Skocz do zawartości

Zdjęcie

Do czego te pokrętło służy.

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share nikt933

nikt933

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 21:06

do opuszczania służyprzełącznik a nie pokrętło najlepiej zrób zdjęcie całego wnętrza i wrzuć to ci prędzej wytłumacze co do czego jest

Teraz kojarzę, pomyliło mi się. Ale dla pewności wytłumacz mi co do czego sługo. Nie chce mieć później problemów z elektroniką.

Zdjęcie w załączniku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Do czego te pokrętło służy. Dzisiaj, 19:50
  •  

#22 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 21:31

Do czego te pokrętło służy. na tym obrazku opisałem to co najważniejsze

Załączone miniaturki

• 123_1_.JPG

#23 Share nikt933

nikt933

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 22:09

Do czego te pokrętło służy. Teraz to trochę bardziej wiem o co chodzi, ale mam jeszcze pytanie o tą zmianę biegów szosowych i polnych. Tą dźwigną to trzeba załączać przy pomocy sprzęgła? Jak załączą sie biegi polne to powinno być to odznaczone na konsoli?

#24 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 22:31

Do czego te pokrętło służy. jak chcesz włączyć polowe to przestaw tą wajche do inej pozycji ,ale najpierw wyłącz z biegu a następnie nim rusz do przodu żeby sprawdzić czy masz polowe, biegów polowych powinno być 4 przełożenia z 4 półbiegami

#25 Share nikt933

nikt933

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 22:59

Do czego te pokrętło służy. Jak się już tak rozkręciliśmy to zapytam się o te diody od podnośnika. Jak chce po raz pierwszy podnieść lub opuścić podnośnik (dioda w trójkąciku się non stop świeci) to muszę parę razy przekręcić w prawo i lewo "suwakiem" od podnoszenia. Dopiero wtedy prawidłowo działa podnośnik( wtedy dioda w trójkąciku gaśnie). Czy to jest normalne ze gdy po raz pierwszy używam podnośnika to muszę zaczekać aż dioda zgaśnie?

#26 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 20 styczeń 2008 - 00:23

Do czego te pokrętło służy. U mnie w k100 to jest oddzielny guzik od blokady podnośnika(załącza się ona po każdym wyłączeniu i włączeniu ciągnika a także przy prędkości przekraczającej 15 km/h) a u ciebie może to jest swego rodzaju blokada <_<
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#27 Share nikt933

nikt933

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 13:08

Do czego te pokrętło służy. Tak się zastanawiam, gdzie się wlewa płyn do spryskiwaczy? Z tyłu jest jest taki duży zbiornik może to jest właśnie od spryskiwaczy, ale nie jestem pewien, więc pytam. Od czego są te żółte zbiorniczki za tylnym TUZ-em? Aha jeszcze jedno pytanie, gdzie sie uzupełnia płyn hamulcowy?

Zdjęcie tego czarnego i żółtego zbiorniczka. Sorry za jakość zdjęć.

#28 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 20 styczeń 2008 - 13:48

Do czego te pokrętło służy. U mnie właśnie tam z tyłu się leje płyn do spryskiwaczy(w ten czarny zbiorniczek) ;)

Ja mam w podobnym miejscu jak Ty masz ten żółty zbiorniczek nalewa się olej hydrauliczny ale to nie to bo masz tam plastikowy korek a tak przecież nie może być. A może jest on od przelewu oleju żeby nie leciało na ciągnik przy odłączaniu hydrauliki tylko do zbiorniczka?
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#29 Share nikt933

nikt933

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 14:30

Do czego te pokrętło służy. Co do tego żółtego zbiorniczka to zapomniałem powiedzieć ze tych zbiorniczków są 2 sztuki tzn, są rozmieszczone po każdej ze stron (jeden jest po lewej stronie a drugi jest po prawej)dokładnie za szybkozłączami wiec to nie może być wlew oleju hydraulicznego.

Możesz mi powiedzieć gdzie się wlewa płyn hamulcowy.

Mam problem z odczytem temperatury wody tzn. kiedy go sprowadzałem (jechałem nim na butach około 120km) wskazówka nie wskoczył nawet na zielone pole. Czy to jest normalne czy poszedł czujnik temperatury?

#30 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 15:31

Do czego te pokrętło służy. To jak są dwa to są od przelewu ;)
A z tą temperaturą to na prawdę dziwna sprawa bo u mnie wystarczy ,że ciągnik pochodzi na wolnych obrotach 15 minut i już złapie normalną temperaturę. To może być tak jak piszesz czujnik temperatury albo coś ze wskaźnikiem.
Co do płynu hamulcowego to nigdy nie musiałem uzupełniać więc nie wiem gdzie to jest ale moim zdaniem może być gdzieś przy silniku. Obejdę swój ciągnik i popatrzę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share nikt933

nikt933

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 18:51

Do czego te pokrętło służy. Wiecie może gdzie jest umiejscowiony czujnik od temperatury silnika i ile może kosztować w sklepie?

#32 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 21:46

Do czego te pokrętło służy. To pokrętło służy do regulacji siłowa-mieszana-pozycyjna, a dźwignia to albo włącznik biegów pełzających albo odpinanie zaczepu

#33 Share matti1

matti1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 maj 2008 - 18:09

Jak chce po raz pierwszy podnieść lub opuścić podnośnik (dioda w trójkąciku się non stop świeci) to muszę parę razy przekręcić w prawo i lewo "suwakiem" od podnoszenia. Dopiero wtedy prawidłowo działa podnośnik( wtedy dioda w trójkąciku gaśnie). Czy to jest normalne ze gdy po raz pierwszy używam podnośnika to muszę zaczekać aż dioda zgaśnie?

Troche stary temat ale mam podobny problem i chce wiedziec czy to jest normalne? Z ta roznica ze u mnie ta dioda miga a nie sie swieci...

#34 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 21 maj 2008 - 18:40

Do czego te pokrętło służy. Tak to jest normalne, po uruchomieniu nie idzie podnosić ani opuszczać tylnego TUZu ponieważ on sie blokuje. Wystarczy przełącznik podnośnika przełączyć na podnoszenie bądź opuszczanie a potem na chwile na STOP aż dioda zacznie pomału mrugać i wtedy można normalnie używać podnośnika.

#35 Share matti1

matti1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 maj 2008 - 19:31

Do czego te pokrętło służy. Ok dzieki za wyjasnienie:D

#36 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 21 maj 2008 - 22:47

Do czego te pokrętło służy. u siebie muszę przestawić podnoszenie-opuszczanie-stop, wcisnąć i puścić sprzęgło bo inaczej nie działa...

#37 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 22 maj 2008 - 09:14

Do czego te pokrętło służy. rózne sa wersje zabezpieczenia podnosnika co model co rok to innaczej. ja u siebie w MK3 musze prestawic suwak na sekunde w połozenie dolne lub górne a pózniej na stop i sie odblokowuje w K100 znowu jest przecisk do odblokowywania. znowu w MK3 jak uzyje zewnetrznych przycisków na błotnikach to blokuje mi podnosnik i jesli chce znowu uzywac suwaka w kabinie to musze go odblokowac. najgorsze jest to ze regulacja predkosci opuszczania nie dotyczy zewnetrznej obsługi poprostu jak opuszczam to musze to robic skokowo bo odrazu maszyna idzie szybko w dół.
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#38 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 22 maj 2008 - 11:41

Do czego te pokrętło służy. W mnie w mk3 2000r (z podłokietnikiem) też się blokuje po użyciu zewnętrznej regulacji ale wolno opada, nie sprawdzałem czy zgodnie z ustawioną regulacją ale napewno opada wolno, szybko opada tylko jak przestawię przełącznik w pozycję zagłębiania.

#39 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 22 maj 2008 - 13:49

Do czego te pokrętło służy. Nie wiem jak ma być naprawdę ale u mnie pokrętłem od prędkości opuszczania ustawiam też prędkość opuszczania guzików na zewnątrz <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 23 maj 2008 - 21:03

Do czego te pokrętło służy. u mnie cos za szybko idzie w dół. w K100 jest ok. ale w MK3 z 2000r opuszcza chyba najszybciej jak moze. buraki siał mi agrotronem 120 MK2 i powoli mu opuszczał chyba u mnie jest cos trefnego
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Dodaj odpowiedź