Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbiornik na gnojówke a prawo budowlane

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share hektor2040

hektor2040

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 26 luty 2014 - 16:39

Zbiornik na gnojówke a prawo budowlane Koledzy pisze bo chce sie poradzić was na forum, posiadam jedna sztuka bydła i od dawna dawna mam zakopany beton ok 1m3 w ziemi gdzie gnojowica spływa a pozniej jest wypompowywane. Teraz mam taki problem bo wójt zawiadomił inspektora nadzoru budowlanego, że taki oto zbiornik jest tam wkopany. Panowie przyjechali pozagladali mówili, ze to nie ich sprawa tylko musza to sprawdzić bo pismo do nich wpłyneło. Byli i zrobili notatke do swojej dokumentacji. Dzisiaj mi przyszło zawiadomienie o wszczeciu postepowania w sprawie samowolnej budowy zbiornika na gnojówkę. W ciagu 7 dni mam sie wstawić i co mogą mi zrobić i co ja mam robić????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zbiornik na gnojówke a prawo budowlane Dzisiaj, 05:34
  •  

#2 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 26 luty 2014 - 17:16

Zbiornik na gnojówke a prawo budowlane Nie sądze zeby chodziło o to ze nie wyrobiłes pozwolenia na budowe bo przy objetości 1m3 [do 25 m3 nie ma potrzeby wyrabiać pozwolenia budowlanego] to jest to dozwolone budować bez papierów. Jedyne za co mogą się czepnąć to nie zachowanie odpowiednich odległości od wymaganych obiektów (działki sasiada, pomieszczenia służace do przechowywania pasz itp.). Polecam zapoznać się chociażby z tym artykułem, w którym masz opisane wszystkie wymogi odnośnie zbiornika na gnojowicę:
http://kpodr.com.pl/..._obornikowe.php

Jak tylko będziesz miał chwile to posprawdzaj czy którys z wymogów się nie zgadza i daj odpowiedz jak się u Ciebie maja te wszystkie wymiary

Edytowany przez Brounter, 26 luty 2014 - 17:17.

#3 Share hektor2040

hektor2040

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 26 luty 2014 - 18:05

Zbiornik na gnojówke a prawo budowlane W sasiedztwie mam paswisko pozniej droga asfaltowa a za drogą jest stacj uzdatniania wody ale to w odległości bedzie min 50m same budynki a do studni wody uzdatnianej ok 200m.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 26 luty 2014 - 19:19

Zbiornik na gnojówke a prawo budowlane A jak jest z sąsiedztwem od budynkow mieszkalnych i magazynów na pasz?

#5 Share hektor2040

hektor2040

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 26 luty 2014 - 22:23

Zbiornik na gnojówke a prawo budowlane w sasiedztwie nic takiego nie ma?

#6 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 27 luty 2014 - 20:56

Nie sądze zeby chodziło o to ze nie wyrobiłes pozwolenia na budowe bo przy objetości 1m3 [do 25 m3 nie ma potrzeby wyrabiać pozwolenia budowlanego] to jest to dozwolone budować bez papierów. Jedyne za co mogą się czepnąć to nie zachowanie odpowiednich odległości od wymaganych obiektów (działki sasiada, pomieszczenia służace do przechowywania pasz itp.). Polecam zapoznać się chociażby z tym artykułem, w którym masz opisane wszystkie wymogi odnośnie zbiornika na gnojowicę:
http://kpodr.com.pl/..._obornikowe.php

Jak tylko będziesz miał chwile to posprawdzaj czy którys z wymogów się nie zgadza i daj odpowiedz jak się u Ciebie maja te wszystkie wymiary

Pozwolenie na budowę nie jest wymagane ale potrzebne jest zgłoszenie w starostwie, bez zgłoszenia taka budowa może być traktowana jako samowola.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share hektor2040

hektor2040

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 22:13

Zbiornik na gnojówke a prawo budowlane kazali zostawic wszystko, ma przyjechac komisja z gminy i inspektortu i wtedy zadecyduja czy cos mam zmienic czy nie

#8 Share obs59

obs59

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 22:27

Zbiornik na gnojówke a prawo budowlane To masz fajnego wójta (taki sam jak nasz) do 25m wystarczy zgłosić do starostwa ale przed rozpoczęciem budowy.

#9 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 marzec 2014 - 09:00

Zbiornik na gnojówke a prawo budowlane podejrzewam że wójt wiele do gadania nie miał bo albo rada chciała wszystkim samowole polikwidować lub też życzliwy sąsiad doniósł do wójta a ten przecież jako urzędnik nie może zostawić tematu nie kierując go do inspektoratu budowlanego.

@Arek - dobrze piszesz - zgłoszenie, jak w 14 dni brak sprzeciwu to można budować z tego co pamiętam.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#10 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 luty 2016 - 11:19

Zbiornik na gnojówke a prawo budowlane witam wiem że odkopuje temat ale ten jest chyba najbardziej odpowiedni na moje pytania a mianowicie interesuje mnie jaką musi być odległość zbiornika na gnojowice od rowu od studni i od granicy działki . podobnie z obora na opasy bo zamierza przerobić stodołę na obore . z góry dzięki za odpowiedzi
jesli pomoglem kliknij fajne

#11 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 24 luty 2016 - 14:09

rozmieszczenie.gif

Edytowany przez agromatik, 24 luty 2016 - 14:11.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 luty 2016 - 17:17

Zbiornik na gnojówke a prawo budowlane no dobra ten rysunek jest na podstawie ustawy ale w ustawie nie ma odległości zbiornika na gnojowke do rowu na rysunku też nie ma zaznaczonej ale jakby przyjąć że ta mapka ma rowne wymiary to wyżej wspomniana odległość powinna wznosić 15 m ?
jesli pomoglem kliknij fajne