Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problemy z silnikiem

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rafal155

Rafal155

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 28 luty 2014 - 12:30

Problemy z silnikiem Witam. Mój problem polega na tym iż mój skretyniały wóje pojechał władniem z pękniata miską ... i nie wiem jak daleko
teraz gdy miska byłoa pospawana nalałem nowego oleju i po okresie zimowym odpalił no za 3 razem i chodziło ładnie przez 3 do 4 minut zaraz zaczeło sie jakies stukanie zgrzyt jakby metal o metal tarł
pojechałem nim kawałem pochodził z 15 do 20 min i stanoł .
Próbowałem odpalić go na odprężniku i kręcił ale jak go wcisnołem to nie miał siły zakrecic silnik ,na zaciąg również .
Po odkceniu sruby od bloku tam gdzie smarowanie idzie wyleciał olej z opiłkami .Czy to znaczy ze silnik sie zatarł ??
(opiłki metalu w oleju )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problemy z silnikiem Dzisiaj, 09:23
  •  

#2 Share OpGienio

OpGienio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika

Napisany 28 luty 2014 - 12:47

Problemy z silnikiem Miałem takie zgrzytanie i tarcie w kierowcu T-150 . Przyczyną było odkręcenie się śruby korbowodu i aż w bloku dziurkę zrobiło.

#3 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 luty 2014 - 16:02

Problemy z silnikiem Widzę, że nie jesteś lepszy od wuja. Jak coś hałasuje w silniku to się go gasi, a nie jeździ. Są większe szanse na mniejsza awarię i koszty.
Zatarł nie zatarł na pewno popsuł. Do rozebrania, naprawy i opłukania z opiłków. Oby jak najmniej się popsuło.
Powodzenia.

#4 Share OpGienio

OpGienio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
    Mechanika

Napisany 28 luty 2014 - 16:28

Problemy z silnikiem w czasie jazdy pierdykło a nie że waliło to pojechałem.

ja zrobiłem mam blisko po części.

granica z litwą :D

#5 Share Rafal155

Rafal155

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 28 luty 2014 - 17:13

Problemy z silnikiem sprostuje nie od razu był tez zgrzyt po jakich 15 minutach dopiero takie coś było i ciśnienie pokazywało ze dobre ma wyłoączyłem go po tym odkreciłem te kopułki co zawory są i tak dziwnie smierdziało .Chciałem pojechać do domu no ale juz nie pdpalił .

#6 Share OpGienio

OpGienio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
    Mechanika

Napisany 28 luty 2014 - 17:58

Problemy z silnikiem Jeżeli miałeś pękniętą michę a Twój wójaszek pojechał bez oleju przegrzał panewki (zatarł czyli opiłki) które spowodowały zapchanie kanalików ( otworów smarowania) proszę o poprawę jak się mylę :) wał do szlifu , panewki korbowe też do wymiany

#7 Share patryk6541995

patryk6541995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 15:25

Problemy z silnikiem nie polecam szlifu wału. ponieważ 2 lata po gruntownym remoncie silnika w tym szlif wału korbowego. wał pękł i rozwalił blok nie polecam

#8 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 01 marzec 2014 - 18:47

Problemy z silnikiem To zależy, jaki wał, u mnie był już raz szlifowany na tzw. półszlif (N2) i chodził 10 lat, a teraz już rok jest na pierwszym (R1), ale ile pochodzi to nie wiem, tylko mój chodzi w lekkich pracach. Wał oryginalny.

Czyli będzie remoncik...
Jeśli można autoreklamę: Na kiedy się umawiamy?

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#9 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 01 marzec 2014 - 20:08

Problemy z silnikiem Mój wał tez pękł po szlifie, na szczęście nic poza tym się nie stało.

#10 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 20:27

Problemy z silnikiem Znajomemu też

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Rafal155

Rafal155

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 16:12

Problemy z silnikiem OpGienio dobrze mówisz panewki sie rozd*pczyły a wału do szlifu nie oddaje tylko nowy juz kupię, cały koszt wału z panewkami to 500 zł . Zrobić raz a porządnie bo później jak by strzelił to może być wiecej do wymiany niz teraz ;)

#12 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 19:09

Problemy z silnikiem Chcesz zrobić raz a porządnie a wał z panewkami kupujesz za 500 zł. coś mi tu nie pasuje

#13 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 20:03

Problemy z silnikiem Jesli nie bedziesz tym ciagnikiem orac, to starczy az do sprzedania :D
Ale jak chcesz nim robic ciezko, to lepiej poszukac czegos z wyzszej polki cenowej.
No i zrobic dobrze, wyczyscic, wydmuchac, glowice zregenerowac, zobaczyc tulejki na walkach, bez oleju to na kolach posrednich juz na pewno sie starly. Korbowody itp. Uszczelki to i tak wszystkie nowe przyjda, bo do walu to silnik w mak rozebrany. A nie obrocila sie czasem panewka w bloku, albo w korbie? Jak w korbie to git, wymieniasz i tyle, a w bloku to masz problem, bo ich nie chca naprawiac, a kupno uzywanego graniczy z cudem.

