Skocz do zawartości

Zdjęcie

T25 podczas jazdy traci ciśnienie oleju

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share modelarz

modelarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 26 luty 2014 - 18:50

T25 podczas jazdy traci ciśnienie oleju Witam, mam taki problem z ciśnieniem oleju we władku. Na zimnym oleju na wolnych obrotach ciśnienie około 3,5bar na na max. 4bar., przy rozgrzanym oleju na wolnych około 2,8. I teraz pojawia się problem nie ważne czy olej zimny czy ciepły podczas jazdy czy to bez obciążenia czy z strasznie wariuje ciśnienie oleju, wskazówka waha się międy 0-4bar.Nieraz podczas jazy jest wszystko ok. ciśnieni 4bar, a nieraz wskazówka wariuje i przez dłuższy czas waha się między 0-1. Wymieniałem już dwa razy pompę olejową i cały czas to samo. Dodam że ciągnik po kapitalce. Czy miał ktoś taki przypadek ?? Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
T25 podczas jazdy traci ciśnienie oleju Dzisiaj, 15:32
  •  

#2 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 26 luty 2014 - 19:13

T25 podczas jazdy traci ciśnienie oleju

moze czujnik ma winę ?

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#3 Share adamtychy11

adamtychy11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 26 luty 2014 - 19:13

T25 podczas jazdy traci ciśnienie oleju Witam ;)
Nie miałem takiego przypadku, ale najprawdopodobniej jest to wina czujnika ciśnienia oleju, który jak mniemam znajduje się przy filtrze oleju (nie mam władka, ale mam c330 i są w miarę podobne do siebie). Wymień ten że czujnik najlepiej z przewodem do wskazówki i zegar pokazujący ciśnienie oleju.
Skoro mówisz, że wymieniałeś pompę oleju i silnik po generalce to nie ma innej opcji ;)
Pozdrawiam

#4 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1373 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 26 luty 2014 - 19:42

T25 podczas jazdy traci ciśnienie oleju W T25 nie ma czujnika, nieźle się popisaliście znajomością ;) Tutaj ewidentnie jest podgięta rurka w misie olejowej, powinna być przy samym dnie. Żeby sprawdzić spróbuj dolać oleju na max, lub lekko ponad, powinno ustąpić.
U mnie też jest taki problem z rurką, ale w mniejszym stopniu, silnik jeszcze na dotarciu i kiedy zrobiło się mało oliwy, to tez wariował, choć nie było jeszcze minimum.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#5 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 26 luty 2014 - 20:38

T25 podczas jazdy traci ciśnienie oleju Witam,nie no zbyszek, ktoś w końcu pomyśli że w małym rusku nie ma w ogóle wskażnika ciśnienia oleju, czujnika co prawda nie ma, ale jest manometr który to wskazuje ciśnienie, a może być też przyczyna w manometrze lub wężyku doprowadzającym olej do manometru, a może i zbyszek ma rację z tym smokiem jest podgięty do góry za bardzo od dna misy olejowej :rolleyes: Pozdrawiam.

#6 Share hacki

hacki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 26 luty 2014 - 21:58

T25 podczas jazdy traci ciśnienie oleju też miałem ten sam problem- opisany na forum
dogiąłem rurkę do dna miski i problem znikł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1373 postów

Napisany 27 luty 2014 - 13:17

T25 podczas jazdy traci ciśnienie oleju U mnie było nie tak źle, aż zachciało mi się prostować miskę, Zastanawiam się nad jej modyfikacją. Spróbować wspawać przegródki, coś jak tutaj:
Dodany obrazek
To by nie szalało wtedy, bo jeździmy po niezłych górkach na Somsiorach. (Pan Wiesław pewnie zna te tereny)
Nawet w dobrym Władku lubi oliwa ucieknąć od pompy :D

KPK Kumurun Team

#8 Share modelarz

modelarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 27 luty 2014 - 18:37

T25 podczas jazdy traci ciśnienie oleju Witam, stan oleju mam na max. a problemy ze spadkiem ciśnienia oleju są podczas jazdy nie ważne czy po prostym czy po górach (a są spore bo ja z okolic Jeleniej Góry).Przed remontem i na starej pompie olejowej nie było takiego problemu tylko że ciśnienie było 0,8-1,5bara. Dzisiaj zmieniłem zegar i dalej to samo, troche dużej pojeździłem i zauważyłem że gdy jadę i obroty są około 1100 to ciśnienie 3,8 gdy zwiększe obroty na około 1300 wskazówka zaczyna wariować między 2,5-4bara przy max. obrotach ciśnienie oleju około 3bary i to mnie dziwi że przy większych obrotach spada ciśnienie oleju. Czy możliwe że przyczyną będzie zawór bezpieczeństwa ?? od nowości nie był ruszany jest jeszcze zaplombowany. Nowa pompa, robiony szlif i może przy większych obrotach jest taki przepływ oleju że zawór jest ciągle otwarty i stąd te spadki ciśnienia ? ale czemu nieraz spada do 0 i raptownie rośnie do 3bar ? Troche dziwne zachowanie ? przed remontem, no i w każdym ciągniku którym jeździłem ciśnienie rosło wraz ze wzrostem obrotów silnika, a u mnie teraz jest na odwrót.

#9 Share andrzej125

andrzej125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 luty 2014 - 21:41

T25 podczas jazdy traci ciśnienie oleju Rozbierz i przeczyść zawór bezpieczeństwa, to on reguluje ciśnienie na wysokich obrotach.

#10 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 27 luty 2014 - 22:30

T25 podczas jazdy traci ciśnienie oleju Witam, to bedzie pewnie zawór który się zacina i stąd te szaleństwa wskażnika, Zbyszek masz rację z tymi przegrodami ,a i poprzeczna by nie zaszkodziła, no a góry tam jak Karpary, strome stoki, tyle że krótsze jak w karpatach, ja nie raz podziwiam odwagę jazdy po takich stokach ciągnikiem czy kombajnem, tylko że to może i kwestia jakiegoś przyzwyczajenia, no ale przyznam że i dużą rolę spełnia umiejętność,doświadczenie i praktyka jazdy po górach jak też odpowiednie przystosowanie pojazdów, ja mam prawie równiny to też dlatego z podziwem na to patrzę :o Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1373 postów

Napisany 28 luty 2014 - 12:05

T25 podczas jazdy traci ciśnienie oleju Tak trochę poza tematem, ale mój wujek tam młóci (Somsiory) na niektórych polach jest jedynym kaskaderem, który odważy się wjechać i skosić do ostatniego kłosa. Załatwił na tym już 2 felgi, sprzęgło i półoś. A hamulce ma przepięte pod ręczny.

KPK Kumurun Team