Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakiej firmy opony

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 24 luty 2014 - 21:07

Jakiej firmy opony Witam.Jako że w dziale ursusów małe zainteresowanie tematem może tutaj będzie lepiej.
Otóż szukam opon do U3512 (MF 255) na tył wąskich 12.4R32 bo takich potrzebuję i przód standard 6.00-16 . Jakie firmy polecacie.
Na przodzie już wymieniłem raz jakieś 4 lata wstecz na Dębice i powiem że totalna porażka. Po pękały tak że nie ma na czym jeździć. Dodam że ciągnik pracuje jako pomocniczy bez tura i ma raczej lekko głównie w transporcie.
Trochę szukałem i tak naprawdę różne opinie jak kraj długi i szeroki. Skłaniam się w stronę marki CULTOR. Znalazłem trochę negatywnych opinii o PELTAS-ach czy MITAS-ach. Z kolei polskie bardzo ciężko znaleźć i są drogie (TAURUS czy KORMORAN). Do tego niektórzy piszą że niektóre firmy oszukują na rozmiarach (tj. szerokości) i odradzają kupno przez internet. I jeszcze jedno pytanie szukać 6 czy 8 płóciennych
Czekam na wasze opinie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakiej firmy opony Dzisiaj, 11:54
  •  

#2 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 24 luty 2014 - 21:44

Jakiej firmy opony ja mam cultor i polecam narazie nic sie nie dzieję

#3 Share same-fendt-claas

same-fendt-claas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 luty 2014 - 21:50

Jakiej firmy opony Moim zdaniem najlepsze opony są MICHELIN
Nie polecam opon CONTINENTAL szybko się ścierają
KLEBER opony fajne tylko pękją

#4 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1144 postów

Napisany 24 luty 2014 - 21:59

Jakiej firmy opony Na jesieni kolega kupił Taurusa i w obu dętki przegryzało, okazało się że były jakieś ubytki w wypełnieniu opony i przecierało dętki... Wymienili na coś innego, nie wiem czy akurat może taka pechowa seria mu się trafiła, ale z tego sklepu zabrali wszystkie Tauruski po tym incydencie...
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 25 luty 2014 - 15:21

Jakiej firmy opony Michelin fajne. Kleber też fajne. Ale i jedne i drugie w tym rozmiarze praktycznie niedostępne. W sklepach mówią że praktycznie nikt do tak małych ciągników nie stosuje opon tych marek bo za drogie. Cultor ok 1000zł za diagonalne i 1400 za radialne. Nie wiem czy warto przepłacać za radialne skoro ciągnik głównie ciąga jakieś przyczepy po twardych polach czy utwardzonych drogach i czasami pojeździ z siewnikiem czy opryskiwaczem. A na przód z markowych to tylko GOOD-YEAR 6PR w cenie cultora ale 8PR. W sklepie również mówią że to średnia półka ale do małych ciągników ludzie biorą i nie narzekają. Problem jest z tureckimi czy indyjskimi bo te szybko pękają i są z nimi problemy. Zaprzyjaźniony sprzedawca mówi żeby brać cultora.

#6 Share michal11279

michal11279

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 luty 2014 - 18:54

Jakiej firmy opony Ja mam diagonalne w swoim ferdku firmy petlas bodajże. od 2 lat smigaja narazie wporzo ciagnik głównie uzywany na polu :) poprzednio miałem stomilki radialne to lewa była wmiare ale prawa "szczypała" i musiałem wymienić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 26 luty 2014 - 12:54

Jakiej firmy opony Ja "szczypanie" właśnie mam w ursusie na oryginalnym stomilu. Protektor jeszcze jest ale opona spękana bokami i "szczypie" dlatego wymiana