Zaloguj się, aby obserwować  
AdamMintaj

Przełącznik 12/24

Polecane posty

AdamMintaj    0

Witam chcę podłączyć do mtz taki oto przełącznik

El.087.JPG

 

ale nie wiem za bardzo gdzie i co podłączyć.

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek10251    0

Witaj.Najlepiej będzie jak zapytasz jakiegoś doświadczonego elektryka co robił przy starach 200 i pochodnych bo on z tego wozu właśnie pochodzi, ten przełącznik można szybko wykopcić więc uważaj. Rozumiem że chcesz mieć rozruch 24v a instalacja 12v?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Dokładnie jak wyżej, tylko dlaniektórych jest niezrozumiały więc:

 

1 akumulator - minus do masy a plus do 30 (śruba),

2 akumulator - minus do 31a (śruba) a plus na rozrusznik

30a - na rozrusznik (śruba na rozruszniku (plus 2 akumulatora)

50 na rozrusznik - elektrowłacznik

51 na alternator (prądowy)

50a plus z stacyjki (start/rozruch)

31 do masy (dobrej masy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Styk 31 podłącza się do rozrusznika do masy a, nie tak jak fachowcy do siedzenia...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po opisach @vcc i @locke sądzę, że temat jest już wyczerpany. Poza tym było o tym już wielokrotnie, w sieci też jest mnóstwo schematów. Zamykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Wojtek
      ile wam palą te ursusy na mtg i na ile godzin pracy ciezkiej lub lekkiej starcza pełen gorny zbiornik
      jak bym nie kombinował czy jezdząc na obrotach 1500-1700 w orce czyw innych pracach czy obrotach 2100-2400 zawsze mi gasnie ciagnik z braku paliwa po około 7 godzinach,( mam 1224, pzrez kilka dni chodziła w turbo ale sie zatarła i znowu jest bez turbo, pompa jest spowrotem zmieniona od bez turbo)
    • Przez ggrigor
      Ostatnio zaobserwowalem problem z zalaczaniem sie przedniego napedu. Naped ogolnie dziala ale po dluzszej pracy nie zawsze sie zalacza. Zaobserwowalem to wyciagajac sasiada, ciagnik wczesniej wyoral 2ha z wlaczonym napedem. Kiedy chcialem go wyciagnac i puscilem sprzeglo pracowal tylko sam tyl. Dopiero to kilkukrotnym wcisnieciu i puszczeniu sprzegla zalaczyl sie przod.
      Co moze byc tego przyczyna??
    • Przez moch
      mam pytanie jak zaspawac wzmacniacz momentu żółw zając żeby był na zającu?
    • Przez jarekvip99
      W lato nie bylo tego problemu natomiast teraz przy temp 15 stopni na dworze i podczas orki na szerokosc 160 cm temp wody idzie na pierwsza kreske ponad 80 stopni nie wiem ile tam jest temp i tak mniej wiecej trzyma. wody nie wyrzuca nigdzie olej czysty itp. gdy ciagnik ma lzej np przy oraniu poprzeczniakow cofaniu itp bo plug zagonowy to temp spada na 80 stopni. termostat jest chlodnica nie najgorsza. niedawno byl zmieniany pasek od napedu wentylatora chlodnicy bo tamten pekl moze ten za slabo naciagniety jest? wczesniej nie bylo takich problemow a teraz jakby mial robic w 30 stopniach to nie wiem czy by wytrzymal. teraz gdybym go zgasil przy takiej temp silnika to nie wiem czy wody by po chwili nie wyrzucil. nigdy nie byl przegrzany. jaka temp wasze podobne ciagniki trzymaja w ciezkiej pracy? z agregatem uprawowo siewnym 2 tygodnie temu tez nie bylo takich problemow. dodam ze przedni naped slabo ciagnie moze przez to tez ma ciezej troche
    • Przez solek01
      Poszukuję uniwersalnego przełącznika kierunkowskazów do kierownicy? coś jak w aucie.
      Kiedyś ojciec miał 330 którą sam składał z części i mieliśmy taki przy kierownicy ale nie
      wiem z czego to był. Bo w Masseyu 690 mam taki mały i się trzeba lekko schylać.
      Jeszcze potrzebuję gniazdo elektryczne takie do maski przedniej do oświetlenia,
      kiedyś to widziałem w jakimś sklepie internetowym ale teraz nie mogę tego namierzyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj