Skocz do zawartości

Zdjęcie

ruszta

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolnik1999

rolnik1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 luty 2014 - 19:28

ruszta Witam zakładam ten temat bo nieznalazłem dokładnej odpowiedzi na pytanie które chodzi mi po głowie.A mianowicie mam budynek 11x7 m i chcę przerobić go na ruszta i chować tam tuczniki i mam zamiar zostawić ok. 0,5 m posadzki od ściany z lekkim spadem potem na całej szerokości budynku położyć ruszt i reszta to będzie posadzka ze spadem do rusztu i tu moje pytania jaki zrobic spad posadzki do rusztu i czy muszę robić zbiornik na zewnatrz płytkie kanały pod rusztem na co mnie trochę nie stać czy mogę zrobić kanał na całej szerokości głęboki przynajmniej na 1,5 metra i wyciągać z niego prosto gnojówkę bez żadnej kanalizacji spuszczania poprzez korki do zewnętrznego zbiornika czy to by zdało egzamin?Z góry dziękuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ruszta Dzisiaj, 13:45
  •  

#2 Share MateuszStaczyk

MateuszStaczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 luty 2014 - 21:54

ruszta sluchaj zbiornik mozesz zrobic pod rusztami wykopac dul na jaka s tam glebokosc (zalezy ile tucznikow bedzie i co ile chcesz oprozniac )

Edytowany przez MateuszStaczyk, 23 luty 2014 - 21:55.

#3 Share antech

antech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 luty 2014 - 21:58

ruszta Ja bym zrobił spadek 3% maksymalnie 5%.
Co do głębokiego kanału, to nie znam przepisów w kwestii dobrostanu. Uważam, że jest to możliwe, ale systematycznie trzeba stosować bakterie przeciw gniciu odchodów. Najlepiej do paszy, a okresowo pryskać całą chlewnię. Zwierząt nie trzeba wyprowadzać, bo bakterie im nie szkodzą. Za to gazy z gnicia odchodów bardzo obniżają zdrowotność i przyrosty.

#4 Share rolnik1999

rolnik1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 luty 2014 - 07:13

ruszta chodzi mi oto czy nie muszę zakładać całej tej kanalizacji i kopać szamba osobno poza budynkiem tylko wykopać i wybetonować głęboą wannę pod rusztami i z niej bezpośrednio co jakiś czas wylewać gnojowice i czy to się nie będzie zapychało jakoś i beczka będzie miała trudność to wybrać a niebędzie tam dużo bo zamierzam zrobić tam 4 kojce po max. 12 szt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 24 luty 2014 - 19:33

ruszta W starych budynkach gdzie trzymam maciory luźne ma zrobione ruszta, pod nimi wanny z rurą kanalizacyjną 200 mm w dnie, wyprowadzoną pod kontem na zewnątrz poza budynek. Jak potrzebuję wybrać gnojowicę to najpierw mieszam ją mikserem a potem w rurę na zewnątrz wsadzam wąż ssący beczki i otwieram korek w wannie. Poza budynkiem nie mogłem zrobić zbiornika bo nie byłoby miejsca na przejazd.
Mam znajomego który do takiej rury plastikowej dołożył złączkę do węża ssącego i nie wsadza węża do rury tylko przyłącza i wysysa.

#6 Share rolnik1999

rolnik1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 luty 2014 - 21:50

ruszta ale mi chodzi o to żebym nie musiał własnie zadnych rur wstawiać tylko prosto z wanny wpuścić tam trochę wody z beczki rozmącić to wszystko i wyciągnąć i na pole

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 26 luty 2014 - 17:01

ruszta Zostanie ci 15-20 cm towary na dnie, tyle ile rura ma wysokości, poza tym będziesz musiał trzymać rurę żeby nie skakała.
Zrób przynajmniej zadolenie w spodzie wanny na brzegu i tam wstaw kawałek rury PCV pod kontem i bez problemu wyciągniesz wszystko jak dobrze wymieszasz.