hektor2040

Zbiornik na gnojówke a prawo budowlane

Polecane posty

hektor2040    1

Koledzy pisze bo chce sie poradzić was na forum, posiadam jedna sztuka bydła i od dawna dawna mam zakopany beton ok 1m3 w ziemi gdzie gnojowica spływa a pozniej jest wypompowywane. Teraz mam taki problem bo wójt zawiadomił inspektora nadzoru budowlanego, że taki oto zbiornik jest tam wkopany. Panowie przyjechali pozagladali mówili, ze to nie ich sprawa tylko musza to sprawdzić bo pismo do nich wpłyneło. Byli i zrobili notatke do swojej dokumentacji. Dzisiaj mi przyszło zawiadomienie o wszczeciu postepowania w sprawie samowolnej budowy zbiornika na gnojówkę. W ciagu 7 dni mam sie wstawić i co mogą mi zrobić i co ja mam robić????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Nie sądze zeby chodziło o to ze nie wyrobiłes pozwolenia na budowe bo przy objetości 1m3 [do 25 m3 nie ma potrzeby wyrabiać pozwolenia budowlanego] to jest to dozwolone budować bez papierów. Jedyne za co mogą się czepnąć to nie zachowanie odpowiednich odległości od wymaganych obiektów (działki sasiada, pomieszczenia służace do przechowywania pasz itp.). Polecam zapoznać się chociażby z tym artykułem, w którym masz opisane wszystkie wymogi odnośnie zbiornika na gnojowicę:

http://kpodr.com.pl/..._obornikowe.php

 

Jak tylko będziesz miał chwile to posprawdzaj czy którys z wymogów się nie zgadza i daj odpowiedz jak się u Ciebie maja te wszystkie wymiary

Edytowano przez Brounter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hektor2040    1

W sasiedztwie mam paswisko pozniej droga asfaltowa a za drogą jest stacj uzdatniania wody ale to w odległości bedzie min 50m same budynki a do studni wody uzdatnianej ok 200m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie sądze zeby chodziło o to ze nie wyrobiłes pozwolenia na budowe bo przy objetości 1m3 [do 25 m3 nie ma potrzeby wyrabiać pozwolenia budowlanego] to jest to dozwolone budować bez papierów. Jedyne za co mogą się czepnąć to nie zachowanie odpowiednich odległości od wymaganych obiektów (działki sasiada, pomieszczenia służace do przechowywania pasz itp.). Polecam zapoznać się chociażby z tym artykułem, w którym masz opisane wszystkie wymogi odnośnie zbiornika na gnojowicę:

http://kpodr.com.pl/..._obornikowe.php

 

Jak tylko będziesz miał chwile to posprawdzaj czy którys z wymogów się nie zgadza i daj odpowiedz jak się u Ciebie maja te wszystkie wymiary

 

Pozwolenie na budowę nie jest wymagane ale potrzebne jest zgłoszenie w starostwie, bez zgłoszenia taka budowa może być traktowana jako samowola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hektor2040    1

kazali zostawic wszystko, ma przyjechac komisja z gminy i inspektortu i wtedy zadecyduja czy cos mam zmienic czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obs59    0

To masz fajnego wójta (taki sam jak nasz) do 25m wystarczy zgłosić do starostwa ale przed rozpoczęciem budowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

podejrzewam że wójt wiele do gadania nie miał bo albo rada chciała wszystkim samowole polikwidować lub też życzliwy sąsiad doniósł do wójta a ten przecież jako urzędnik nie może zostawić tematu nie kierując go do inspektoratu budowlanego.

 

@Arek - dobrze piszesz - zgłoszenie, jak w 14 dni brak sprzeciwu to można budować z tego co pamiętam.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

witam wiem że odkopuje temat ale ten jest chyba najbardziej odpowiedni na moje pytania a mianowicie interesuje mnie jaką musi być odległość zbiornika na gnojowice od rowu od studni i od granicy działki . podobnie z obora na opasy bo zamierza przerobić stodołę na obore . z góry dzięki za odpowiedzi


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

no dobra ten rysunek jest na podstawie ustawy ale w ustawie nie ma odległości zbiornika na gnojowke do rowu na rysunku też nie ma zaznaczonej ale jakby przyjąć że ta mapka ma rowne wymiary to wyżej wspomniana odległość powinna wznosić 15 m ?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam zużywam rocznie około 60t RSM przechowuje go w mauzerach 1000l i trochę mnie to wkurza bo  do napełnienia opryskiwacza potrzebuje 2 traktora z turem i mauzery zastawiają mi podwórko nie znacie jakiejś firmy z wielkopolski , z dolnośląskiego opolskiego czy łódzkiego która wydzierżawiła by mi zbiornik na warunkach że muszę go napełnić przynajmniej 2 razy w ciągu roku  albo na innych zasadach?
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
    • Przez t25a1
      Kupie 2 zbiorniki mauzer 1000l uszkodzone(pęknięte, dziurawe). Najlepiej woj podkarpackie.
    • Przez elpolacco
      Sprzedam silos na zboże.Pojemność ok. 10T. Wymiary widoczne na zdjęciach.
      Średnica zbiornika: 2.4m
      Wykonane z blach o grubości: 3mm.
      Zbiorniki czyste, magazynowane były w nim tylko pasze. 
       
      Miejscowość: Wolbrom (małopolskie)
      Możliwość transportu w dowolne miejsce w okazyjnej cenie.
      Cena: 3000zł.
       
      Zdjęcia w ogłoszeniu:
      https://allegro.pl/silos-paszowy-zbiornik-na-zboze-10t-i7453786433.html
       
      Więcej informacji udzielę telefonicznie
      Tel. 5O2 O21 846
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj