Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ukasz    58

czemu miału bu się nie dać? Tyle ze jak zrobisz długa to duży zakres ruchu będzie


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    224

no ja mazowieckie to troszkę daleko a ile byś chciał może przez kuriera wysłać ?

a pro po tej dźwigni to może pomyśl nad zmianą rozdzielacza tylko musisz na podnośnik dorobić przystawkę na przewody i rozdzielacz np. od cyklopa na błotnik.Mi na razie tuz nie jest potrzebny w ciapaju to nie myślałem o tym ale kiedyś to przerobię na takie rozwiązanie

Edytowano przez rolniku360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

A myślał ktoś może nad przedłużeniem wajchy od biegów? Ja ostatnio chciałem wykonać coś w stylu wajchy z C-385 tylko posłać ją po prawej stronie tablicy rozdzielczej. Nie trzeba byłoby sie schylać co chwile co np. przy orce na małych kawałkach jest nieco irytujące. Mam starą wajche od 28 to może coś pokombinuje w wolnym czasie i zobacze czy zda egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Co, gdzie wysyłać? lukasz222 ktoś już na forum przedłużał tylko znowu ten sam problem dużego skoku :huh: ale przynajmniej lekko by było bo u mnie 5 wbić to trzeba dwie ręce fatygować


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

U mnie 4 ciężko chodzi po wymianie sprężynki pod kulką blokującą bieg, ale lepsze to niż gdy sama wyskakiwała bez ostrzeżenia. Problem dużego skoku nie byłby aż tak uciążliwy, między tablicą a drzwiami jest troche miejsca, trzeba by to tylko tak rozwiązać żeby szło wychodzić z prawej strony bez większych utrudnień (których i tak przysparza pedał hamulca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W samochodach jest pływak, do którego jest podłączana kontrolka. Nie jestem pewny jak jest w MF, ale o ile się nie myle to musiałbyś mieć w zbiorniku paliwa pływak. Właśnie jestem w trakcie podłączania kontrolek od ŻUKA, więc tu raczej ta sama sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikoniecznie Od tych zatrzasków cieżko bieg wrzucic :) mógł sie przeciągnąć od obciążenia frez na wałku i zębatce :) tak sie zrobiło u nas w szkole w 30 :) i nieszło za chiny wrzucic 5 jedną ręką a na dwie ledwie na siłe jakos dało rade ale masakra ;p i jak rozebraliśmy to normalnie ten wałek i zębatka niechciało sie przesuwac trzeba było pukac młotkiem :P potem po wymianie załozylismy terz te kulki i sprężynki i lekko sie wrzuca :)

Edytowano przez lukaszursus904

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Witam was wszystkich jestem tu nowy.

Jaki akumulator 12v do ursusa c-330 nie jest on często odpalany 3-4 razy w roku max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Mam w ursusie kabine rurkowana tylko progi drzwi zgnite jak to naprawić :?:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0
Napisano (edytowany)

pomoże ktoś plis ?

pilne.

Edytowano przez denis667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

W czym problem wycinasz to co zgniło i dorabiasz nowe. Na dół możesz dać profil zamknięty o ile tak wąski dostaniesz


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Tutaj masz informacje na temat budowy ładowacza.

Polecam funkcje szukaj/google itp.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Aha dzięki i jeszcze jedno pytanie jak podłączyć włącznik sygnału pod odpalanie silnika jakie kable ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Zamiast oryginalnego włącznika dajesz przekaźnik a pod przycisk podłączasz sterownie przekaźnikiem. Tak samo postępujesz ze świecami. Przewody do sterowania wystarczą cienkie bo tam "żaden" prąd nie płynie. Od przekaźników do odbiorników daj takie jak były o ile dobrze pamiętam to 4mm


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0
Napisano (edytowany)

Starczy akumulator 12v 70-80 ah prąd rozruchowy 600-700 do ursusa c-330 ?

To będzie dobry aku ?

Edytowano przez denis667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Starczy, tylko trzeba mieć dobre ładowanie, znajomy miał od malucha ze złomu i jeździł. Ja mam u siebie 150Ah ale złom totalny, i teraz jak założyłem alternator 100A od opla silniki 1.8- 2.0 16V to myślę kupić jakiś nowy aku12V-125Ah żeby pasował idealnie w miejsce starego aku.

 

Co do odpalania na przycisk nie potrzeba bawić się w żadne przekaźniki, są 2 rodzaje tych włączników: do sygnału i do odpalania, kupujemy ten od odpalania i wystarczy, ma on większy amperaż. Ale taki od sygnału też by wystarczył.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Aha spoko. Ja chce go kupić bo w sklepie rolniczym jest za 260 zł czy to dobra cena czy za drogo ?

65-75 ah prąd rozruchowy 500-700 a ?

Ja też myślę nad wspomaganiem do ursus c-330 z jakiej blachy zrobić mocowanie orbitola ?

A ten orbitol mogę podłączyć pod pompę podnośnika bo mogę wziąść te dwa przewody z rozdzielacza na błotniku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Jeżeli już to możesz się podłączyć przed rozdzielaczem pod siedzeniem i z orbitrola na rozdzielacz. Tak jak jeśli podłączysz to wspomaganie będzie działać zależnie od hydrauliki co jest zupełnie bezsensu.

Bez przekaźnika będzie tez działać owszem ale przekaźnik 40A ma solidniejsze styki i przez to żywotność dłuższą a komplikacja nie jest żadna

denis667 ale widzę do opcji szukaj wstręt jakoś żywisz


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Do wspomagania pompa od podnośnika spokojnie wystarczy, sam mam taką, ale założona zamiast sprężarki i jest tylko do wspomagania. Tylko jak by działało sprzęzone z podnośnikiem to nie wiem


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

A jak w nim masz hamulce do przyczepy pneumatyczne brak czy jak?

 

a może jakoś połączyć sprężarkę z pompą że pompa przed sprężarką i połączone wałkiem jakimś może bo bez chamulcy to wole nie jeździć :/.

Może głópie te pytanie ale ja mam dopiero 14 lat i nie wiem czy w ursusie c-330 wlewa się gdzieś płyn hamulcowy

Jak tak to gdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

W 330 hamulce są mechaniczne nie hydrauliczne. Ja nie używałem sprężarki dlatego zamiast niej dałem pompę. Żeby została sprężarka to albo pompa napędzana z rozrządu (dwie opcje są) albo elektryczne wspomaganie( jeśli masz tura to się nie nadaje) Tutaj masz wszystko na ten temat wyjaśnione


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Pumba2152
      Witam, przymierzam się do przekładki silnika i potrzebuje zakupić flansze/kryzę/obudowę sprzęgła aby spiąć wszystko razem 
      Czytałem na forum to kiedyś podobno jakieś Pan z okolic Częstochowy robił taki gotowy zestaw do montażu. Szukałem i wszystkie ogłoszenia nieaktualne. Ktoś coś wie gdzie można to zakupić?
      Jakiś namiar na człowieka co się tym zajmuje, bądź z czego można zastosować obudowę? Słyszałem że od raka pasuje ale nie wiem....
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj