Polecane posty

Bartoxc330    49

140b9f314b7affb5med.jpg

 

Używana guma (od przegłubu Tico który zakończył żywot) a guma jak widać w stanie bdb. Jak był ciągnik remontowany kupiłem nową gumę nie pamiętam czy oryginał/zamiennik to 2 lata i się rozleciała, ta guma jest tu 1 rok i nie ma śladu zmęczenia, myślę że długo długo posłuży w porównaniu do oryginału ale w razie czego mam jeszcze gumy od Passata b5. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

U mnie podobna guma tyle ze "uniwersalna" wytrzymała bardzo długo i prawdopodobnie służy jeszcze u nowego właściciela. Zresztą nowy rozdzielacz hydrauliki też długo nie wytrzymał po założeniu "uniwersalnego" z sekcją pływającą nie dość że szybciej podnosił to narzędzie zawieszone mogło i 2 dni stać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czy jest sposób żeby z butli na powietrze zrobić kompresor który pociągnie klucz pneumatyczny?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

A gdyby wkręcić się w butle tam gdzie idzie powietrze na hamulce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540

Też nie, sprężarka ma za małą wydajność a butla za małą pojemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dokładnie. Nawet jak byś nabiał ją do pełna starczy na kilka uderzeń i tyle w temacie. Nie masz kompresora ze pytasz czy tak da radę czy inną przyczyną tego pytania?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Klucz potrzebny mi na polu. Do odkręcania i przykręcania nakrętek 13 w poprzeczkach do malin a trochę ich mam ;) wkrętarka szybko padnie. Klucz ma małe zapotrzebowanie na powietrze 120l/min. Podłączyć bezpośrednio do butli ? bo tam gdzie się podłącza przewód do pompowania chyba raczej nie?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540

Tak jak pisałem, nie ma to sensu bo ta sprężarka żadnego normalnego klucza nie pociągnie. Praktycznie wyciąga tylko 100l/min i dobija ciśnienie do jakiś 5-6 bar co w przypadku klucza jest graniczną minimalną wartością. Po odkręceniu jednej-dwóch śrub nie będzie miał siły dalej cokolwiek odkręcić i przyjdzie czekanie kilku minut na nabicie butli. Jak nie wierzysz to sprawdzaj ale fizyki nie oszukasz, podłączyć trzeba za butlą.

Szybciej byś to zrobił kupując pokrętło wygięte "korbę" i klucz nasadowy, ewentualnie grzechotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Można pobawić się inaczej i napędzać dodatkową większą sprężarkę z wałka WOM, połączyć ją z zasobnikiem 60-80l tworząc wydajny kompresor.

Są też klucze zasilane hydraulicznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Są też klucze elektryczne i jakby specjalnie inwestować w nową sprężarkę to już za tą cenę coś znośnego z elektryków kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obszarnik    3

Montowałem robocze lampy led na kabinie, dołożyłem oczywiście przekaźniki i dodatkową skrzynkę bezpieczników, coś takiego:

0_0_productGfx_28b1bce50521eb41913a106b7

 

Oczywiście nie wykorzystałem wszystkich gniazd i przyszło mi do głowy czy nie przenieść do takiej skrzynki wszystkich bezpieczników. Skrzynka jest na pewno szczelniejsza niż oryginalna, ale mam obawy - nie ma bezpieczników płytkowych 8A, ale to chyba jeszcze nie dramat, bo najbliższy jest 7,5A. Gorzej, że - jak to w kilkunastoletniej już maszynie - miałem problem z nagrzewaniem się bezpiecznika od świateł. Ceramiczny radził sobie z tym, ale płytkowe są plastikowe... (Być może problem nagrzewania się rozwiązał - jeszcze nie miałem okazji pracować długo na światłach a kilka zmian w instalacji zrobiłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540

Masz zbyt małe bezpieczniki do aktualnego poboru prądu lub słaby styk w gnieździe dlatego się nagrzewają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Pumba2152
      Witam, przymierzam się do przekładki silnika i potrzebuje zakupić flansze/kryzę/obudowę sprzęgła aby spiąć wszystko razem 
      Czytałem na forum to kiedyś podobno jakieś Pan z okolic Częstochowy robił taki gotowy zestaw do montażu. Szukałem i wszystkie ogłoszenia nieaktualne. Ktoś coś wie gdzie można to zakupić?
      Jakiś namiar na człowieka co się tym zajmuje, bądź z czego można zastosować obudowę? Słyszałem że od raka pasuje ale nie wiem....
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj