Zaloguj się, aby obserwować  
rybko309

Co jest ważne przy regulacji sprzęgła?

Polecane posty

rybko309    0

Jakie i gdzie odległości zachować, o czym pamiętać. Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielj001    0

to w temacie kombajnu nie pomogę,ważne abyś zachował odstep między łożyskiem oporowym a dzwigienkami, tak zeby pracowało one tylko podczas wysprzeglania.im mniejszy odstęp tym lepsze wysprzeglenie ja w ciagnikach stosuje odstęp 2-3 mm.aha ważna uwaga tarcza wydzierajac sie jest coraz tniejsza co skutkuje zmiana położenia docisku co spowoduje "wstanie" dzwigienek- przybliżenie sie ich do łożyska. w odstepie czasu od remontu nalezy sprawdzić ten luz ponownie i wprowadzić ewentualną korektę, i tak co jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik554    8

należy tak wyregulować żeby przy jak najmniejszym luzie sprzęgła rozłączć napęd ze skrzynią biegów

Edytowano przez rolnik554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez hubertg7
      Witam! Mam problem z ursusem 4512. Otóż po remoncie ciągnika zaczął się problem ze sprzęgłem a dokładniej z tarczą od wałka WOM-u. Po założeniu nowej tarczy ciągnik pracował może ze 3 dni i tarcza znowu się rozleciała. Szykowaliśmy go już 4 razy i zawsze jest to samo. Jedyne co mnie zastanawia to jest to że gdy ciągnik się rozgrzeje ze sprzęgła dochodzą dźwięki jakby coś ocierało albo coś. Dzwoniliśmy po mechanikach i nikt się nie chce tego podjąć i nikt nie wie co może być. Koledzy pomóżcie. Czy to może być wina docisku??
    • Przez mf4270
      Witam ostatnio w moim MF 4270 pękła linka sprzęgła . Zamówiłem nową na jakiejś stronie internetowej , założyłem i okazało sie ze linka jest za krótka (bardzo napięta) . I tu moje pytanie czy da sie jakoś wyregulować by dobrze je ustawić ???
    • Przez maxx20
      Witam wiecie może czy istnieje możliwość regulacji czułości sprzęgła lub rewersu elektrohydraulicznego w renault 103-54
    • Przez marcin5641
      Witam mam problem ze sprzęgłem w massey 3065 wczoraj wszystko było ok dziś niemoge wcisnąć pedału jest bardzo twardy prubowałem go odpowietrzyć ale to nie pomogło. Moje pytanie, co siadło pompka czy wysprzęglik? POMOCY bo trawa czeka!
    • Przez hoodoowca
      Witam,mam problem ze sprzęgłem wymieniłem tarczę sprzęgłową na listkową i teraz przy włączaniu biegu ciągnik pociąga tzn.czuć minimalny ruch kołami.Żadne regulacje nie pomagają dodam że naprawę wykonywał mechanik który przez wiele lat był serwisantem tych ciągników i mówi że z czymś takim się jeszcze nie spotkał.Może ktoś miał taki problem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj