Skocz do zawartości

Zdjęcie

URSUS C-330 [modyfikacje]

374 odpowiedzi na ten temat

#121 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektryka

Napisany 17 sierpień 2010 - 14:04

URSUS C-330 [modyfikacje] Ja mam oryginalne okrągłe, i uważam że takie, lub podobnej wielkości są najładniejsze, a większe np. od C-360 po prostu nie pasują do C-330. Sam założyłbym takie jak na zdjęciu.
Dodany obrazek
UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
URSUS C-330 [modyfikacje] Dzisiaj, 15:52
  •  

#122 Share bugi

bugi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Sport, Motoryzacja

Napisany 20 sierpień 2010 - 17:51

URSUS C-330 [modyfikacje] Na obecną chwilę jest to:
* prędkościomierz
* Radio + 2 głośniki

W najbliższej przyszłości planuję do środka wrzucić mały wentylatorek na ciepłe dni, halogenki, najlepiej 2 przód 2 tył i może jeszcze 2 głośniki. Może oświetlenie? ;] Jak ktoś może to proszę o podrzucenie jakiegoś pomysłu :)

Tutaj zapodaję gilmik do mojego radia w c330
Spokojnie zagłusza pracę silnika na najwyższych obrotach, daje rade też podczas orki, słychać IDEALNIE I CZYSTO

#123 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektryka

Napisany 20 sierpień 2010 - 19:25

URSUS C-330 [modyfikacje] Ale jakie oświetlenie??? Jeśli wnętrza to można zastosować np. lampę obrysową od przyczepy itp. kupić gotową lampkę, lub założyć lampkę z Fiata 126p i wtedy mamy dodatkowo lusterko wsteczne.
UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

#124 Share bugi

bugi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Sport, Motoryzacja

Napisany 21 sierpień 2010 - 07:08

URSUS C-330 [modyfikacje] Tak, chodziło mi o oświetlenie wnętrza i właśnie się zastanawiam co było by najlepsze.

#125 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 22:59

URSUS C-330 [modyfikacje] W zeszłą zimę pracowałem nad wyglądem swojej c330M. z tyłu zawitały lampy od MFa, nowa konsoleta z zegarami i kontrolkami, oświetlenie kabiny w postaci lampy halogenowej w półce na radio w dachu kabiny, ponadto barwy z palety John dera, zdjęcia w mojej galerii (ciapek jest na sprzedaż).

#126 Share jackkk1988

jackkk1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, ciężarówki,geodezja, majsterkowanie

Napisany 29 wrzesień 2010 - 14:49

URSUS C-330 [modyfikacje] Ja w moim:
-załozyłem awaryjne (od stara/autosana) takie jak byly monotowane w "m" orginalnie
- kontrolka hamulca, świec zarowych i swiatel od mercedesa busa;)
- halogen roboczy z na błotniku

ostanio:
nowa stacyjka, chlapacze przód, dwuwskaznik, regeneracja lamp z tyłu. koncówka drązka, wklad i olej filtru powietrza.

czeka na montaz alternator od malucha
[CE] [DE]

#127 Share artek33

artek33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 październik 2010 - 20:31

Ja w moim:
-załozyłem awaryjne (od stara/autosana) takie jak byly monotowane w "m" orginalnie
- kontrolka hamulca, świec zarowych i swiatel od mercedesa busa;)
- halogen roboczy z na błotniku

ostanio:
nowa stacyjka, chlapacze przód, dwuwskaznik, regeneracja lamp z tyłu. koncówka drązka, wklad i olej filtru powietrza.

czeka na montaz alternator od malucha

#128 Share kamil040193

kamil040193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, dziewczyny i motocykle;)

Napisany 28 listopad 2010 - 15:57

Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka :( )

Ja zaczne:

Radio
Kontrolka hamulca
tapicerka na syficie

Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
http://www.agrofoto....image40045.html

przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da :) :)

Hmmm a ciekaw jestem po co myć opony?????? :)
Jeśli pomogłem naciśnij zieloną strzalkę :)

#129 Share artek33

artek33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 20:27

URSUS C-330 [modyfikacje] Koledzy czy ma ktoś c330m z dżwignią hamulca ręcznego bo wiem że takie pod koniec produkcji wychodziły chyba wersja exportowa interesują mnie zdjęcia tego rozwiązania

#130 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 21:02

URSUS C-330 [modyfikacje] To nie była wersja exportowa tylko ostatnie wypusty ciapka ostatnio taka stała w słomczynie na sprzedasz :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share artek33

artek33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 10:09

URSUS C-330 [modyfikacje] Czyżby po za jednym kolegą nikt nie miał ani nie widział 30-dziestki z orginalnym hamulcem ręcznym

