majkel207

c-360 przyśpieszenie

Polecane posty

danielj001    0

c360 przy 2200 obrotach ma 25,3km na h czyli prosta matematyka żeby uzyskać 40km/h silnik musiał by kręcić z prędkościa 3478,26obr/min,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

to nie mój ursus tylko sąsiada. ściągał mój samochód na lince do domu ale to już pisałem. licznik w aucie tyle pokazał i nie był uszkodzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris7530    6

Kolego po pierwsze ''tamto forum''to dla mnie jest jak rozmowa dwóch pajaców pod budką z piwem ile to jeden wypije a ile to drugi,że polonez jego sąsiada wujka ze stryjecznej strony jego babki wyciągnie tyle a znowu fiacik jego ciotki od strony stryja spali tyle tzn. jest kupą bzdur

Po drugie jak już ci pisałem na temat koni mechanicznych i kilometrów to ci teraz tłumaczę bo widzę że dalej nie łapiesz o co mi chodzi więc to jest tak że ursus 4011 to ma ale 42 KM mocy znamionowej przy 2000 obr/min,a prędkość max.wg.ustawień fabrycznych na 5 biegu przy obrotach znamionowych wynosi 25,6 km/h,dane te są spisane z fabrycznej instrukcji (kropka).

Nienormalnym natomiast jest czytanie takich pierdół jak piszą na ''tamtym forum'' typu że wystarczy zmienić tłoki na zetorowskie i już od razu jest szybciej.Zgodzę się że można zrobić coś przy pompie,ale to jest wg.mnie istna patologia żeby traktor typu 4011 jeździł z prędkością 45km/h.Apeluję jeszcze raz zejdź na ziemię.

Edytowano przez kris7530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Prędkość można zmierzyć GPS lub innym ciągnikiem. Ja jak przerobiłem 1224 na szybką skrzynie to skuter pokazał ponad 50 km/h, a sąsiada Fendtem w porywach 40, GPS 38,5 max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Panowie zamiast pustych sporów proponuje zasięgnąć trochę technicznej wiedzy i matematyki którą tu po za @danielj001 nikt nie grzeszy.

Sprawa jest prosta,obroty wałka atakującego ( na 5 biegu) są takie same jak obr. sil. przełożenie przekładni głównej to 13/53 a w zwolnicach stary typ( 4011,355) to 12/55 a nowy typ 11/56. Przy obrotach sil. 2200 da nam to 106 obrotów koła jezdnego (nowy typ) i 118 obr.koła jezdnego (stary typ) na minutę, znając obwód koła i mnożąc to x 60 da nam to odległość jaką pokona traktor na godzinę. Różnica która z tego wynika to 3,1 km/h na korzyść 4011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

Jechalem dzisiaj po rozrzutnik dla znajomego , mierzylismy km od wyjazdu do powrotu wynik dal 49 km z czego ok 4 km drogi bylo fatalnej i jechalem na mniej niz polowie gazu a tak caly czas pelen gwizdek . do miejsca docelowego dojechalem w 1 godzine 20 min . znajomy jechal za mna Suzuki Grand Vitara i u niego pokazywalo caly czas 40 km/h . wuj posiada 2xc 360 i zadna tak nie zapierdziela jak moja . jezdzilem z sasiadem po drzewo on c330m to nie mialem co z nim robic tylko podloga i mnie nie ma .

 

Dodam ze posiadam opony 420/70 r 28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

weźcie pod uwagę że liczniki samochodowe maja dopuszczalny błąd (i na taki są ustawiane) coś ok 10% rzeczywistej prędkości+4km/h czyli np dla prędkości 30km/h licznik może pokazać 37/km/h zakładając że rozmiar opon jest dobrany do wersji, jeśli masz oponki nieco mniejsze ta różnica będzie jeszcze większa, (często w różne wersje silnikowe tego samego modelu, wychodzą w innych rozmiarach kół, a później ludzie zakładają nie patrząc na to, a przełożenie licznika zostaje); podpisuje sie pod kolegami, przy 39 chyba trzeba by korby zbierać; -jakieś ok 28 może dociągnął przy podkręconej pompie na silniku 360, zwolnicach 4011, i oponach 16,9 -28 :D

Edytowano przez marobas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

dziękuje za różne odpowiedzi, to że spadnie moc mi nie przeszkadza, ktoś się orientuje od czego bez przerabiania będą pasowały większe koła do c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

c360 przy 2200 obrotach ma 25,3km na h czyli prosta matematyka żeby uzyskać 40km/h silnik musiał by kręcić z prędkościa 3478,26obr/min,

 

 

I to przy założeniu że poślizg się nie zwiększy względem i prędkości od której wziąłeś odniesienie( bardzo wątpliwe) . Instrukcja swoje i niektórzy swoje. Wiedzą lepiej niż fabryka. Kiedyś była na AF rywalizacja kto 360 więcej pociągnie (rekordzista 20 ton ładunku pod górkę po lodzie ;). Teraz casting na najszybszą maszynę.

Edytowano przez paktofonikas1987

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Fizyki i matematyki nie oszukasz, a nie że wiesz swoje, później sie tylko śmieją że na forum wypisują głupoty.


