Skocz do zawartości

Zdjęcie

cielak nie wstaje

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share julian1234

julian1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 luty 2014 - 18:35

cielak nie wstaje witam wszystkich ...mam problem zakupiłem 10 cielaków ...7od handlarza wszystkie zdrowe ładne ...i 3 z duzego gospodarsta ...kupujac miały od 5-7dni ...po 14 dniach 2 zdechły z dnia na dzien ...dodam iz nie miały biegunki jadły piły ...a jeden przewracał sie wezwałem weterynarza ...dał leki witaminy ..i pojechał cielak lezy juz 4 tyg ...je pasze siano ..pije mleko proszkowe ..nie ma siły wstac ...sadzam go na peczek masuje ...a on nadal lezy weterynarz dał witaminy domiesnowo 7 dni i powiedział ze wstanie ..jednak tak sie nie stało .;( moze ktos mi pomoze ?

Edytowany przez julian1234, 22 luty 2014 - 18:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cielak nie wstaje Dzisiaj, 07:12
  •  

#2 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 22 luty 2014 - 20:18

cielak nie wstaje odstaw mu mleko proszkowe. i daj mu krowie. skupujący cielaki mówił mi że te proszkowe mleka starczają tylko na przeżycie...
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#3 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 22 luty 2014 - 20:41

cielak nie wstaje Ciele już nie wstanie. Jeżeli już leży 4tyg to nie ma szans, że wstanie. Będziesz dawał mu cuda wianki ale to nic nie pomoże. Miałem wiele takich przypadków bo i stado średniej wielkości, przy czym zawsze takie upadki cieląt kończyły się odleżynami i powolnym spadaniem z masy :( Ciele pewnie robi pod siebie??? Nie miej tego za złe ale na prawdę namęczysz się a raczej nie będzie żadnego efektu.

#4 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 22 luty 2014 - 20:45

cielak nie wstaje samo mleko krowie nie postawi cielaka, po za tym trzeba ostrożnie żeby biegunki nie dostal, skoro wcześniej stal na preparacie mlekozastepczym. Gdybys miał dostep do siary, ona mogla by wzmocnić cielaka, być może powodem jest nie wlasciwe zywienie krow cielnych u poprzedniego wlasciciela, powodow może być kilka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 23 luty 2014 - 15:59

cielak nie wstaje Daj mu 2-3 jajka kurze powinno go to odzywic. Nie sprawdzalem tego na cieletach ale mlode kozy i zrebaki odzywilo.

#6 Share julian1234

julian1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 luty 2014 - 20:18

cielak nie wstaje daje jajka codziennie ...same zołtko ;)/// niewiem sam co robic ...jak nie wstanie przez tydz jeszcze to bedzie ubuj przymusowy ..

#7 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 23 luty 2014 - 23:37

cielak nie wstaje Nie ma sensu czekanie tego tygodnia nawet, na rzeź jak najszybciej. Szkoda takich cielaków ale co zrobić... natura. Też miałem takie przypadki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share pazdzioch

pazdzioch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:moja banderoza (gospodarstwo)

Napisany 16 marzec 2014 - 02:40

cielak nie wstaje nie ma co ja też miałem takiego cielaka nawet go na pasach pod wieszałem i też nic , ja już niewiem co w tym naszym kraju sie dzieje nawet zwierzęta giną przez tych frajerów w sądzie powymyślają jakieś kwoty mleczne rolnik nie od poi cielaka i nie dają sobie rady biedne zwierzęta. ]