#132 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 30 styczeń 2011 - 12:34

URSUS C-330 [modyfikacje] ja mam takiego ale na razie nie mam aparatu, więc zdjęć nie zrobię generalnie to jest tam dzwignia zamocowana na skrzyni biegów, odchodzą od niej dwie linki, po każdej stronie skrzyni jedna i idą do dzwigni hamulców pod zwolnicami, tam gdzie cięgna od hamulca nożnego tylko pod nimi,
u mnie hamulec ręczny jest lepszy niż nożny właśnie z tego względu, że dzwignia jest dłuższa, bo nożny to tragedia ;[
linki ostatnio wymieniałem, więc może i dzwignię można kupić

#133 Share jackkk1988

jackkk1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, ciężarówki,geodezja, majsterkowanie

Napisany 30 styczeń 2011 - 19:55

URSUS C-330 [modyfikacje] Ja ostanio u mojej 30 załozyłem alternator, akumulator, remont kapitalny silnika zrobiony. Plus takie małe drobiazgi na zime:) orginalna roletka na chłodnice :) taki fajny gadzet:) 22 zł tylko:) i siedzenie dostalo amortyzator grammera ktory brakowalo w nim od poczatku:) zastanawiam sie nad zalaniem płynem ... choc nie wiem co na to chłodnica powie...:(

Edytowany przez jackkk1988, 30 styczeń 2011 - 19:56.

[CE] [DE]

#134 Share artek33

artek33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 21:21

URSUS C-330 [modyfikacje] No właśnie o tą dżwignię chodzi bo nigdzie jej nie kupi a linki zgadza się są dostępne Dzwignie pod zwolnicami juz wymieniłem i teraz muszę dorobić dżwignię ręcznego a zdjęcie dużo by pomogło ale dzięki Prometeusz za zainteresowanie tematem może ktoś jeszcze ma taki model i może zamieścić zdjęcia

#135 Share Damianoss123

Damianoss123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Ursus, remonty

Napisany 01 luty 2011 - 19:18

URSUS C-330 [modyfikacje] A wiecie jak zrobić jakiś taki myk by podnosić odprężnik zaworów z kabiny?? Nie wiem gdzie mam to wpisac by sie zapytac wiec pisze tu. Jak taki temat juz był dajcie linka. Dzieki :) :)

#136 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 06 luty 2011 - 01:30

URSUS C-330 [modyfikacje] Ja tam przy kabinie chojnów sam odpalałem z odprężnikiem więc nie wiem po co kombinować :D

#137 Share Karol0

Karol0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, elektronika, motoryzacja

Napisany 06 luty 2011 - 17:25

Ja ostanio u mojej 30 załozyłem alternator, akumulator, remont kapitalny silnika zrobiony. Plus takie małe drobiazgi na zime:) orginalna roletka na chłodnice :) taki fajny gadzet:) 22 zł tylko:) i siedzenie dostalo amortyzator grammera ktory brakowalo w nim od poczatku:) zastanawiam sie nad zalaniem płynem ... choc nie wiem co na to chłodnica powie...:(

Ja mojego ciapka zalałem płynem już we wrześniu. Na razie wszystko chodzi elegancko, płynu nie gubi, tylko na mrozie ciężko pali (wina starego akumulatora). Znalazłem na to sposób, podgrzewam miskę olejową palnikiem gazowym, po kilku minutach pali bez problemu.
Co do udoskonaleń założyłem alternator, na błotniku halogen oraz Po wyrzuceniu 4 włącznika świec żarowych i rozrusznika przerobiłem układ rozruchowy. Założyłem dwa przekaźniki na świece i jeden na rozrusznik oraz dwa przyciski na panelu. W przyszłości zamierzam jeszcze założyć wspomaganie, przedni tuz i oczywiście nowe akumulatory :P

Edytowany przez Karol0, 06 luty 2011 - 17:27.

#138 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 07 luty 2011 - 15:40

URSUS C-330 [modyfikacje] A nie wiecie czy po podłączeniu głośników komputerowych 2.0 by działały?Bo kolega chce wstawić do 30 i nie chce puścić instalacji z dymem ;d

#139 Share Groch

Groch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 12 luty 2011 - 15:07

URSUS C-330 [modyfikacje] Ja w ten sposób rozwiązałem problem z kablami pod zegarami, które często przeszkadzały mi na polowych.

http://www.agrofoto....47-ursus-c-330/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 16 luty 2011 - 23:41

URSUS C-330 [modyfikacje] no rozwiązanie dobre :) tylko ja jak czasami swoim ciapkiem po nierównościach jeżdże to obijają mi sie kolana o tą deskę rozdzielczą i potem się kable odłanczają
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI