Gość Luke16

Jaką prasę za 30-35tys?

Polecane posty

SZYMON178    0

ja osobiście polecam NEW HOLLAND 640 lub podone z NEW HOLLANDA bo te prasy za***iscie dobijają i mają małe zapotrzebowanie na moc bo minimalna to 60KM a zalecana to 70 KM mam instrukcje i tak pisze


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Za wspomniane 30 tys.zł możesz kupić prase Vicon RF 130 w bardzo ładnym stanie, niestety części do niej są bardzo drogie i to jedyny minus. Zapomnij o 7211, w praktyce potrzeba do niej najbidniej 90KM, szczególnie z zapiętymi nożami na rotorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

a coś bez noży i rotoru np jd 550/590???

 

i jak z tymi prasami??? Jak z jd??? Z częściami i dobijaniem??? Zetor by poszedł w takiej???

 

mam pytanko jak w prasach pasowych kapnąć się że akurat jet belka 120x120 a nie mniejsza czy większa???

 

nie pisz posta pod postem (napisałeś trzy jeden pod drugim), używaj opcji "edit"

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

ale po co odrazu kupowac krone a rozejrzyj sie na sipma czy innymi prasami a zetor pojdzie w sipmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agco    0

nie wiem czemu nie chcesz claasa, swietna firma, ja mam 46 bez rotora i musze powiedziec ze to zarabista sprawa, tylko przy kupnie trzeba odrazu brac taka z aparatme na siatke, bo sznurkow nie polecam, puszczaja poporstu. dodam ze bele dobite sa pierwsza klasa i na 250 belek ktore zrobilem w tamtym roku moze z 10 bylo leciutko podplesnialych, a w tym roku to chyba jeszcze zadnej takiej nie mialem. pamietaj tez ze to jak jest bela dobita nie zalezy tylko o prasy, JEST TEZ OPERATOR I CIAGNIK!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

o claasie nie chce słuchać!!! Prawdopodobnie będę miał jd 550 bo pasy dobijają od samego początku.... ale nie mam pojęcia jak się kapnąć że bela ma taki wymiar

a nie inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guero    0

ustawiasz sobie przed praca wielkosc balota i juz. nie musisz za kazdym jednym balotem uwazac jaka ma wielkosc. ustawiasz to raz przed praca. to bardzo proste. polecam JD,bo to jedne z najlepszych pras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

czy na 100% 7211 da sobie z jd 550 rade w sianokiszonce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

prasa kupiona <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wrzuć fotki i pochwal się jaką kupiłeś.... <_< <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

jd 550 fotki w w okolicach piątku bo trzeba ją teraz przywieść <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronar5135    1

dzisiaj kupiłem Krone kr 130 ministop i mam zamiar ciągać ją 3p i on sobie spokojnie w tej prasie poradzi


nie mam za wiele czasu na forum ale jak znajduje to już z fociami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Ja mam Prasę METAL FACH Z-562 i ciągam ją Ursusem C-360 albo 3512 a C-330 to rady do niej nie daje :)


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ursus4514PRO a widziałeś datę kiedy ja już kupiłem JD 550?? Jeszcze piszesz o Sipmie :) ... Ja jak JD 550 nie chce innej no może jakąś inną pasówkę ale na pewno nie polskiej prasy :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michi87    0

Sipma, moim zdaniem to jest dobra dla siebie, tak do 10ha. Ale więcej to łańcuchy rozciągają się jak gumki, musieliśmy wymienić po roku praktycznie wszystkie na mocniejsze i teraz idzie jak burza ale nie zbije mocno belki nawet gdy przeciągnie się mocno na czerwone.

 

W skrócie ; jest dobra ale jest dużo ale do niej.... :(

 

u mnie robiła tylko sianokiszonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

A ja polecam WELGER RP200 posiadam taka maszyna pieknie chodzi ,dobrze zbiera ale ja mam bez szerokiego podbieracza i to jest jej duży - ale można kupić z szerokim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Witam Ja wo gule z innej mańki .Posiadam ciągnik o mocy 125km i myślę że to on będzie pracował z prasą lub 75koni ale to trochę za mało żeby z nożami. Na wydanie mam koło 40 tyś, zastanawiam się nad welger rp 220 profi. Co roku sieje 13h zboża więc słomę też będę belował i 15h łąk, obecnie mam jd 550 i chciał bym zamienić na coś innego. Ma to być prasa z rotorem, siatką i nożami. Prasy polskie nie wchodzą w grę. Zastanawiam się nad czterema firmami:

-krone

-welger

-claas

-deutz-fahr

Tylko którą teraz wybrać i dokładnie jaki model ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Ok dzięki za wstawienie linków ale może ktoś się wypowie na temat awarii danej prasy jak się nią prasuje itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patrz na krone 1800,1500 bardzo fajne prasy do słomy nie widze lepszej w kiszonce też sie świetnie sprawują


kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam wszystkich. Wiem że już jest podobny temat ale z 2008 roku i dyskusja zeszła na ciągniki... Otóż mam problem. W niedalekiej przyszłości zamierzam kupić prasę do robienia kiszonek. Nie będę prasował słomy. I nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi jaki typ prasy jest dobry do sianokiszonek. Walcowa, pasowa, łańcuchowa, mieszana... głowa puchnie :wacko: Nigdy nie miałem do czynienia z prasą rolującą więc liczę na wasza pomoc.Nie chodzi mi o konkretny model tylko o typ. Bo widzicie, muszę kupić cały sprzęt (prasę, owijarkę, ładowacz). Ojciec uznał że baloty będą ok. A ja myślę nad przyczepą samozbierającą. Może o tym też coś wiecie, jakie wady, zalety. Bo na zestaw 1- 20000 zł+5000+18000 (?)= prawie 45000+ folia. A na przyczepę góra 20000 i zwykła czarna folia. Do współpracy byłby pronar 82 Sa. Czytałem inne tematy i ogólnie było tak: Najlepsza pasowa bo ja mam taką... Nie najlepsza taka jaj moja czyli walcowa... Proszę o pomoc.

A jednak połączyłem oba tematy

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Do kiszonki walcowa bo kiszonka musi być dobrze zbita reszta pras słabiej zbije bele tyle że mtz pronar i jego te 78km czy tam 90 to może w walcowej pod koniec tej mocy brakować ja to bym zastanowił się nad tą przyczepa bo to najtaniej wychodzi sam mam pottingera i raz robiłem kiszonkę to nic mnie nie popsuło i była dobra(przyczepę kupił ojciec do zbierania siana dobrych parę lat ) a nawet za rok czy więcej to można i zrobić silos na kiszonkę i wtedy będzie porządnie zrobiona. A czym słomę prasujesz o ile masz słomę .???????????

Edytowano przez jonkszi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj