Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360 dusi się, brak mocy

161 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pmirekbmw

pmirekbmw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 13:12

Ursus C-360 dusi się, brak mocy witam koledzy mam problem nie dawno byl robiony remont silnika jakieś 2 lata temy ciągnik za ten czas przejechal 150 mt w miedzy czasie były wymieniane pierścienie na nowe bo sie zagotował woda poszła do oleju a problem w tym że nawet na 2 biegu ciągnik jest słaby głowice były dobre wymienone było tłoki+tuleje+pierscienie szlif wału pompa wtryskowa ma max 1500 mt od nowości przejechane w silniku został stary wałek rozrządu
miał ktoś podobny problem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360 dusi się, brak mocy Dzisiaj, 13:54
  •  

#2 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 13:56

Ursus C-360 dusi się, brak mocy Miałem to samo w c330...Robilem mu kapitalke, tak jak ty wymienilem tloki tuleje pierscienie itp itd ...Ale u mnie tuleje poszly w ciagu miesiaca.....
W moim przypadku połakomilem sie na troche tansze części (made in china ;) ) ....naszczescie sklep gdzie je zakupilem uznal mi gwarancje i oddali mi kase, ale nastepne tuleje byly juz drozsze i co za tym idzie lepszej jakosci :)
Ciagnik chodzi do tej pory bezawaryjnnie....WNIOSEK: nie ma co żałować kasy kupując czesci...PRECZ Z CHIŃSZCZYZNA!!
pozdro

#3 Share pmirekbmw

pmirekbmw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 14:41

Ursus C-360 dusi się, brak mocy tuleje są czeskie i tłoki a pierścienie polskie orginał lerzały zabezpieczone 20 lat

#4 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 14:56

Ursus C-360 dusi się, brak mocy A wtryski sprawdzales??

#5 Share pmirekbmw

pmirekbmw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 16:33

Ursus C-360 dusi się, brak mocy nie leja ale mają wysokie cisnienie ustawione ponad 160 tak pozatym to ciągnik pali nawet we mrozy tylko jest słaby

#6 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 17:43

Ursus C-360 dusi się, brak mocy a po tym remoncie jak zobaczyles ze on jest slaby to rozbierales jeszcze raz ten silnik??

#7 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 18:23

Ursus C-360 dusi się, brak mocy Zacznij od sprawdzenia cisnienia w cylindrach, to wykluczy wiele dywagacji na temat przyczyn

#8 Share pmirekbmw

pmirekbmw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 19:09

Ursus C-360 dusi się, brak mocy rozbierałem były wymienione pierścienie na orginalne bo zagotował bo poszla woda do oleju przez przerdzewiałą zaślepke w głowicy
tak pozatym pali nawet w mrozy

#9 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 07 sierpień 2008 - 08:41

Ursus C-360 dusi się, brak mocy Sprawdź pompę i...przewody od pompy do wtrysków i z baku do pompki i z pomki do filtrów i z filtrów do pompy.U mnie w C-330 były pozapychane te z pomki do filtrów i z filtrów do pompy.To ciągnik dobrze palił ale ledwo jeżdził.Czasem tak prosta przyczyna jest skutkiem takich niedomagań silnika.

#10 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 20:10

Ursus C-360 dusi się, brak mocy A może silnik wcale nie jest słaby, tylko ci sie wydaje? Być może to wina sprzegła, jest zaolejone, albo są słabe spręzyny. Wtedy też może sie wydawć że silnik jest słaby. Bo jeśli odpala w mrozy to troche dziwne.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pmirekbmw

pmirekbmw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 11 sierpień 2008 - 18:10

Ursus C-360 dusi się, brak mocy nie sadze bo są załozone obie rarcze sprzegla nowe a jak dobrze obciąże traktor to poprostu zgaśnie a nie grzebnie nawet

#12 Share lukas17d

lukas17d

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 13 sierpień 2008 - 21:43

Ursus C-360 dusi się, brak mocy może to być kąt wtrysku paliwa

#13 Share pmirekbmw

pmirekbmw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 13 sierpień 2008 - 23:02

Ursus C-360 dusi się, brak mocy nie sadze bo jak mu zwieksze dawke paliwa to kopci ale dalej jest słaby w poniedzialek oddam pompe i wtryski do sprawdzenia a jak trzeba bedzie to do regeneracji

#14 Share szymon15

szymon15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja:)

Napisany 25 kwiecień 2009 - 22:58

Ursus C-360 dusi się, brak mocy W moim ursusie c 36o 3p na max obrotach co jakiś czas SAM TAK JAKBY TRACIŁ NA MOCY I Z CHODZIŁ NA TROSZKĘ NA NIŻSZE OBROTY szczególnie to irytuje przy wiosennej orce i wogule innych pracach polowych, nie wiem co jest grane może się trochę zapowietrzył, albo pompka szwankuje?? filer paliwa??hmmm...??

Napiszcie co o tym sądzicie;) pozdrawiam
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

#15 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 23:07

Ursus C-360 dusi się, brak mocy Kiedy wymieniałeś filtr paliwa?? W zbiorniku nie ma brudów?? Układ paliwowy szczelny??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#16 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 26 kwiecień 2009 - 06:51

Ursus C-360 dusi się, brak mocy albo paliwo nie dochodzi lub lewe powietrze gdzieś łapie

#17 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 26 kwiecień 2009 - 07:01

Ursus C-360 dusi się, brak mocy przejżyj filtry paliwowe mogą byc zanieczyszczone mocno i wtryskiwacze sprawdz. Kiedyś u mnie w ciągniku zamiast 4 pracowały 3 co tez było bardzo odczuwalne przy ciężkich pracach.

#18 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 26 kwiecień 2009 - 09:11

Ursus C-360 dusi się, brak mocy Wymień filtr nawet jak niedawno był zmieniany. U kolegi @karolek95 3P stanął po niecałych 100 mth po wymianie filtra paliwa. Wystarczyło zmienić i nie ten ciągnik w ogóle
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#19 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 10:12

Ursus C-360 dusi się, brak mocy

Kiedy wymieniałeś filtr paliwa?? W zbiorniku nie ma brudów?? Układ paliwowy szczelny??

uklad paliwowy napewno jest szczelny, inaczej by sie zapowietrzyl. To jest wina filtra paliwa jest zawalony.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 10:52

Ursus C-360 dusi się, brak mocy Wydaje mi sie, że pompa paliwowa padła. Kiedy ostatnio robiłes wtryskiwacze?