Skocz do zawartości

Zdjęcie

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić

62 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 25 luty 2009 - 11:26

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Tak troszkę z innej miał ktoś jałówkę mieszanka HF z bbb w dalszym chowie ?. Ogólnie chodzi mi o to jak takie jałówki doją czy nie ma problemu z komórkami itp . Bo mam teraz dwie takie jałówki i nie wiem co zrobić czy zacielać dalej a jak tak to jakim bykiem ? Czy dać sobie spokój i je sprzedać ?

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Dzisiaj, 05:56
  •  

#22 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 marzec 2009 - 01:20

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić No chyba że zacielać, najlepiej limousine testowanym na łatwość wycieleń.

Edytowany przez andrzej2110, 01 marzec 2009 - 09:50.
cytowanie posta wyżej

#23 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 02 marzec 2009 - 20:29

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Kilka miesięcy temu sprzedałem jałówkę HF+BBB wysoko cielną. Nabywca kupił ją na mamkę, karmi 4 cielęta rosnące jak na drożdżach.
Chętnie wziąłby takich więcej <_<

#24 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 20:33

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Jeśli nie tajemnica to ile dostałeś za tą jałówkę i czy miała papiery itp

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#25 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 03 marzec 2009 - 08:06

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Sprzedałem za 3 tys. zł, z pełną dokumentacją. Polecam krycie HF-ów nasieniem BBB, które kosztuje 50-70 zł. Cielę w momencie urodzenia nie różni się wielkością od ras mlecznych, no może byczek trochę jest większy, ale potem szybko zamienia się w "pudziana".Jest czym oko popieścić.

#26 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 14:38

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Tyle wiem bo kryłem nasieniem BBB ale teraz przestałem byki na prawdę super jałówki tez są ładne ale ja głównie nastawiony jestem na mleko i jakoś te jałówki mi sie nie widzą 3tys jak dla mnie to mało gdy sprzedaje jałówki hodowlane HF po za ponad 4 tys za sztukę. Więc wole sprzedać za 4 tys lub mieć dla siebie w czystej rasie niż miec mieszańca który nie wiadomo ile mleka da. W okolicy wszyscy co pokryli takiego mieszańca narzekają na słabą wydajność więc ja raczej nie będę ryzykował i moje 2 sztuki pójdą na hamburgery

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#27 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 18:48

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Z tego co czytam ten temat to jesteście zadowoleni z tej rasy właśnie mam zamiar spróbować tej rasy i nasuwa mi się kilka pytań jakiej wagi powiną być krowa do pokrycia tą rasą ? może macie jakieś wskazówki co do wyboru krowy do pokrycia to rasą.... <_<

#28 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 04 marzec 2009 - 19:18

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić

Tyle wiem bo kryłem nasieniem BBB ale teraz przestałem byki na prawdę super jałówki tez są ładne ale ja głównie nastawiony jestem na mleko i jakoś te jałówki mi sie nie widzą 3tys jak dla mnie to mało gdy sprzedaje jałówki hodowlane HF po za ponad 4 tys za sztukę. Więc wole sprzedać za 4 tys lub mieć dla siebie w czystej rasie niż miec mieszańca który nie wiadomo ile mleka da. W okolicy wszyscy co pokryli takiego mieszańca narzekają na słabą wydajność więc ja raczej nie będę ryzykował i moje 2 sztuki pójdą na hamburgery

A masz moze kolego jakies zdjecia tych cialakow?Jesli nie to zrob ze dwie foteczki i wstaw je do galerii <_< Pozdrawiam

#29 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 19:44

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić He to juz nie sa cielaki bo jedna jałówka ma 15 miechów a druga 2 lata tutaj foto tej młodszej ponad rok temu <_< http://www.agrofoto....image42075.html

P.S Widzę że tez z wielkopolski jak co przyjedź osobiście oglądnąć :)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#30 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 09:50

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Hehe dzięki za zaproszenie <_< A mógłbyś zrobić aktualne zdjatko chciałbym zobaczyć jak one teraz wyglądają (jeśli możesz). Pozdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Dzisiaj, 05:56
  •  

#31 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 18:51

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Spoko foteczki zrobię ale w sobotę bo aktualnie przebywam poza domem i w piątek wieczorem będę wracał :)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#32 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 19:21

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Ok to czekam cierpliwie :) Pozdr

#33 Share dominik93

dominik93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 20:32

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Dzisiaj się ocieliła krowa 50%hf-50%simental i ma jałówkę 25% hf-25% simental-50% BBB :) . Krowa była pokryta BBB i się sama ocieliła.

#34 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 21:42

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Masz fotkę tego cielaka??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#35 Share dominik93

dominik93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 20:34

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Jutro zrobię :)

#36 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 13:41

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Na moje ona będzie mieć coś koło 30% BBB ale mogę sie mylić

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#37 Share dominik93

dominik93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 15:53

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Z tego co wiem, to dziecko otrzymuje 50% genów matki i 50% genów ojca. Więc jak matka jest 50% hf - 50% simental, a ojciec 100% BBB to dziecko będzie 25% hf - 25 % simental - 50% BBB. :)

#38 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 16:09

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić dominik93 masz racje. Tak jest. Widać ze 25% sim to za mało dla białej głowy :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#39 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 12:07

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Ja mam oborę pod ocena i wiem ze sie to inaczej przelicza dla przykładu mam jałówkę 100% HF kryje bykiem 100% simental I później to co się urodzi ma w papierach wpisane 38% simentala ;)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share matys89

matys89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 20:17

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Moj wujek tez ma pod ocena i w papierach jałówka urodzona od krowy 100% Hf pokryta bykiem 100% angus ma wpisane 50% hf i 50%Angus