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

opony zdaje się że standard z zetorów 52-72 , czyli 16,9 -28, zdaje się że chyba bez problemów wchodzą, dużo o tym na forach piszą, ktoś kiedyś (ponoć :D ) zakładał jeszcze większe, ale musiały być używki -bo klocki nie wchodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Panowie zamiast pustych sporów proponuje zasięgnąć trochę technicznej wiedzy i matematyki którą tu po za @danielj001 nikt nie grzeszy.

Sprawa jest prosta,obroty wałka atakującego ( na 5 biegu) są takie same jak obr. sil. przełożenie przekładni głównej to 13/53 a w zwolnicach stary typ( 4011,355) to 12/55 a nowy typ 11/56. Przy obrotach sil. 2200 da nam to 106 obrotów koła jezdnego (nowy typ) i 118 obr.koła jezdnego (stary typ) na minutę, znając obwód koła i mnożąc to x 60 da nam to odległość jaką pokona traktor na godzinę. Różnica która z tego wynika to 3,1 km/h na korzyść 4011.

ptaszyno opisałeś tak jak jest na fakcie 4011 jest kapkę szybsze ale niech nie wciskają nam takich ciemnot że 40 km zwolnice by tego nie wytrzymały a o układzie kierowniczym nie wspomnę

ŻENADA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Ja też mogę potwierdzić że 4011 potrafi jechać 40km/h i to nie są żadne wymysły bo mam fergusona 6180 który 40 jedzie bez żadnego problemu i jechałem razem ze sąsiadem który jechał właśnie 4011 i myślicie że byłem w stanie od niego odskoczyć do przodu? właśnie że nie bo cały czas trzymał się za mną. Ile on tam miał obrotów to wam nie powiem bo nie wiem ale jechać tyle jechał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

Jechać to jechać ale jak ten ciągnik z ładunkiem opanować,jak zacznie przód skakać.Nie chciałbym jechać nim z załadowanym rozżutnikiem jednoosiowym nawet przy 30,gdy cały zestaw zacznie skakac osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

No to już jest inna bajka i oczywista sprawa ale spór był o to że nie idzie a jednak idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Jakos mi sie wierzyc nie chce ze 40 idzie o tyle szybciej o od zwyklej 60? CO ma takiego 40 co nie ma 60? Jak ktos powie i poda obliczenia to uwierze a tak to mozecie sobie miedzy bajki takie gadanie wlozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

z tego co wyczytałem w necie to w zwolnicy w c-4011 było 55 zębów na kole i 12 na wałku a w c-360 odpowiednio 56 i 11, czy;o z tego wynika, że trzeba wymienić i koła zębate i wałki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57

Kolego,choćbyś się nie wiem jak starał to osiagniesz prędkość max może do 32 km/h ale czy warto się bawić dla tych kilku kilometrów??? To że wam w holowanym przez traktor aucie pokazało 40 km/h w to wieże ale to nie znaczy że taka była faktyczna prędkość... Jakiś czas temu widziałem test prawidłowości wskazań liczników prędkości w nowych autach. Wyszło że każde auto oszukuje conajmniej z 3 km/h ale były też takie co o 10 !!! No i co ciekawe z kilkunastu aut tylko dwa prędkość zaniżały reszta pokazywała większą. Więc mogłeś mieć na liczniku 40 a prędkość prawdziwą nawet koło 30 ... Nie wciskajcie bajek bo jazda "złomkiem" 40 km/h to samobójstwo. Na naszych pięknych drogach kierowca latałby w kabinie bardziej niż świnia w patyku jeśliby oczywiście wcześniej się coś nie rozsypało. No ale jeśli ktoś nadal twierdzi że z taką prędkość wyciąga to proszę link do jakiegoś filmiku, bardzo chętnie się trochę pośmieję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

I ta roznica 2 zebow sprawia ze 40 leci o 60% szybciej?Wg moich obliczen wynika z tych danych co podałes to 40 leci szybciej o ok 11% od 60. masakra ktos tu niezly kit wciska xD

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Znajomy opowiadał że jak kiedyś wyluzował z górki 30-stkę z pełną przyczepą cegieł to starem nie mogli go wyprzedzić więc wszystko jest możliwe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

ja nie mierzyłem autem tylko jechałem innym ciągnikiem który normalnie jeździ 40km/h a 4011 ma dodatkowo trochę większe koła, sam byłem zdziwiony że nie szło go zostawić i trzymał się za mną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

myślę, że c-360 na zwolnicach od c-4011 będzie jechał około 30km/h choć to też kwestia ustawień na pompie, plus wymiana kół na trochę większe i ok 35km/h powinien ten ciągnik jechać, myślę że jazda z pustym opryskiwaczem po równym asfalcie będzie bezpieczniejsza z taką prędkością niż po wertepach na polnej drodze z ciężarem z prędkością 15-20km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

z tego co wyczytałem w necie to w zwolnicy w c-4011 było 55 zębów na kole i 12 na wałku a w c-360 odpowiednio 56 i 11, czy;o z tego wynika, że trzeba wymienić i koła zębate i wałki?

 

 

Przełożenie 1 do 4,5 i 1 do 5

daje to różnice około 200 obr\min na silniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj