Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zawór stałociśnieniowy arag

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 11:42

Zawór stałociśnieniowy arag ale to mieszadło tak słabo daje cały czas, czy tylko na niskich obrotach wałka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zawór stałociśnieniowy arag Dzisiaj, 05:43
  •  

#22 Share balcerek78

balcerek78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:12

Zawór stałociśnieniowy arag na wolnych obrotach to słabo a przy takich co się opryskuje to sika przez cały zbiornik ale to wygląda jak z sikawki w śmingus dyngus, cienki długi strumyk

#23 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 06:19

Zawór stałociśnieniowy arag no to raczej tak musi być ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share balcerek78

balcerek78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 10:49

Zawór stałociśnieniowy arag ok dzięki jeszcze raz to przeglądne

#25 Share demon17

demon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 20:53

Zawór stałociśnieniowy arag Panowie po bardzo długim czasie wrzucam zdjęcie jak wygląda w fazie finalnej zawór ;) Panowie się spięli i po dwóch tyg od czasu napisania ostatniego postu skompletowali zawór ;) Moglibyście mi wytłumacz jak go idealnie ustawić na ciśnienie 5 bar i którym pokrętłem wyregulować ilość cieczy bo wychodzi 350l/ha a chciałbym zejść do 300 ;p
CAM00580.jpg

#26 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1053 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 19:04

Zawór stałociśnieniowy arag Zakręć żółty do oporu, zielonym ustaw 8-10 bar a potem już tylko regulacja żółtym na żądane ciśnienie. Aby ustawić wydatek cieczy np 300 l na ha musisz mieć trzy zmienne: prędkość opryskiwacza, wielkość dysz oraz ciśnienie. Odczytujesz z tabeli i ustawiasz wydatek jaki chcesz. Każdy producent ma swoją tabelę wydatków dla swoich dysz bo niby dysza tego samego rozmiaru ale u dwóch różnych producentów różne wydatki. Jednak rozbieżności nie są duże i możesz przyjąć do swoich dysz jakąś średnią tabelę. Oczywiście odczyt z tabeli tyczy się nie zużytych dysz bo jak rozjechane to tylko kalibracja kubkiem ale Ty zakładam że masz nowe.
Tabela tu http://www.albuz.pl/...marzec-2014.pdf
Z niej wynika że jeżeli np masz dysze 04 (czerwone) i jedziesz opryskiwaczem 7 km/h to ciśnienie powinieneś mieć 3,5 bar, wtedy wydatek będzie 297 litrów na ha.
Zegar który masz wkręcony widzę że ma skalę liniową więc od razu wyrzuć i załóż ze skalą logarytmiczną bo na zwykłym nie ustawisz dokładnie ciśnienia.

#27 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4524 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 21:06

Zawór stałociśnieniowy arag Można link do takiego zegara ?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#28 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1053 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 07:06

Zawór stałociśnieniowy arag https://www.wiprol.p...r-gl-gw-14.html
Jeżeli manometr jest zamocowany poza kabiną ciągnika warto wziąć większy z tarczą 100 mm bo odczyt dużo precyzyjniejszy.
https://www.wiprol.p...-bar-gw-14.html

#29 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4524 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 09:00

Zawór stałociśnieniowy arag Takie buty. Ja u siebie założyłem z skalą 0-6 bar http://allegro.pl/ma...4340645884.html ale trzeba uważać aby nie przesadzić z ciśnieniem powyżej 6 bar .

Ustawienie ciśnienia jest w miarę precyzyjne bo z oryginalnym to faktycznie było tak "orientacyjnie".

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1053 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 11:57

Zawór stałociśnieniowy arag Do sześciu to trochę za mało bo pompa spokojnie daje do 15 więc chwila nieuwagi i po zegarze.

#31 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4524 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 12:10

Zawór stałociśnieniowy arag Może i tak ale już tak z 11 lat i nie został uszkodzony.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#32 Share pawel8612

pawel8612

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 15:30

Zawór stałociśnieniowy arag Witam,
Panowie mam pytanie, zakupiłem ostatnio opryskiwacz krukowiak 500l, lance 12m, zawór stałociśnieniowy arag.
Wstępnie udało mi się ustawić pod c330 IV bieg 1600obr/min, na polu wychodzi 5,2km/h
Ciśnienie ustawiłem na 2,5bara co wg niebieskich dysz Tee jet turbo daje wydatek cieczy 250l/ha

1. W którym kierunku mają być założone te dysze, bo nie było mnie w domu a tata powyjmował dysze aby przepłukać mają być z czarnym kółkiem (zaślepką) z tyłu czy z przodu opryskiwacza?

2. Jak myślicie dawka 250l i ciśnienie 2,5bara czy będzie się to nadawało do wszystkich zabiegów chwasty, fungicydy, insektycydy???

z góry dziękuje wam za odpowiedzi

#33 Share kazikow

kazikow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 17:45

Zawór stałociśnieniowy arag Te czarne kólko to antykraplacz tego nie ruszaj w ogóle ono jest pod skosem. dysze się wkłada prostopadle do ramy. Obecnie na rynku są głowice pojedyńcze oraz potrójne obrotowe, poczwórne a nawet pięcio obrotowe.

#34 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 06:19

Zawór stałociśnieniowy arag jak kolega wyżej napisał, antykapacze "patrzą" w bok w głowicach pojedynczych i w przód w pięciopozycyjnych. Zresztą inaczej ich nie "ustawisz". Gdy założysz kołpak z dyszą na głowicę to one będą ustawione w linii.

#35 Share pawel8612

pawel8612

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 11:32

Zawór stałociśnieniowy arag już dziś doszedłem z ustawieniami idealnie wychodzi 250l/ha przy ciśnieniu 2,5 bara
ciekawe czy nie przy mało na opryski.

Nie chodziło mi o antykapach tylko o dysze rozpylacz

przy dyszach taka czarna zaślepka jest. Znalazłem zdjęcie i już wiadomo w którym kierunku.

Dodany obrazek Widocznie źle zadałem pytanie, za co przepraszam i Dziękuje

#36 Share mochalopo

mochalopo

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 12:21

Zawór stałociśnieniowy arag popatrz na to http://rolniku.pl/

#37 Share balcerek78

balcerek78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 23:32

Zawór stałociśnieniowy arag pryskałem kiedyś, zawór mam stałociśnieniowy ARAG opryskiwacz krukowiak. Przeżuciłem na dysze czerwone i nie utrzymuje ciśnienia tylko spada, na niebieskich było OK. A na czerwonych ustawię 3 bary a jak puszczę na lance spada i jak ujadę ok 200m spada w dalszym ciągu. Czyżby pompa była słaba? Dodam że zawór był skompensowany. W czym tkwi problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share Piotr6991z

Piotr6991z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 13:32

Zawór stałociśnieniowy arag

Jak poprawnie ustawić zawór stałociśnieniowy ARAG. Chodzi o to na ile bar ustawić zawór bezpieczeństwa? W instrukcji jest tylko napisane " zakręcić do oporu zawór bezpieczeństwa, a następnie odkręcić go o cztery obroty. Następnie zamknąć wszystkie sekcje i otworzyć przepływ do zaworów sekcyjnych pokrętłem regulacji ciśnienia." Oczywiście dźwignia w położeniu oprysk. Czy podczas tej kalibracji zaworu bezpieczeństwa te pokrętła przy każdej sekcji mają być dokręcone na max? Jeśli dobrze myślę to ciśnienie które będzie na zaworze bezpieczeństwa będzie pokazane na manometrze. Tą kalibrację robić na obrotach wałka 540 obr/min czy na takich na których będę pryskał?

Ustawienie ciśnienia do pryskania to wiem, że muszę zrobić na takich obrotach na których będę pryskał.

Edytowany przez Piotr6991z, 31 styczeń 2017 - 13:34.

Dodaj odpowiedź