Skocz do zawartości

Zdjęcie

Inseminator

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ptasie_mleczko

ptasie_mleczko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 11:07

Inseminator Ja też z pow.pułtuskigo ,u nas jest taki inseminator ,przyjeżdza wysiada z samochodu wkłada słomkę do pistoletu idzie do krowy ,nie pyta się o nic inseminuje ,
i jak mówił to tak codziennie po 20 krów .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Inseminator Dzisiaj, 23:41
  •  

#22 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 13:04

Inseminator napisałem :)

#23 Share dominika1989

dominika1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 14:23

Inseminator Kolego Ptasie Mleczko, może być tak, że on po prostu ma już duze doświadczenie i podczas szukania szyjki sprawdza czy czasem coś nie jest nie tak. Biorę poprawkę na to, że nie koniecznie robi źle jeżeli nie gada godzinę przed zabiegiem. Po prostu ja z racji niewielkiej praktyki wolałabym krowę obejrzeć, wypytać, zbadać i dopiero inseminować. I sama szczerze mówiąc jako własciciel krów wolałabym, żeby jednak popytał, pogadał, po prostu preferuję takie podejście :)

Oficer, odpisałam :)

Edytowany przez dominika1989, 27 kwiecień 2014 - 14:37.

#24 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 21:04

Inseminator Możesz być nie wiadomo jak dobrą inseminatorką i mieć najlepszy sprzęt to czasem nie wystarczy. Często, mimo zbilansowanego żywienia i odpowiednich warunków krowy miewają torbiele na jajnikach. Tutaj nieoceniona jest znajomość metod synchronizacji i dostęp do odpowiednich hormonów. Do tego dochodzą pianki, pasty i wlewki domaciczne w przypadku jakiegoś stanu zapalnego itp i właśnie w takich sytuacjach nieodłączna będzie współpraca z dobrym weterynarzem. Mój wet. robi wywiad przez telefon, aby dobrać godzine krycia i jak przyjedzie to oczywiście najpierw sprawdzenie czy wszystko w porządku, jak duży jest pęcherzyk itp.
Dominika życzę powodzenia i miliona zużytych słomek na milion krów. :D

#25 Share ptasie_mleczko

ptasie_mleczko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 21:27

Inseminator Chodzi oto że on przed inseminacją nie sprawdza krowy czy ma ruję,sporo ludzi na to narzeka.Doświadczenie ma duże bo zajmuje się tym ok 10lat,zabieg trwa kilkanaśćie sekund .Jeśli byłoby ćoś nie tak to i tak nic nie powie bo ma już zaplikowane naśienie do pistoletu i muśi inseminować,Zdaje się poprostu na gospodarza że jeśli go wezwie to krowę można inseminować.Wcześniej była u nas pani doktor to krowę badała jeśli było wszystko wporządku to inseminowała jeśli nie to mówiła co jest ,ale się wyprowadziła. On poprostu nie ma czasu na oglądanie badanie pytanie się ,a wypisaniu kartki nie wspomnę,pyta tylko na początku jakim buhajem.U nas przeważnie łapały za1 razem kiedy jest kiszonka zkukurydzy,gożej jak wyjdą na łąki a skończy się kuku ,wtedy jest nadmiar białka a niedobór energii ,to inajlepszy inseminator nie pomoże nawet jeśli krowa załapie to nadmiar amoniaku może zabić zarodek.Tak więc skuteczna inseminacja zależy wdużym stopniu od energii wdawce ,można otym książki pisać i tak człowiek wszystkiego nie pojmie .Apropos ile taki aparat usg może kosztować.

#26 Share dominika1989

dominika1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 21:36

Inseminator Thomas na wszelki wypadek nie dziekuję :) dlatego właśnie robię technika wet, żeby cokolwiek wiedzieć o chorobach i leczeniu, wtedy praca ze zwierzetami ma sens. Ptasie Mleczko, sam aparat to chyba nie jest duzy koszt, głowica generuje cenę i taki, o którym można powiedzieć, że dobry to 26-30 tys wiec koszt duży.

#27 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 27 kwiecień 2014 - 21:55

Inseminator Ja tez znam stada mombeliarda czy nawet bronz switz ktore sa podobno idalne. Sęk w tym ze ua naiwny nie jestem i wiem ze na gadaniu sie kończy. Hf to trudna rasa. Bardzo wymagająca. Ale za to i bardzo wdzięczna. Dzis to tez inne krowy. Duze masywne. U mnie do inry przyjmujemy juz srednia mase na 750kg.
Jesli zadbasz o swoje 20 krowek rocznie mozesz wyprodukowac 200 tys litrow mleka. Za co będzie juz ladna sumka. Warto wiec dbać o swoje krówki. Choc to tez malo nie kosztuje. Same białko to juz kupe grosza a gdzie cala reszta.

#28 Share dominika1989

dominika1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 08:21

Inseminator Rolstudent a te swoje hfy masz duńskie czy niemieckie? Czy jeszcze innej linii? i w którym kierunku idziesz z przyszła hodowlą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 11:24

Inseminator Male krowy kryje bykami z karady usa. Wiekdze holendrami. Chodzi o to zeby wyrownywac stado. Ale genatalnie wole krow wieksze. Mam taka jedna co jest prawie rowna ze mna i daje 27-34 litry na raz. Co ciekawe jest bo byku ze shiuzu. Miglos sie nazywal.

#30 Share ptasie_mleczko

ptasie_mleczko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 02 maj 2014 - 11:17

Inseminator To konkretna kasa. W Golątkowie jest technikum wet. ale nie wiem czy to dzienne czy zaoczne.

#31 Share dominika1989

dominika1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 maj 2014 - 20:55

Inseminator Dzienne :) zaoczne chyba najbliże jwołomin

#32 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 06 maj 2014 - 19:34

Inseminator

Najpierw najważniejsze jest usg oraz tak jak wspominasz wlasnie sonda, bo problem z rozrodem to z reguły zakwaszenie lub zasadowica,braki składników wit./min. w paszy, a akurat jeden wet pokazał mi jak w najtańszy i bardzo praktyczny sposób sondę zmontować za kilkanaście zł :) cóż teraz pozostaje mi tylko dochodzić do wprawy i łapac doświadczenie :)

A może podzieliłabyś się to wiedzą jak zmontować takową sondę?

#33 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 06 maj 2014 - 20:35

Inseminator To jest naprawde bardzo proste. Kupujesz 4 metry waża fi 15 60 cm rury termozgrzewalnej od c*plej wody srednica chyba 50. Pompka membranowa do kipienia w jula. I koncowke do sondy trzeba sobie wykombinowac z jakiegos twozywa tylu teflon. Całość wyjdzie jakies 500 zl. Wszystko zalezy od ceny i jakosci pompki

#34 Share dominika1989

dominika1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 maj 2014 - 14:50

Inseminator W sumie nie mam nic do dodania :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 07 maj 2014 - 20:36

Inseminator To chodzi o sondę do żwacza do pobierania prób? Rolstudent możesz wyjaśnić to jakoś bardziej obrazowo, bo ciekawi mnie to co napisałeś. Do czego w głównie wykorzystywana jest taka sonda?