AgroSmol

Sklep AgroSmol odpowiada na pytania serwisowe

Polecane posty

AgroSmol    0

Dominator 66

Łożysko 20210K

595zł FAG

440zł tańsze

 

Pas na młocarnie 325zł Roulunds (duński)

 

Górne sito 1888zł

 

 

 

Bardzo dobra incjatywa brawo dla AgroSmol skoro się zaoferowaliście pomoc techniczną to mam następujący problem w swoim kombajnie MERCATOR 50.

Wada ujawniła się po zakupie kombajnu jak zwykle przecież każdy chce sprzedać no i pracuję z tą wadą dobre 4 -lata na swoje potrzeby daje się przeżyć.

Opis wady:

- po lewej stronie kombajnu są dwa podwójne koła napęd młocarni a jednocześnie ruchome czyli zmiana prędkości omłotu

- przy zwiększaniu prędkości młocarni koło zewnętrzne (przy samej młocarni) zaczyna trzeć o koło napędu hedera

- w związku z powyższym nie można ustawić obrotów młocarni większych niż 1100 obr/min

- kiedyś rozebrałem te koła okazało się że miejsce na klin jest rozbite, koło wbite na blaszki a tuleja dystansowa która ma chronić aby koła nie tarły wygląda jak zaspawana

- dałem sobie spokój i złożyłem z powrotem i tak pracuję już 2-lata

- objawem tej wady (zaznaczam że nie jestem pewien czy to jest to) nie zostaje wymłócone zboże i leci do zbiornika dużo w plewce, przy jęczmieniu dużo w zbiorniku znajduje się ości, przy pszenicy jarej to już jest masakra same plewki

- kwestia sit, mam otwory okrągłe średnica ok 8mm oraz podłużne, zmiana sit nic nie daje, sito podłużne zgodne z instrukcją i zastosowaniem

-ustawianie sit, dawkowanie siły wiatru powoduje przeważnie większe straty bez poprawy jakości omłotu

- cepy wymieniłem na nowe, maksymalnie docisnąłem klepisko do bębna, ustawiłem przed klepiskiem dźwignię chwytacza kamieni na pracę agresywną tzn. wstępne tarcie, zamknąłem blachy pod klepiskiem aby dłużej zboże znajdowało się na obwodzie bębna (dłuższe tarcie) teoretycznie lepsze wymłacanie, nic to nie dało

Może macie jakiś pomysł co to może być, może kwestia innego sita do zboża, pytanie najważniejsze czy obroty ok 1100 wystarczają do prawidłowego omłotu zboża. Zaznaczam że przy rzepaku mam sito drobnootworkowe, min. obroty młocarni, min wiatr i jest extra super, czyszczenie rzepaku wychodzi jak spod wialni(prawie)

Przepraszam że tak długo ale krócej się nie da aby omówić sedno tematu, jeżeli ma ktoś pomysł na naprawę tego to będę wdzięczny za pomoc. Zaczęło mnie to w końcu irytować.

Pzdr

Skąd masz cepy i w jakim stanie masz klepisko. Bo przy 1100 obrotach powinno wymłacać idealnie.


U nas kupisz farby do maszyn rolniczych i części | email: sklep@agrosmol.pl
Sklep z farbami: www.farby.agrosmol.pl | TEL: 608504051
Sklep z częściami: www.agrosmol.pl | TEL: 696550653

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Tańszego tego łożyska nie da sie załatwić Za takie łożysko 440 zł ;) :rolleyes: :) :) :) A pasek claasowski ile by kosztował ??????

 

 

 

@ MCKYLO Morze masz podgięte klepisko i środkiem ci nie domłaca a według mnie 1100 to za małe obroty ja mam na 1200 a na pszenżycie nawet 1300 jak nie chce się wymłucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Cepy zamienniki Gąska zresztą stare nie były aż takie złe ale myślałem że to pomoże. Klepisko trudno powiedzieć, może faktycznie i jest podgięte tylko jak to sprawdzić. Chyba raczej bez wyjęcia całego bębna się nie obędzie. Ale nie widać aby kombajn był użytkowany na kamieniach w Niemczech, cepy były oryginalne bez śladu wygięć a komora w stanie idealnym bez widocznych uszkodzeń, szczelina na wlocie i wylocie jak ustawiałem była jednakowa na całej szerokości chyba że klepisko podgięte jest środkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

brzegiem to sie nie podegnie jedynie środkiem u nas gosc ma wygięte klepisko to nawet jeczmienia nie domłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Czy posiadacie elektronike do prasy claas rollant 46 roto cut. Jeśli tak to ile może to kosztować???????


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSmol    0
Tańszego tego łożyska nie da sie załatwić Za takie łożysko 440 zł :);):) :) :) A pasek claasowski ile by kosztował ??????

Nie mamy tanszego w sprzedazy bo sa one awaryjne.

 

Cepy zamienniki Gąska zresztą stare nie były aż takie złe ale myślałem że to pomoże. Klepisko trudno powiedzieć, może faktycznie i jest podgięte tylko jak to sprawdzić. Chyba raczej bez wyjęcia całego bębna się nie obędzie. Ale nie widać aby kombajn był użytkowany na kamieniach w Niemczech, cepy były oryginalne bez śladu wygięć a komora w stanie idealnym bez widocznych uszkodzeń, szczelina na wlocie i wylocie jak ustawiałem była jednakowa na całej szerokości chyba że klepisko podgięte jest środkiem.

Sprawdz pasy szerokość i długość klepisko nie powinno byc podgięte, moze brakuje pretow?

 

Czy posiadacie elektronike do prasy claas rollant 46 roto cut. Jeśli tak to ile może to kosztować???????

Co konkretnie cie interesuje z elektroniki bo cala kosztuje kilka tysiecy i nie wystepuje w calosci.


U nas kupisz farby do maszyn rolniczych i części | email: sklep@agrosmol.pl
Sklep z farbami: www.farby.agrosmol.pl | TEL: 608504051
Sklep z częściami: www.agrosmol.pl | TEL: 696550653

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

Witam!

 

Mam pytanie czy macie może oryginalne pasy do prasy Claas Variant 180rc, jeśli tak to jaka cena za metr lub cały pas?

A może oryginalne spinania do tych pasów tez macie?


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3
Co konkretnie cie interesuje z elektroniki bo cala kosztuje kilka tysiecy i nie wystepuje w calosci.

 

Interesuj mnie cała elektronika oprócz pilota. Jak można to prosze podać ile to kosztuje???


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSmol    0
po ile komplet cepów do claasa mercatora 70 i consula?

 

Mercator 465zł

Consul 450zł

 

 

na reszte pytan odpowiem jak sie cos dowiem.


U nas kupisz farby do maszyn rolniczych i części | email: sklep@agrosmol.pl
Sklep z farbami: www.farby.agrosmol.pl | TEL: 608504051
Sklep z częściami: www.agrosmol.pl | TEL: 696550653

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSmol    0
A pasek claasowski ile by kosztował ??????

Oryginalny pas klinowy na młocarnie do Dominatora 66 kosztuje 980zł


U nas kupisz farby do maszyn rolniczych i części | email: sklep@agrosmol.pl
Sklep z farbami: www.farby.agrosmol.pl | TEL: 608504051
Sklep z częściami: www.agrosmol.pl | TEL: 696550653

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSmol    0
no właśnie zapomniałem sie spytać po ile pasek klinowy na młocarnie do consula ?

400zł Roulunds (duński)

650zł Gates (niemiecki)

 

Oryginal nie wiem ile raczej jak ktos chcial dobry pas to Gatesa bral.


U nas kupisz farby do maszyn rolniczych i części | email: sklep@agrosmol.pl
Sklep z farbami: www.farby.agrosmol.pl | TEL: 608504051
Sklep z częściami: www.agrosmol.pl | TEL: 696550653

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

macie może części do compakta 25 ? bo mój sąsiad zamierza kupić. chodzi o to czy macie do compaktów wszystkie pasy, łożyska, łańcuchy, sita itp ??? :) bardzo będę wdzięczny za sprawdzenie tego wszystkiego. W pierwszym pańskim poście nie jest wymieniony claas compakt :) i z tąd moje pytanie jak jest u was z częściami do tych kombajnów? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSmol    0

do CLAASA nawet jesli czegos nie mamy to na zamowienie wszystko mozemy zalatwic i czesto taniej niz u korbankow czy innego grene.


U nas kupisz farby do maszyn rolniczych i części | email: sklep@agrosmol.pl
Sklep z farbami: www.farby.agrosmol.pl | TEL: 608504051
Sklep z częściami: www.agrosmol.pl | TEL: 696550653

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art    1

Ile u was kosztuje jedno sito do Mediona 310?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
collin999    0

jak dostac sie do przedniego wytrazasacza po prawaj stronie? i co tam jest lozysaka czy panekwi drewnaine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSmol    0
jak dostac sie do przedniego wytrazasacza po prawaj stronie? i co tam jest lozysaka czy panekwi drewnaine?

Musisz wyjąć podsiewacz i tam są panewki drewniane.


U nas kupisz farby do maszyn rolniczych i części | email: sklep@agrosmol.pl
Sklep z farbami: www.farby.agrosmol.pl | TEL: 608504051
Sklep z częściami: www.agrosmol.pl | TEL: 696550653

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Czy jesteście w stanie sprowadzić części do maszyn Volvo BM? Na razie nie potrzebuję ale pytam w razie czego.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSmol    0
ILE kosztuje 20l (bańka) oleju AGROL U ??

Nie sprzedajemy takiego oleju.

 

Czy jesteście w stanie sprowadzić części do maszyn Volvo BM? Na razie nie potrzebuję ale pytam w razie czego.

Volvo sie nie zajmujemy.


U nas kupisz farby do maszyn rolniczych i części | email: sklep@agrosmol.pl
Sklep z farbami: www.farby.agrosmol.pl | TEL: 608504051
Sklep z częściami: www.agrosmol.pl | TEL: 696550653

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Moge się dowiedzieć ile kosztuje ta cała elektronika do prasy claas rollant 46 roto cut?????


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSmol    0
Moge się dowiedzieć ile kosztuje ta cała elektronika do prasy claas rollant 46 roto cut?????

Około 5 tyś zł, jesli jestes bardziej zainteresowany to prosimy o kontakt na mail.


U nas kupisz farby do maszyn rolniczych i części | email: sklep@agrosmol.pl
Sklep z farbami: www.farby.agrosmol.pl | TEL: 608504051
Sklep z częściami: www.agrosmol.pl | TEL: 696550653

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edward    0

Chce kupic do Dominatora 78S pas jezdny i pas do młocarni. Proszę o podanie producenta i ceny.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MF6190
      Witam, mam problem z wspomaganiem, mianowicie na wyłączonym silniku kręci się lekko kierownicą bez oporu a koła stoją w miejscu, chyba tak nie powinno być a druga sprawa że jak już na odpalonym się kręci to w po wykonaniu maksymalnego skrętu np. w lewo jest chwilowy opór i potem można pomału dalej kręcić, przez co już 2 razy wygięło mi siłownik wspomagania. Orbitrol i pompa hydrauliczna nowa, olej nowy, układ odpowietrzony. Ma ktoś jakieś pomysły co może być ? 
    • Przez jowisz753
      Dzień dobry
      Posiadam od kilku lat Claasa Dominatora 98 SL Maxi. W ubiegłym roku dokupiłem tylną oś napędową wraz z rozdzielaczem i przewodami. Podłączyłem identycznie jak było na kombajnie z którego oś była zdejmowana, ale jest jakiś problem z działaniem, którego nie mogę rozwiązać. Teraz po odpaleniu kombajnu i przesunięciu dźwigni hydrostatu czy do przodu czy do tyłu przez kilka, kilkanaście sekund nic się nie dzieje, później słychać wycie pompy i kombajn zaczyna ruszać, po kilku metrach zatrzymuje się, pompa znów zaczyna wyć, kombajn rusza i jedzie już normalnie, ale wystarczy wjechać w głębszą rówkę przednimi kołami i kombajn staje, pompa zaczyna wyć i po kilku sekundach wyjeżdża. Tak samo się dzieje bez względu na to czy napęd jest włączony czy nie. Podniosłem kiedyś kombajn z jednej strony (przód i tył) i po włączeniu napędu tylne koło się obraca, ale można je rękami zatrzymać i obraca się wtedy tylko przednie, i na odwrót, zatrzymując przednie obraca się tylko tylne. Tak to powinno działać? Może coś jest źle podłączone? Co więcej, zaraz po wyłączeniu kombajnu poziom oleju hydrostatycznego jest o wiele za niski i przez kilka minut słychać bulgotanie w zbiorniku i olej podnosi się do właściwego poziomu. Pompa Linde BPV 70R.
      Pomoże ktoś?
    • Przez BiznesmenNaRoli
      Witam wszystkich,
      Od niedawna jestem posiadaczem ciągnika Claas Celtis 456. Przeszukałem cały internet żeby znaleźć schemat bezpieczników i przekaźników ale bezskutecznie.
      Mam prośbę do was, jeśli ktoś posiada taki schemat byłbym bardzo wdzięczny jakby się ze mną podzielił.
    • Przez MFargo
      Posiada ktoś instrukcje obsługi do claasa ariona 610C 2008rok. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj