Skocz do zawartości

Zdjęcie

Merctor 60 - wyrzucony tawot

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Bryllu1

Bryllu1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 luty 2014 - 20:11

Merctor 60 - wyrzucony tawot Witam.
Od niedawna jestem właścicielem Claasa Mercatora 60. Po zakupie został odpalany kilka razy.
W trakcie jednej z przejażdżek z prawej strony maszyny pojawił się "dymek". Po zgaszeniu i otwarciu pokrywy okazało się że jest ona zawalona smarem (tawotem). ( Nie widać było starych śladów podobnego zdarzenia)
Pytanie brzmi: Co spowodowało że tawot został rozrzucony ?

W załącznikach:
1. Koło z którego został wyrzucony smar
100_1090.JPG
2 . Miejsce z którego został wyrzucony smar
100_1093.JPG
3. miejsce gdzie znajdowało się najwięcej smaru
100_1095.JPG

Z góry dziękuje za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Merctor 60 - wyrzucony tawot Dzisiaj, 19:22
  •  

#2 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 25 luty 2014 - 20:26

Merctor 60 - wyrzucony tawot Była temperatura na łożysku? U mnie w protectorze jak dużo nabiję i się zagrzeje to trochę wyrzuci wkoło. Trzeba zwrócić uwagę na temperaturę elementów. Można zajrzeć do łożyska puki wcześniej przed sezonem.

#3 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 25 luty 2014 - 20:38

Merctor 60 - wyrzucony tawot Wyrzuciło bo za dużo ktoś naładował u mnie w 50 tak samo sie dzieje jak dam w miare mało to spoko ale jak troche więcej to rzuca po wszystkim

:) :)

#4 Share Bryllu1

Bryllu1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 luty 2014 - 20:45

Merctor 60 - wyrzucony tawot Niestety nie wiem jaka była temp. na łożysku ( później znalezione było miejsce wyrzucenia ). Zaraz po tym jak maszyna puściła dymek gruby pas był ciepły.

#5 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1013 postów

Napisany 25 luty 2014 - 21:03

Merctor 60 - wyrzucony tawot Witam, jeśli tam puszcza dymek to pewnie z ułożyskowaniem coś się złego dzieje, bo inaczej trochę może się grzać, ale nie tak aby dym szedł ;) Pozdrawiam.

#6 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 25 luty 2014 - 21:22

Merctor 60 - wyrzucony tawot

Niestety nie wiem jaka była temp. na łożysku ( później znalezione było miejsce wyrzucenia ). Zaraz po tym jak maszyna puściła dymek gruby pas był ciepły.

Ten pas zawsze jest ciepły a dymek miałeś bo pewnie ci sie naprzyklejało duzo syfu i tarło o coś, najlepiej zapal kombajn niech pochodzi chwile i sprawdz łożysko

#7 Share Bryllu1

Bryllu1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 luty 2014 - 22:07

Merctor 60 - wyrzucony tawot Ok jutro sprawdzę łożysko.

Dodam jeszcze że Kombajn przyjechał na kołach ok. 15km i nic się nie zadziało. Smar wyrzuciło po tym "dymku"

#8 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 25 luty 2014 - 22:17

Merctor 60 - wyrzucony tawot A smar był na pasie jezdnym?? Jeśli tak to mogło dymić z pasa bo się mocno ślizgał, może być że łożysko grzeje i roztopiło smar... I tak jak kolega wyżej pisze lepiej codziennie a po trochu smarować niż nawalić z nadzieją że cały sezon przechodzi...
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#9 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2722 postów

Napisany 25 luty 2014 - 22:21

Merctor 60 - wyrzucony tawot Może być już rozszczelniony tłok od przyśpieszacza lub łożyskowanie zasilania, olej rozrzedza towot i siłą odśrodkową chlapie wszędzie, jak jechałeś to nie musiałeś go co jakiś czas "przyśpieszyć" ?

#10 Share Bryllu1

Bryllu1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 luty 2014 - 22:47

Merctor 60 - wyrzucony tawot @pedro2
Na pasie nie było smaru
@pawel885
Nie, nie przyspieszałem go.

Czy np. za długie trzymanie przyspieszacza (na rozdzielaczu) mogło by spowodować taki efekt ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 26 luty 2014 - 15:03

Merctor 60 - wyrzucony tawot Jak nie ma nigdzie wycieku z hydrauliki to nie

#12 Share Bryllu1

Bryllu1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 luty 2014 - 16:24

Merctor 60 - wyrzucony tawot Wyciek pojawił się. prawdopodobnie na rozdzielaczu. Olej ścieka pod platformą.

#13 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1013 postów

Napisany 26 luty 2014 - 16:48

Merctor 60 - wyrzucony tawot Witam,a może w cześniej już był wyciek na rozdzielaczu jak tylko kupileś tylko nie zauważyłeś, a sprzedający wszystko wyczyścił aby nie było tej usterki widać :rolleyes: Pozdrawiam.

#14 Share Bryllu1

Bryllu1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 luty 2014 - 18:10

Merctor 60 - wyrzucony tawot Nie, raczej nie. Czyszczony nie był. Sam go czyściłem w domu.

Wyciek z tłoczka na rozdzielaczu.

#15 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 26 luty 2014 - 19:44

Merctor 60 - wyrzucony tawot Tym to się akurat nie przejmuj ( no chyba że się leje a nie poci?) ale to i tak nie ma nic wspólnego z twoim problemem

#16 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1013 postów

Napisany 26 luty 2014 - 19:45

Merctor 60 - wyrzucony tawot Witam,sprawdż poziom oleju w zbiorniku hydraulicznym albowiem, bardzo niski poziom oleju powoduje to że pompa zasysa powietrze z olejem i wówczs nasila to przecieki gdyż powstaje piana powietrzno olejowa, bo dziwne aby tak nagle pojawił się dość duży przeciek,może też dlatego siłownik przyśpieszacza jazdy puscił też olej i wypchneło smar razem z olejem, a co za tym idzie to zaczeło to się palić na kole pasowym, i z tąd ten dymek z tamtąd jak wcześniej wspomiałeś, choć ja bym obstawiał że któreś tam właśnie łożysko nawaliło, bo wyciek oleju z reguły powstaje niewielki , który z czasem się nasila ;[ Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 26 luty 2014 - 23:13.

#17 Share Bryllu1

Bryllu1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 luty 2014 - 21:19

Merctor 60 - wyrzucony tawot Ok dziękuje za Wasze odpowiedzi. Postaram się posprawdzać wszystko to o czym pisaliście.
Kiedy znajdę usterkę dam odpowiedź.

Pozdrawiam.

#18 Share Bryllu1

Bryllu1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 09:41

Merctor 60 - wyrzucony tawot Odświeżam temat.

Sprawdzaliśmy łożysko na kole napędowym przyspieszacza. Wszystko jest w porządku.

Puszczenie dymka z lewej strony kombajnu najprawdopodobniej spowodowało pęknięcie paska napędowego wytrząsaczy (zerwał się, zaklinował i tarcie zrobiło swoje).

Kombajn bardzo fajnie pracuje, wszystko ładnie pracuje.

Jedynym niepokojącym fantem jest piszczenie, zgrzytanie na kole napędowym podczas gdy pasek jest maksymalnie naciągnięty przez przyspieszacz no i to wyrzucanie tawotu.

Pozdrawiam.

Edytowany przez Bryllu1, 04 lipiec 2014 - 09:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 11:55

Merctor 60 - wyrzucony tawot Mam inny model kombajnu, ale ogólne zasady w każdym są takie same. Zatem - jeśli piszczy - to pas jest brudny i łapie poślizg. Kiedyś przez nieuwagę zasyfiły mi się pasy od silnika do przyspieszacza i drugi do sprzęgła. Nie było wyjścia - myłem w gorącej wodzie z detergentem, a bieżnie pasów jałowa benzyną. Poskutkowało. Gdzieś już na forum pisałem - pasy i bieżnie pasów muszą być idealnie czyste. Żadnego oleju, smaru i - broń Boże - lepiku również.
A wyrzucanie smaru - koledzy wyżej napisali - ktoś załadował w przyspieszacz smaru do bólu i teraz wyrzuca.