Skocz do zawartości

Zdjęcie

proxima skrzynia 40km/h

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kakus19

kakus19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 26 luty 2014 - 20:42

proxima skrzynia 40km/h witam prawdopodobnie bede kupowal proxime 77 km na pomocnika i mam takie pytanie czy warto doplacac do skrzyni 40.mam df agrofarm i powiem ze drogi w okolicy sa dziurawe a pola mam dosc blisko i 40km/h to mozna powiedziec ze nie rozwijam:).czy jest tak ze przy tej szybszej skrzyni dane predkosci osiaga sie przy nizszych obrotach? i jeszcze jedno diler powiedzial ze jakby zalozyc proxie kola 24/34 cali to na tej wolniejszej skrzyni poleci max 36 km/h?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
proxima skrzynia 40km/h Dzisiaj, 05:39
  •  

#2 Share piterwx2

piterwx2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Mechanika

Napisany 26 luty 2014 - 21:09

proxima skrzynia 40km/h jak założysz większe koła to musisz je dobrze dopasować bo jak włączysz napęd przedni to może sie coś nie zgrywać
Jak pomogłem to daj strzałkę w górę. :)

#3 Share kakus19

kakus19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 26 luty 2014 - 21:18

proxima skrzynia 40km/h to nastepne pytanie jakie macie buty w swoichn proxach?jakie sa w standarcie?

#4 Share piterwx2

piterwx2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Mechanika

Napisany 26 luty 2014 - 21:38

proxima skrzynia 40km/h Możesz sprawdzić oryginal w danych technicznych ,wystarczy że wpiszesz model proximy w google np. ,, Proxima 100 dane techniczne'' ;)

Możesz sprawdzić oryginal w danych technicznych ,wystarczy że wpiszesz model proximy w google np. ,, Proxima 100 dane techniczne'' ;)
Jak pomogłem to daj strzałkę w górę. :)

#5 Share kakus19

kakus19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 26 luty 2014 - 21:52

proxima skrzynia 40km/h tak zrobilem:) ale w prospekcie jest inaczej a w necie inaczej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share forterraturbo

forterraturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja,KPK Kumurun Team,SkodaClubPolska,autodetailing,Zetor,NH.
    ekonomia,giełda.Uprawa soi i grochu.

Napisany 26 luty 2014 - 22:07

proxima skrzynia 40km/h Nie mam proximy , ale przy zakupie mojej forterry w standardzie było 30km/h i dopłaciliśmy do 40km/h i Tobie też radzę - wiesz czasami trzeba będzie pojechać kawałek dalej , a drogę prędzej czy później zrobią . Ja bym dobrał , na większych kołach czyli r24 i r34 napęd będzie się zgrywał , ponieważ w proxie o model większej są takie koła i ta sama skrzynia i musi się to zgrywać .Wiadomo , że na wyższych kołach ciągnik ma trochę mniejszą moc , ale jeśli to ma być pomocnik to nie zrobi Ci to zbyt dużej różnicy , ale jakby np. miałby pracować przy np. . ziemniakach to warto kupić koła r24 i r36 (13.6R36) . Zetor je oferuje w zamian za r30 lub r34 , a jeśli na łaki to lepszym wyborem będą 16.9 r34 . Na tej wolniejszej skrzyni i małych kołach leci 35 . Testowalismy bo sami chcemy kupić tą 77 km i z cyfrowym wyświetlaczem na maxa była taka właśnie prędkośc , natomiast wysokie koła i szybsza skrzynia to 42 km/h . ;)

#7 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 28 luty 2014 - 18:19

proxima skrzynia 40km/h Ja mam skrzynię 30km/h 18,4R34 tył i 13,6R24 i właśnie przy takich oponach rozwija ciągnik prędkość ok. 30km/h przy obrotach 2200!!. Także przy standardowym wyposażeniu opon ciągnik pojedzie wolniej. Jeśli masz możliwość wzięcia szybszej skrzyni to się nawet nie zastanawiaj, bo kto piłuje ciągnik w transporcie przy 2200obr./min? A tak będziesz sobie płynął po drodze na 1700obr., gdzie Zetory mają najlepszy stosunek spalanie/moc

Edytowany przez ZYLA, 28 luty 2014 - 18:22.

#8 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 28 luty 2014 - 19:25

proxima skrzynia 40km/h 40 km/h w Proximie to ciężko osiągnąć chyba ze na drogach równych jak stół. jedynie co przemawia za skrzynią 40 to to ze można przy tej samej prędkości mieć trochę mniejsze obroty niż w skrzyni 30. teraz trzeba się zastanowić czy warto do niej dopłacać jak ktoś dalekich tras nie robi (nie wiem ile teraz kosztuje ale jakieś 2 lata temu trzeba było zabulić 4 tysie a to jest prawie 1000 litrów ropy). no i jeszcze kwestia tego ze Proxima w skrzyni 12x12 30 ma lepiej zestopniowane biegi i lepiej się nadaje do pola niż w skrzyni 12x12 40

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Mik55

Mik55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 09:44

proxima skrzynia 40km/h Na naszych drogach bez miękiej osi można zapomnięć o jeżdzie 40 km/h