Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Nie wyłączający się wałek WOM U914

wylaczajacy walek u914

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
14 odpowiedzi na ten temat

#1 in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 27 luty 2014 - 15:26

Nie wyłączający się wałek WOM U914 Witam.
Mam problem z wałkiem WOM. Gdy włączę "przekaźnik" i wałek zaczyna się kręcić jest ok, ale jak popchnę dzwigęnkę aby zatrzymać wałek wom to nadal się kręci i kręci się przez kilka minut lub gdy maszyną coś poruszę, że wystąpi obciążenie i się wyłącza.
Co tu jest winne i na co zwrócić uwagę?
  • 0
To nie forum magii i czarów:)

#2 forumkowicz

forumkowicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 27 luty 2014 - 15:48

Nie wyłączający się wałek WOM U914 Witam!!!

Ja mam to samo w moim 1224 że jak zapale ciągnik to się wałek nie kręci, ale jak włączę wałek i wyłączę to cały czas się kręci ale pod obciążeniem np; kosiarki sam się wyłącza. Jest taka wajcha pod siedzeniem i nią się wyłącza właśnie wałek po włączeniu, i ta wajcha jest walnięta, znaczy się w skrzyni taki wyłącznik jest zepsuty. Ale żeby do tego dojść to trzeba kabinę ściągać dlatego ja tego nie robię. a ty jak uważasz, moim zdaniem to zbędna robota.

Witam!!!

Ja mam to samo w moim 1224 że jak zapale ciągnik to się wałek nie kręci, ale jak włączę wałek i wyłączę to cały czas się kręci ale pod obciążeniem np; kosiarki sam się wyłącza. Jest taka wajcha pod siedzeniem i nią się wyłącza właśnie wałek po włączeniu, i ta wajcha jest walnięta, znaczy się w skrzyni taki wyłącznik jest zepsuty. Ale żeby do tego dojść to trzeba kabinę ściągać dlatego ja tego nie robię. a ty jak uważasz, moim zdaniem to zbędna robota.
  • 0

#3 in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 27 luty 2014 - 16:02

Nie wyłączający się wałek WOM U914 Mi ta wajcha pod siedzeniem po prawej stronie działa
  • 0

#4 mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • 5862727

Napisany 27 luty 2014 - 18:01

Nie wyłączający się wałek WOM U914 uszkodzony jest hamulec WOM
  • 0
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#5 in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 27 luty 2014 - 18:23

Nie wyłączający się wałek WOM U914 Dziękuje Mariusz :)
A czy możesz mi powiedzieć gdzie to jest i jak się do tego dobrać?

Dodam, że gdy wyłączę pompę od WOM dzwignią na dole przy siedzeniu to w transporcie coś wyje
  • 0

#6 forumkowicz

forumkowicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 27 luty 2014 - 19:04

Nie wyłączający się wałek WOM U914 Witam ponownie

jak ci ta wajcha działa to ona jest również właśnie od wyłączania womu !
  • 0

#7 in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 27 luty 2014 - 20:29

Nie wyłączający się wałek WOM U914 tak. Ale ja mam wajchę przy kierownicy i ona od tego służy, a nie tamta. Tamtą to albo na hama trzeba albo na wyłączonym silniku wiec tego nie widzę jakoś.
Wie ktoś gdzie siedzi te sprzęgło i jak się do niego dobrać bo nie wiem jak psyhicznie się nastawiać do naprawy
  • 0

• Guests

Napisany 27 luty 2014 - 20:46

Nie wyłączający się wałek WOM U914 Musiałeś zakładać tego dubla? Przecież wystarczyło poszukać odpowiedzi w istniejących już tematach.
http://www.agrofoto....z-wom-w-912914/
http://www.agrofoto....m 914__st__240
  • 0

#9 in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 28 luty 2014 - 09:41

Nie wyłączający się wałek WOM U914 Nie widzę tam odpowiedzi na moje pytanie, nikt nie napisał jak dobrac sie do hamulca wom i jestem w ciemnym zaumku nadal
  • 0

#10 mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • 5862727

Napisany 28 luty 2014 - 09:52

Nie wyłączający się wałek WOM U914 Tam gdzie końcówka WOM tam też znajduje się sprzęgło okrągła obudowa zanim zaczniesz rozbieranie musisz zmierzyć ciśnienie idące na hamulec WOM jedna rurka załącza WOM druga hamulec która to która nie pamiętam , ale chodzi o to żeby wyeliminować uszkodzenie rozdzielacza, jak zdemontujesz sprzęgło szukaj okrągłych tłoczków bodajże dwóch to są hamulce, a co do nieszczęsnej dźwigni, to ona nie służy do załączania walka tylko do zmiany obrotów zależnych i nie zależnych od jazdy, a do jej włączania jest konieczne wyłączone sprzęgło WOM bo inaczej jeden zgrzyt z tego wychodzi na chama wejdzie ale to nie jest rozwiązanie.
  • 0
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#11 ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 766 postów

Napisany 28 luty 2014 - 10:53

Nie wyłączający się wałek WOM U914 Dodam tylko że dzwignia pod siedzeniem ma 3 położenia, jest jeszcze położenie N-neutralne i gdy nie używa się WOM ( np; orka) to należy włączyć N.
Tłoczki są 4 i nie ma na nich uszczelnienia przez co zawsze przeciska się przez nie minimalna ilość oleju, częstą przypadłością przez to jest że razem z olejem wciskają się mikro opiłki i blokują tłoczki- efekt hamulec nie sprawny.
  • 0

#12 mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • 5862727

Napisany 28 luty 2014 - 19:07

Nie wyłączający się wałek WOM U914 tłoczków być może jest cztery nie wiem tego bo nie naprawiam tych ursusów, natomiast wyłączanie WOM na N jest totalnie nie potrzebne skoro sprzęgło nie pracuje to i tak nic to nie zmienia bo to jest mokre sprzęgło
  • 0
Mechanika Rolnicza.

#13 Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 28 luty 2014 - 19:46

Nie wyłączający się wałek WOM U914 Wielotarczowe mokre ;) A ten typ sprzęgła zawsze przenosi pewien niewielki moment obrotowy i po to hamulec bla bal bla... już o tym pisałem ;) Wniosek - po wyłączeniu WOM dźwignią przy kierownicy, sprzęgło nadal pracuje i drze tarczki ;) Po wyłączeniu dźwignią pod siedzeniem, sprzęgło hydrauliczne nie pracuje.
  • 0

#14 ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 766 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 18:41

Nie wyłączający się wałek WOM U914

- po wyłączeniu WOM dźwignią przy kierownicy, sprzęgło nadal pracuje i drze tarczki ;) Po wyłączeniu dźwignią pod siedzeniem, sprzęgło hydrauliczne nie pracuje.

Dokładnie o to mi chodziło, teoretycznie nie trzeba wyłączać ale po co ma się kręcić jak nie musi? Po coś pozycja N jest.
  • 0

Google AgroFoto Ads Nie wyłączający się wałek WOM U914

• Reklama google
Dzisiaj, 19:44
  •  

#15 szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 11:51

Nie wyłączający się wałek WOM U914 U mnie jest to samo jak mam włączony dźwignią obok siedzenia i wyłącze hydraulicznie to jak ma lekko to cały czas sie kreci ale np w rozsiewaczu wystarczy że zmniejsze obroty do ok 400-500 i wtedy sie zatrzymuje i juz sam sie nie włączy ale jak sprawdzałem w annie to hamuje od razu.
  • 0
Sprzedam siano mała kostka (BEZ DESZCZU) z pod dachu
Kontakt na pw

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s