KPK Kumurun Team

#14 Share Karo23

Karo23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 22:17

Problemy z silnikiem Też miałem kiedyś taki problem. Jechałem zgrabiarka na łąkę i nagle w trakcie jazdy zaczeło coś walić jak mimosród w opryskiwaczu. Stało się to 2km od domu, ale nie ryzykowałem, zadzwoniłem, żeby mnie sholowali. Pękł wał, pogieło korbowody, na szczęście nic więcej się nie zepsuło.Ojciec jeszcze za komuny załatwił oryginalny wał . Nad tanimi częściami nie ma co myśleć tak jak poprzednicy mówili.

#15 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 04 marzec 2014 - 05:04

Problemy z silnikiem Mi się trafił jakiś trefny wał. Nie pamiętam już ile dałem ale jak go założyłem to ciągnik zaczął całkiem inaczej chodzić i był słabszy. Nie pomagało przestawianie kąta wtrysku, ciągnik nie ''dzwonił'' jak powinien zdrowy rusek. Dopiero ostatnio doszedłem co jest grane. Minimalnie przestawiony jest rowek na klin i rozjechał się rozrząd. Po ustawieniu na znaki zawór ssący przy ''mijance'' dotykał tłoka a jak cofnąłem wałek o jeden ząbek to znów zawór wydechowy wadził. Nie miałem wyjścia i musiałem wiercić nowy otwór na kołek ustalający w kole wałka rozrządu i dopiero teraz silnik odżył :)

#16 Share Karo23

Karo23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 19:41

Problemy z silnikiem

Mi się trafił jakiś trefny wał. Nie pamiętam już ile dałem ale jak go założyłem to ciągnik zaczął całkiem inaczej chodzić i był słabszy. Nie pomagało przestawianie kąta wtrysku, ciągnik nie ''dzwonił'' jak powinien zdrowy rusek. Dopiero ostatnio doszedłem co jest grane. Minimalnie przestawiony jest rowek na klin i rozjechał się rozrząd. Po ustawieniu na znaki zawór ssący przy ''mijance'' dotykał tłoka a jak cofnąłem wałek o jeden ząbek to znów zawór wydechowy wadził. Nie miałem wyjścia i musiałem wiercić nowy otwór na kołek ustalający w kole wałka rozrządu i dopiero teraz silnik odżył :)

nie wiem ile dałeś za twój, ale jakość tego wału musiała być adekwatna do jakości i precyzji wykonania. Tak nieraz bywa, ja miałem problem z pompą oleju w silniku. Stara miala już słabe ciśnienie to wymieniłem na nową i ona w ogóle nie podała oleju. We własnym zakresie zregenerowałem pompę, bo pracuję u ślusarza i do dzisiaj daje dobre ciśnienie. Teraz jak zdarzają się jakieś awarie to inwestuje porządnie, żeby nie rozbierać znowu tego samego.

#17 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 12:46

Problemy z silnikiem Kolega już drugą pompę trafił, że nie chciała wcale zaciągnąć, ale po zalaniu łapała, poprzednia to nie wiem, ale ta nowa daje idealne ciśnienie bez spadku po nagrzaniu.

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 05 marzec 2014 - 12:51.

KPK Kumurun Team

#18 Share Rafal155

Rafal155

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 08:50

Problemy z silnikiem Takie ceny na allegro sprawdzałem. Wiem że trzeba wszystko wyczyścić przedmuchać umyć itd. A uszczelki itd itp bo wiem że trzeba nowe tak jak i łożyska :)

Oczywiście na allegro nie mam zamiaru kupowac

#19 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 00:18

Problemy z silnikiem Kupuj na allegro tylko od sprawdzonych sprzedawców,i nie sugeruj sie ceną,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Karo23

Karo23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 21:24

Problemy z silnikiem w moim przypadku nawet zalanie nie pomogło i na zegarze 0. Stara po zregenerowaniu sama zaciągła.