Skocz do zawartości

Zdjęcie

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić

62 odpowiedzi na ten temat

#1 Share misiael7745

misiael7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,

Napisany 19 styczeń 2008 - 17:44

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić wiecie moze kto rozprowadza to nasienie jeśli tak to dajcie jakiś nr tel albo coś czekam na odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Dzisiaj, 21:26
  •  

#2 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 17:56

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Ja słyszałem że ta rasa ma ciężkie porody .
http://www.phkonrad....erta_buhaje.php
Ten czwarty od końca to chyba ta rasa . <_<

#3 Share janek36

janek36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 maj 2008 - 20:49

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić

Ja słyszałem że ta rasa ma ciężkie porody .
http://www.phkonrad....erta_buhaje.php
Ten czwarty od końca to chyba ta rasa . ;)

to jest mit ze ta rasa ma ciężkie porody napewno lżejsze od sm

#4 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 11 maj 2008 - 15:48

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Napewno ciezsze od sm i kazdy o tym wie.

#5 Share Kuba9711

Kuba9711

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , Motoryzacja , Zwierzeta ,

Napisany 11 maj 2008 - 17:47

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić A nikt nie widział jakiej jałówki rasy BBB cielną ciekawe jak wygląda? ;)

#6 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 12:32

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić http://www.hgplus.pl.../BBB_ulotka.pdf na tej str jest duzo krzyzowek z raza BBB roznych ras bydła:)

#7 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 18:33

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić W milke chcecie się bawić ;) ciekawa opcja, fajnie by to wyglądało an łące , jeszcze na brzychu bym jej wytatuował welki napis " MILKA ";)

#8 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 25 grudzień 2008 - 13:02

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Słyszałem że jeżeli krowa nie jest mała to nie powinno być problemów.
Zaczynają się dopiero gdy krowa jest krzyżówką tej rasy i pokryta też BBB ponoć w czystej rasie jest bardzo dużo urodzeń po przez cesarkę.

#9 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 13:44

http://www.hgplus.pl.../BBB_ulotka.pdf na tej str jest duzo krzyzowek z raza BBB roznych ras bydła:)

Ten na samym dole z krzyżówki z zebu to niezłe bydle ;)

Słyszałem że jeżeli krowa nie jest mała to nie powinno być problemów. Zaczynają się dopiero gdy krowa jest krzyżówką tej rasy i pokryta też BBB ponoć w czystej rasie jest bardzo dużo urodzeń po przez cesarkę.

Problemy to są tylko w przypadku czystej rasy - ja słyszałem taką opinie. Chociaż teraz to można zamówić nasienie byka, który "zaliczył test" na łatwość wycieleń.

#10 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 10:06

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Szkoda ze u nas nie ma nasienia zebu ;) Wypościł bym takie cudo na pastwisko to by mówił ze mam żubra :P A jak się nazywa ten byk bbb którym robicie?? Talki co mam łatwe porody

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Dzisiaj, 21:26
  •  

#11 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 30 grudzień 2008 - 10:20

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Ja na razie zacząłem zacielać charolezem ale nad BBB też się zastanawiam tylko nie wiem jak będzie potem z jałówką po BBB czy nie będzie miała problemów z ocieleniem. One mają silnie umięśnione zadki no i cielęta są już większe.

#12 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 30 grudzień 2008 - 12:09

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Pokryliśmy 2 krowy tą rasą. 1 krowa to była pierwiastka dobrze wyrośnięta a 2 to stara mała 14 letnia krowa.Obie same się wycieliły. Ten od pierwiastki miał biegunkę i zdechł, a ten 2 dobrze rośnie :P . Taka fajna kluska z niego ;) .Jak sie urodzą to wyglądają normalnie do dopiero po 3-4 tygodniach nabierają kształtów. Ogólnie polecam tą rasę
KPK - Ochrona

#13 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 12:38

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Wiem, że jak ma się jałówkę 50% BBB to lepiej już drugi raz jej nie kryć BBB. Ale taka jałówkę można pokryć jakimś innym mięsnym i wychodzą super mieszance wtedy.

#14 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 13:04

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić A orientujecie się może w jakich cenach są jałówki mięsnych? limousine ? i inne

#15 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 17:08

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić To zależny jakie dożę, czy w czystej rasie i jakiej rasy dokładnie.

#16 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 17:58

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Chodzi mi o czysto rasowe krowy i jałówki limousine, ale jak ktoś zna ceny innych mięsnych: blonde, bbb, charolaise, to niech tez pisze. Najlepiej ceny młodych jałóweczek pierwiastek i krów

#17 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 19:58

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić A jakim bykiem zacielacie żeby miały krowy łatwe wycielenia??

#18 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 20:48

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Buhaje bbb są selekcjonowane na łatwość wycieleń, rodzą się wtedy cielęta o tej samej wadze tylko są chudsze i dłuższe

#19 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 08:39

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Ale podaj nazwę tego byka i z jakiej firmy bierzesz nasienie jeśli pamiętasz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 27 styczeń 2009 - 15:47

rasa Belgijska Błękitno-Biala wiecie ile kosztuje nasienie takiej rasy i czy warto wogóle sie z tym bawić Przedtem nie wiem jakim, ale teraz tą starą pokryliśmy Lorencem z Konrada.
KPK - Ochrona