Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mf255fan    9

Witam

Ostatnio kupiłem zetora z Anglii, więc bez hamulców pneumatycznch.Sprężarke i butle mam , czego mi jeszcze brakuje? Dodam że jeśli się da to najchętniej chciałbym hamulce 2 obwodowe ( kwestia kosztów)

Prosiłbym o linki z aukcjami takich części aby móc porównać ceny.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

masz w nim hamulce hydrauliczne ?

 

jeśli używasz hamulców tylko do przyczp to zmień przy przyczepach przewód i siłowniki koszt ok 300 zł /sztuke ;)

 

zamiana trwa chwile stare wymontowywujesz i na ich miejsce wstawiasz hydrauliczne :)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mf255fan    9

dobra nie mam hamulcy hydraulicznych tak więc chce mieć pneumatyczne. Co myślicie aby jako zawór sterujący dać elektro zawór podpięty pod stop? Byłby to układ dwuobwodowy czyli jeden wąż prosto ze zbiornika na wyjście a drugi przez elektrozawór do drugiego wyjścia. Tylko czy jest w tym sposobie możliwość płynnego hamowania a nie tylko hamuj-nie hamuj? Jaki elektrozawór musiałbym do tego zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAREK    22

nie sądze żeby w prosty i tani sposób dało by się to rozwiązać przy pomocy elektrozaworu

Zapewne masz w nim wyrównywacz ciśnienia hamulców ( aluminiowy ) ale zaślepiony korkiem . Można dołożyć do niego sterowanie zaworem powietrza ,który też musiałbyś dokupić i to pewnie wyjdzie najtaniej.

Edytowano przez DAREK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mf255fan    9

ale jaki użyć zawór sterujący? Teraz już też wiem że oryginalnie steruje właśnie ten wyrównywacz. Ale kusi mnie pneumatyka dwuobwdowa z racji płynnego hamowania tylko czy to jest możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotr0509
      Witam!
      Mam zetora 3320, robiłem kapitalny remont silnika oraz remont pompy paliwowej. Pompiarz chyba źle ustawił mi ją, ponieważ zwiększył dawkę paliwa. Zauważyłem to po większym spalaniu i przy dużym obciażeniu pokazujący sie czarny dym, przy rozruchu znów, słychać twarde dzwonienie silnika. Tak jakby był za wczesny zapłon. Czy może ktoś zna parametry ustawiania pompy paliwowej? Pompiarze ustawiają wszystko na jedno kopyto. Czekam na odpowiedź, pozdrawiam.
    • Przez arofarmer
      Cześć
      Mam mały problem z nowym siedzeniem pneumatycznym w Zetorze 5320. Otóż w siedzeniu jest zamontowana pompka i jest podłączona do akumulatora i wszystko działa ok ale po ok 1 min od zejścia z siedzenia powietrze uchodzi z cylindra a pod obciążeniem wszystko działa jak należy.
      Może ktoś pomóc?
      Z góry dziękuje
    • Przez rolnik115
      Witam. Dziś przez przypadek nie zalałem chłodnicy wodą w zetorze, a pojechałem nim do lasu;(
      Przytarł się jeździłem nim ok 50min, i teraz mam problem bo puszcza biały tym taki mocny, jak bym w Kotle rozpalał.
      I teraz moje pytanie, co mogło mu się stać?
      Dodam, że jak go odpalę to jest biały dym i silnik chodzi tak jak bym ursusem 330 jechał, a jak dodam gazu to przerywa tak jak by były resztki paliwa i chodzi chyba na 2 tłoki.
      Czyżby pierścienie się zapiekły?
    • Przez knox777
      Witajcie
      Mam pytanie odnośnie rezerwy paliwa w Zetorze 5320 z 1998 roku, a mianowicie czy jeżeli wskazówka ilości paliwa spadnie do pewnej ilości paliwa w baku (załóżmy 10 litrów) to się zaświeca rezerwa jak w samochodach czy nie ma takiej możliwości? Pytam bo jak kupiliśmy Zetora to na początku nie działał w ogóle wskaźnik ilości paliwa bo ktoś przełożył kable i nic nie wskazywał, ale podpatrzyliśmy u wuja w Zetorze 7211 jak idą kabelki i działa tylko ta rezerwa czy jest czy nie, a jeżeli jest to jak ją uaktywnić?
    • Przez arinera
      Czy ktoś słyszał lub spotkał się z przeróbką zetora 3320 chodzi o silnik zamontowanie w nim silnika z ursusa 255 np.tak jak c-360 3p.myśle że ciekawa by była taka obcja -komfortowa kabina i małe spalanie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj