Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360 dusi się, brak mocy

161 odpowiedzi na ten temat

#21 Share szymon15

szymon15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja:)

Napisany 26 kwiecień 2009 - 11:11

Ursus C-360 dusi się, brak mocy generalkę robiliśmy jakieś 3-4lata(w tym była robiona pompa i wtryskiwacze) temu ale ciągnik nie był męczony, no w sumie remoncik robimy mniej więcej co piec lat:) pewnie macie racje z tym filtrem bo był dawno wymieniany chyba jakiś miesiąc po wakacjach2008, no ale kurcze czyściłem go jak się ciągnik zapowietrzył kiedy brakło paliwa, jeszcze w tym roku nawet, ale co tam przecież to nie duże wydatek to jutro pojadę i kupie filter:)
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360 dusi się, brak mocy Dzisiaj, 04:57
  •  

#22 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 12:20

Ursus C-360 dusi się, brak mocy marti565 3p ma 3 wtryskiwacze. szymon15 to prawdopodobnie filtr paliwa jeśli nie pomoże jego wymiana to bedzię wina pompy

#23 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 12:33

Ursus C-360 dusi się, brak mocy

W moim ursusie c 36o 3p na max obrotach co jakiś czas SAM TAK JAKBY TRACIŁ NA MOCY I Z CHODZIŁ NA TROSZKĘ NA NIŻSZE OBROTY

To co napisales to jest tylko wina filtra. Bo na niskich ci pracuje elegancko a na wysokich co jakis czas schodzi z obrotow??? To jest zawalony filtr paliwa.

I na wysokich obrotach pompa nie nadaza pobrac dawki paliwa i dlatego ci parkocze i przerywa.

A jak filtr jest dobry to bedzie chyba wina pompy.

Jeszcze pytanie na czym jezdzisz??? czy opal czy ropa???

Wymien filtr to zobaczysz jak Ci bedzie ciekal jak burza.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#24 Share szymon15

szymon15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 16:24

Ursus C-360 dusi się, brak mocy Tak, na niskich obrotach pracuje elegancko, Jeżdżę na ropie od nowości. Nigdy nie laliśmy z ojcem opału

#25 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 16:29

Ursus C-360 dusi się, brak mocy Jeszcze moze to byc wina paliwa. Bo ropa a ropa to jest roznica. U nas sie jezdzi tylko na vervie, bo ta normalna to do ...... niepodobna.
Wymien tylko filtr i bedzie git.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#26 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 16:32

Ursus C-360 dusi się, brak mocy Bedziesz miał filtr zabity na obrotach nie dostaje odpowiedniej dawki paliwa i traci moc
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#27 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 16:40

Ursus C-360 dusi się, brak mocy Nie tylko filtr może być winowajcą (ps. tak z ciekawości pytam 3p ma filtr paliwa taki jak w mf 255 bo wyżej pisał ktoś że przeczyścił filtr???????) 2 lata temu miałem przypadek że jakiś syf wpadł w rurkę paliwową od zbiornika do pompki paliwa (w 3p też jest taka cieniutka plastikowa?) kilka razy miałem tak po jeździe po rowach i pocgyłościach akurat wtedy woziłem obornik na skruty przez szosę i przez rowy, a objawy były właśnie takie że obroty falowały pod obciążeniem aż po 2 dniach takiej jazdy ( a już kupiłem filter bo byłem pewny że filter) ciągnik stanoł w orce i musiałem wykręcić kraniuk paliwa i był wbity brud jakiś syf, a kiedyś ten plastikowy przewód zapchało, jeszcze kiedyś pompka paliwowa byłu nadpęknięta, tzn ktoś za mocno dokręcił przewód i głowiczka pękła to wtedy się zapowietrzał ale innym razem też w pompce był jakiś syf, także ja proponuje najpier odkręcić przewód od pompki podającej i zobaczysz czy paliwo swobodnie płynie ze zbiornika

#28 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 16:45

Ursus C-360 dusi się, brak mocy A u mnie na ropie nie chce chodzic tylko na opale dobrze chodzi. Ktos mi moze powie dlaczego??

#29 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 17:02

Ursus C-360 dusi się, brak mocy Opał ma niższe ciśnienie czy temperature zapłonu ( teraz nie pamiętam ) Fakt faktem lepiej chodzi w toche podjechanym silniku :D A co do tego pyrkania na wysokich obrotach, to ma to samo w MF 255. Wymieniliśmy wczoraj filtr, to z początku jeszcze gorzej chodził, później doszedł do siebie, nie wiemy czy to wina pompy wtryskowej, czy pompki zasilającej, pompka wtryskowa bodajrze nie ruszana od nowości, bo jeszcze plomby są :D Ja podejrzewam Membrane w pompce zasilającej :D

#30 Share szymon15

szymon15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 03 maj 2009 - 17:54

Ursus C-360 dusi się, brak mocy wymieniłem filtr,odpowietrzyłem i chodzi jak tralala heh:)))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 04 maj 2009 - 08:02

Ursus C-360 dusi się, brak mocy Czesc. A rozciagaliscie kiedys taki filterek paliwa po wymianie?
Ja co prawda w samochodzie, po corocznej wymianie i przebiegu ok 30kkm.
Wyglada zawsze mniej wiecej tak:
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Syf jakich malo. Tankuje na ogol na BP, lub orlenie. Az strach pomyslec co by bylo gdyby jezdzic bez filtrow.

#32 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 04 maj 2009 - 10:10

Ursus C-360 dusi się, brak mocy Nie jestem pewien ale chyba przy pompce jest mały filterek siatkowy sprawdź to.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#33 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 05 maj 2009 - 07:46

Ursus C-360 dusi się, brak mocy W 3P chyba nie ma? Bo w 60 i 30 to jest odstojnik ale w 3P nie widziałem.

#34 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 06 maj 2009 - 20:37

Ursus C-360 dusi się, brak mocy gdzie w 30 i 60 masz odstojnik??? w u 3512 jest to w 3p pewnie też jest

#35 Share MASSEYFERGUSSON255

MASSEYFERGUSSON255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 maj 2010 - 19:05

Ursus C-360 dusi się, brak mocy Witam mam taki problem mój Perkins często słabnie podczas pracy co to morze być ?? :)
Gdy dawniej bez problemu radził sobie z opryskiwaczem 1500L :) .Pod górki nie górki, to teraz często się zdarza że traci w ogóle moc staje prawie :) . A po chwili wraca na parkiet :)

#36 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 06 maj 2010 - 19:33

Ursus C-360 dusi się, brak mocy Zacznij od sprawdzenia układu paliwowego.Filtr , odstojnik to podstawa.Kiedyś w moim MF255 miałem taki przypadek że kawałek oringa z kranika czasami blokował światło przewodu paliwowego, i tak jak Ty miałem problemy z mocą a co gorsza nie było to często i samo przechodziło.Innym razem kawałki farby z kanistra zatkały wlot do kranika.Kiedyś też miałem problem z pompą zasilającą w kombajnie , podczas pracy silnik nagle stawał.Po kilku próbach uruchomienia wyglądało na to że się zapowietrzył.Próbując odpowietrzyć zauważyłem że pompka zasilająca nie cały czas podaje paliwo.Po jej rozebraniu okazało się że jeden z zaworków nie siedzi na swoim miejscu cały czas tylko wypada z gniazda.Po zapunktowaniu zaworków bolączka zniknęła.

#37 Share zetorki

zetorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo no i moja ulubiona pasja dziewczyny :D

Napisany 06 maj 2010 - 20:11

Ursus C-360 dusi się, brak mocy u nas kiedyś rozwozili ropę samochodami <jakby cysternami> i kupiliśmy 100l i wlaliśmy do perkinsa. Przejechaliśmy się kawałek i i mocy nie miał wcale. Później nalaliśmy z 0.25ml ropy i benzyny nakrętkę to ropa się zrobiła biała :) po wymianie ropy chodził jak ta lala.
Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

#38 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 06 maj 2010 - 20:12

Ursus C-360 dusi się, brak mocy kolega wyżej ma rację musisz sprawdzić układ paliwowy profilaktycznie sprawdź filtr powietrza

#39 Share MASSEYFERGUSSON255

MASSEYFERGUSSON255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 maj 2010 - 20:43

Ursus C-360 dusi się, brak mocy Dzięki koledzy jutro zajrzę pod maskę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 09 maj 2010 - 05:46

Ursus C-360 dusi się, brak mocy ewidentny problem z układem paliwowym - sprawdzić czy niemasz przypchamego wylotu z baku, odstojnik przy pompce ręcznej- sitko pewnie pełno syfu oraz profilaktycznie wymiana filtrów na nowe