Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka literatura do nadrobienia materiału? Oraz: UPH Siedlce - opinie

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share __ema__

__ema__

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 luty 2014 - 09:12

Jaka literatura do nadrobienia materiału? Oraz: UPH Siedlce - opinie Hej,
Rozważam opcję rozpoczęcia studiów II go stopnia na UPH w Siedlcach, na kierunku rolniczym.
Problem polega na tym, że ukończyłam kierunek luźno [wręcz wcale] powiązany z rolnictwem [informatyka] i spodziewam się, że czeka mnie rozmowa kwalifikacyjna i nadrobienie sporej części wiedzy z dziedzin rolniczych.
Czy jest może ktoś kto wymienioną szkołę ukończył/uczęszczał i podzieli się opinią? :)

Czy możecie mi podpowiedzieć z jakiej dziedziny muszę się 'przygotowac'? Produkcja roślinna i zwierzęca zapewne? Podrzuci ktoś jakieś dobre tytuły, do których warto zajrzeć? [w tej chwili dysponuję jedynie książkami dla technika rolnictwa, ale nie wiem czy to nie za niski poziom, a nie bardzo wiem gdzie szukać czegoś więcej. Mam też do dyspozycji Metody chowu i hodowli bydła - Grodzki Henryk, ale to też bardzo wąski zakres informacji].
Czy studenci rolnictwa podpowiedzą mi chociaż jakieś podstawy, które muszę pojąć, żeby mieć z czym startować na te studia?

Co ogólnie warto według Was przeczytać, żeby wdrożyć się trochę w rolnicze klimaty? ;)

aha i studia 'atakowałabym' dopiero w roku 2015 więc mam jeszcze sporo czasu na nadrobienie.

Edytowany przez __ema__, 26 luty 2014 - 09:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka literatura do nadrobienia materiału? Oraz: UPH Siedlce - opinie Dzisiaj, 14:33
  •  

#2 Share 18bamber

18bamber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 26 luty 2014 - 17:56

Jaka literatura do nadrobienia materiału? Oraz: UPH Siedlce - opinie Jeśli chodzi o studia to nie podpowiem, ale jeśli chodzi koleżance tylko o papier to Ja kończyłem studium w TWP Siedlce, materiały do nauki i notatki dostawałem, główne przedmioty to produkcja roślinna, zwierzęca, ekonomika i zarządzanie. Jeśli chcesz mam trochę materiału :P

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 czerwiec 2014 - 21:09

Jaka literatura do nadrobienia materiału? Oraz: UPH Siedlce - opinie UPH w Siedlcach, moja uczelnia, wspominana z sentymentem :rolleyes: choć akurat nie kończyłam rolnictwa :ph34r:
ale uczelnia sama w sobie super.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka literatura do nadrobienia materiału? Oraz: UPH Siedlce - opinie Dzisiaj, 14:33
  •  

#4 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 19:14

Studiuje tam ktoś z forum obecnie? Myślę o zrobieniu sobie magisterki z rolnictwa właśnie na tej uczelni, jakieś sugestie, łatwo, trudno, wykładowcy wymagający?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 01 luty 2015 - 12:54

Chemia rolna, Statystyka matematyczna, informatyka:) , ogólna uprawa , prod zwierzęca działy......, nie wiem jak z biochemią czy jest na II.st? Łatwo nie będzie... a może nawet nie zakwalifikujesz się gdyż poprzedni kierunek zupełnie rozbieżny .