej bym nie kupił. Myślę że 30 tyś to są wszystkie pieniądze jak za sipmę. Znajomy ma warfame ale narzeka, i widzę jak jeździ. Nie twierdzę że wszystkie tak mają, on nie może z nią dać rady. Ale sipma jest u mnie bardzo popularna, w najbliższej okolicy są 4 farmy 2 I każdy ma takie samo zdanie. Jak na polską prasę nie jest źle, ale mogło by być lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ludzie.... Za 35 tys za metal facha i to używanego O.o Tyle to kosztuje nowa netto z 2017r. Kup sobie claasa albo JD czy nowsze Włoskie gallingnani  i będziesz robił ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886
ja Ci polecam krone, za te kasę kupisz laleczke z siatka, na tyle belek co będziesz robił, nawet do niej nie zajrzysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Wszystko zależy od tego ile się czego robi, bo 800 bel słomy nigdy nie będzie równe dla 800 bel sianokiszonki. Osobiście robiłem 1k bel sipmą tzn: 700-800 sianokiszonki i odpowiednio 200-300 bel słomy i szczerze to już była męczarnia a nie robota. A na areał jaki ma robić twórca tematu sipma starczy napewno

Edytowano przez Zawisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

A czemu pasowa odpada? Już w tej kwocie mozna by było kupić porządną jakąś jd 592/ 582 lub nawet claasa varianta 180 a nawet 260 czy 280 gdzie byś miał rotor w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Przy takiej ilości bel mało ekonomiczne rozwiązanie, to prasy stworzone do wysokiej wydajności, za zadbany sprzęt trzeba zapłacić dużą sumę, a itak bedzie miał troche nacykane i swoje lata też bedzie miał. Plusy polskiej: nie bedzie tak wyżyłowana, młoda rocznikowo, części zamienne w przyzwoitej cenie, prosta budowa, nie duże zapotrzebowanie mocy. Na te 300 bel w sezonie lepszej opcji nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9811

Kr 130 tez nie jest skomplikowana a o wiele bardziej wytrzymala i za 35k kupi igle >2005r a taka dziennie zrobilem w slomie najwięcej 270 belek także u ciebie bylaby wieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
18 godzin temu, Zawisza napisał:

Przy takiej ilości bel mało ekonomiczne rozwiązanie, to prasy stworzone do wysokiej wydajności, za zadbany sprzęt trzeba zapłacić dużą sumę, a itak bedzie miał troche nacykane i swoje lata też bedzie miał. Plusy polskiej: nie bedzie tak wyżyłowana, młoda rocznikowo, części zamienne w przyzwoitej cenie, prosta budowa, nie duże zapotrzebowanie mocy. Na te 300 bel w sezonie lepszej opcji nie ma.

Plusy ok,a minusy??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

@soltys48

niska wydajność, zgniot bel na średnim poziomie chociaż to też zależy, stosunkowo nisko zawieszony podbierak, brak możliwości cofnięcia zapchanego materiału i trzeba drzeć łapami i w sumie na ten moment nic wiecej mi nie przychodzi do głowy, pewnie by sie jeszcze coś znalazło :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

przede wszystkim niski pozim zgniotu, kolega ma farmę 2 ciąga ją aresem 620 czyli moc jest i co?? słoma max 180-200kg!!!

Każdy ma swoje fanaberię jednak po 8 latach jak mam zwijkę nie kupiłbym stałej komory

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Hehe w słomie przyznam Ci racje że waga właśnie oscyluje w tych granicach które podałeś, ten ares to dziwne że jeszcze nie rozerwał tej prasy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9811

Kolega ciąga clasica ursusem 1224 i choc jezdzi jak z jajkiem to i tak mówi ze ciągle jakieś zabezpieczenie zrywa i nie da sie dobić dobrze balota

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj