Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kawałek zaniedbanej ziemi - jak doprowadzić do użytku?

48 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 kwiecień 2014 - 08:51

Kawałek zaniedbanej ziemi - jak doprowadzić do użytku? ja sam wycinałem a gałęzie odbierali na zrębki.
Teraz widzę że sami by chętnie wycinali bo gałęzi brak a ja im to za darmo oddałem.
Poszukaj firmy która powycina Ci krzaczory, a na korzenie koparka. My koparką sporo korzeni usunęliśmy i zero problemu z uprawami.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kawałek zaniedbanej ziemi - jak doprowadzić do użytku? Dzisiaj, 07:40
  •  

#42 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 13:24

Kawałek zaniedbanej ziemi - jak doprowadzić do użytku? A jeżeli mniejsze drzewka, to może by spróbować ciągnikiem za łeb i wyrwać?

#43 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 kwiecień 2014 - 16:56

Kawałek zaniedbanej ziemi - jak doprowadzić do użytku? ja tam się nie bawiłem.
Koparka robiła u mnie prace ziemne a powyrywanie korzeni to była po prostu dodatkowa robota. Krzaczory i drzewka owocowe cieliśmy zimą i wiosną a koparka była niedawno więc swoje zrobiła i powyrywała co trzeba - zero męczenia się ciągnikiem, zero porwanych lin itp. Kosztowało mnie to może z 50-100zł max extra do tego co tam przy pracach ziemnych robiła.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 20:23

Kawałek zaniedbanej ziemi - jak doprowadzić do użytku? No właśnie ja też mam możliwość wziąć w opiekę kawałek ugoru, na którym rośnie dość sporo brzózek i się zastanawiam, czy karczować to samemu czy zlecić jakiejś firmie, tylko ciekawe, która opcja będzie tańsza. Bo wyrywanie samodzielnie ciągnikiem to koszt paliwa i być może porwanych lin, no a firmie trzeba tylko zapłacić i oni się martwią o resztę.

#45 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 25 kwiecień 2014 - 12:27

Kawałek zaniedbanej ziemi - jak doprowadzić do użytku? Świetny pomysł z tym zleceniem pracy firmie. Nie wiedziałem, że jest już tak, że to oni szukają materiału na zrębki. ;) Dzieki za pomysły ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share robertox

robertox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 22:23

Kawałek zaniedbanej ziemi - jak doprowadzić do użytku? Witam właśnie jestem w temacie takich robótek ja zrobiłem tak miałem sosenki , brzózki też takiej wysokości lub nawet wyższej.Zacząłem od początku marca wycinałem piłą ale zostawały korzenie następnie własnie jak tu mówiono za łeb ale niektóre szły inne nie , Więc temat pośredni czyli ciąć piłą jakieś 1, 5 metra nad ziemią badyle wedle własnego uznania nasze na nasz rębak Pozostałość dłuższa linka fi 10 szekle do pnia i ciągnikiem . wszystko ładnie wyszło oczywiście mniejsze korzenie będą wychodziły w trakcie dalszych prac ale trzeba zbierać norma . Na dzień dzisiejszy mam tam łubin a na drugim kawałku planuję grykę . Tak są firmy biorą na rąbki później na brykiet który odkupujesz od nich do kominka za większą kasę niż ci zapłacą , fakt nie narobisz się , a tak rębak na podwórko krzaczory do niego i na zimę masz eko wkład do kotłowni :)

#47 Share Domelek12

Domelek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 04 maj 2014 - 08:50

Kawałek zaniedbanej ziemi - jak doprowadzić do użytku? Witam wszystkich,
Jestem nowym użytkownikiem forum. Mam nadzieję,że pisze w dobrym dziale,jeśli nie to proszę o wyrozumiałość dla nowego użytkownika i przeniesienie do dobrego działu.

Chce zlikwidować łakę,aby przygotować ziemię pod truskawki. Jak narazie opryskałem łakę i została zrobiona gelbogryzarką. Mam do was pytanie jakimi opryskami teraz opryskać jak urosną nowe chwasty? Dodam,że klasa ziemi to 3.
Z góry dziękuję za odp.

#48 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 12 maj 2014 - 12:33

Kawałek zaniedbanej ziemi - jak doprowadzić do użytku? Tak teraz wygląda moje pszenżyto w całej okazałości:
http://www.agrofoto....pszenzyto-jare/

Gdzieniegdzie albo coś przypaliło, albo to jakaś choroba, niestety moja wiedza jest cienka na ten temat :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:hoduje bydło trzode i króliki

Napisany 19 listopad 2015 - 21:15

Kawałek zaniedbanej ziemi - jak doprowadzić do użytku?

mam pytaie nie wiem czy w dobrym temacie pisze mam okazje wząść 2 ha ugoru tylko to pole jest podzielone na działki i jest na śroku pare słupków granicznyh i moje pytanie czy będzie sie to dało zorać? prosze o odpowiedz