Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprężarka z własnym smarowaniem do prasy

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ketrab

ketrab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Hoo. jest tego trochę:)

Napisany 23 luty 2014 - 04:46

Sprężarka z własnym smarowaniem do prasy Witam
kto mi doradzi jaką sprężarkę kupić. potrzebuje takiej która ma własne smarowanie ma dosyć dobrą wydajność i bedzie trwała, mam zamiar ją zamontować na prasie aby sprężała powietrze do odmuchiwania np: aparatów, orginalna jest bardzo droga dlatego poszukuje jakiejś alternatywy. gdybym miał ciągnik z pneumatyką nie było by problemy ale montaż w ciągniku mi się wcale nie opłaca. od jakiego ciągnika polecanie? Sprężarka od C-330 widzi mi się za licha, a od c-360?? albo od jakiegoś fergusona? doradźcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprężarka z własnym smarowaniem do prasy Dzisiaj, 10:01
  •  

#2 Share Grabos1981

Grabos1981

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 153 postów

Napisany 23 luty 2014 - 07:27

Sprężarka z własnym smarowaniem do prasy Od c 330 będzie za słaba. Od c360 nie zalozysz bo ona jest wbudowana w blok. Inne zewnętrzne tak jak piszesz że np. od mf mają smarowanie wymuszone. Według mnie pomysł a jakiejś sprężarce z kompresora bo one same się smarują
:-)

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7789 postów

Napisany 23 luty 2014 - 07:47

Sprężarka z własnym smarowaniem do prasy Fortschritta IFY z ciągnika ja mam na sprężarce w garażu już parę lat i ładnie śmiga,
http://tablica.pl/of...html#88913fa750
dokładnie to. poszukaj na złomach z silników zachodnich ciężarówek, niekiedy leżą całe silniki z sprężarkami na złomie.
Kolega tak sobie zrobił z centralnym smarowaniem, pozaślepiał rurki nalał oleju i chodzi.albo taka
http://tablica.pl/of...html#bc2574e2a7

Edytowany przez tomek73, 23 luty 2014 - 07:51.

#4 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 23 luty 2014 - 10:16

Sprężarka z własnym smarowaniem do prasy A może po prostu wentylator założyć i podłączyć pod prąd, gdzieś kiedyś widziałem takie rozwiązanie. Sprężarka sama też nie wydmuchnie tylko trzeba by zbiornik może dać i jakiś zawór i co chwile (np jakoś przy każdym uruchomieniu aparatu) by musiało się uwalniać powietrze pod ciśnieniem to wtedy jak najbardziej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Suchy

Suchy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 23 luty 2014 - 12:43

Sprężarka z własnym smarowaniem do prasy Wentylator jest lepszym rozwiązaniem bo do zdmuchiwania potrzebujesz duży strumień powietrza pod małym ciśnieniem nie mały strumień pood dużym. Takie wentylatory są standardem w dużych kostkach.

#6 Share ketrab

ketrab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Hoo. jest tego trochę:)

Napisany 23 luty 2014 - 16:26

Sprężarka z własnym smarowaniem do prasy Troche tego nie sprecyzowałem, mam prase Krone BIG PACK. ona przed każdym cyklem wiązania odmuch*je sobie aparaty, niiektóre egzemplarze miały montowane spręzarki nawet jest pod nia przeznaczone miejsce, tylko że nowa kosztuje parę tysięcy
Myślałem też o wentylatorze w NH podajrze tak jest to rozwiazane ale jakos odmuchiwanie spreżonym powietrzem widzi mi sie bardzie efektywnym rozwiazaniem.
Zamontowanie zwykłej spreżarki od takiego garazowego kompresora nie widzi mi się dobrym pomysłem ona bedzie pracować przez ładnych parę godzin ciągle i to w ekstremalnych temperaturach wiec wątpie czy wytrzyma, muszę poszukać chyba od jakiejś małej ciezarkówki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7789 postów

Napisany 23 luty 2014 - 17:33

Sprężarka z własnym smarowaniem do prasy Ta co dałem ci linka z Fortschritta wytrzyma spokojnie, one są w ciągnikach montowane i nom stop chodzą, one mają sprzęgło pleumatyczne.i nie tylko.