demon17

Zawór stałociśnieniowy arag

Polecane posty

mikad    1113

Zakręć żółty do oporu, zielonym ustaw 8-10 bar a potem już tylko regulacja żółtym na żądane ciśnienie. Aby ustawić wydatek cieczy np 300 l na ha musisz mieć trzy zmienne: prędkość opryskiwacza, wielkość dysz oraz ciśnienie. Odczytujesz z tabeli i ustawiasz wydatek jaki chcesz. Każdy producent ma swoją tabelę wydatków dla swoich dysz bo niby dysza tego samego rozmiaru ale u dwóch różnych producentów różne wydatki. Jednak rozbieżności nie są duże i możesz przyjąć do swoich dysz jakąś średnią tabelę. Oczywiście odczyt z tabeli tyczy się nie zużytych dysz bo jak rozjechane to tylko kalibracja kubkiem ale Ty zakładam że masz nowe.

Tabela tu http://www.albuz.pl/...marzec-2014.pdf

Z niej wynika że jeżeli np masz dysze 04 (czerwone) i jedziesz opryskiwaczem 7 km/h to ciśnienie powinieneś mieć 3,5 bar, wtedy wydatek będzie 297 litrów na ha.

Zegar który masz wkręcony widzę że ma skalę liniową więc od razu wyrzuć i załóż ze skalą logarytmiczną bo na zwykłym nie ustawisz dokładnie ciśnienia.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Można link do takiego zegara ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Takie buty. Ja u siebie założyłem z skalą 0-6 bar http://allegro.pl/manometr-glicerynowy-0-6-bar-g-1-4-i4340645884.html ale trzeba uważać aby nie przesadzić z ciśnieniem powyżej 6 bar .

 

Ustawienie ciśnienia jest w miarę precyzyjne bo z oryginalnym to faktycznie było tak "orientacyjnie".


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Do sześciu to trochę za mało bo pompa spokojnie daje do 15 więc chwila nieuwagi i po zegarze.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Może i tak ale już tak z 11 lat i nie został uszkodzony.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel8612    0

Witam,

Panowie mam pytanie, zakupiłem ostatnio opryskiwacz krukowiak 500l, lance 12m, zawór stałociśnieniowy arag.

Wstępnie udało mi się ustawić pod c330 IV bieg 1600obr/min, na polu wychodzi 5,2km/h

Ciśnienie ustawiłem na 2,5bara co wg niebieskich dysz Tee jet turbo daje wydatek cieczy 250l/ha

 

1. W którym kierunku mają być założone te dysze, bo nie było mnie w domu a tata powyjmował dysze aby przepłukać mają być z czarnym kółkiem (zaślepką) z tyłu czy z przodu opryskiwacza?

 

2. Jak myślicie dawka 250l i ciśnienie 2,5bara czy będzie się to nadawało do wszystkich zabiegów chwasty, fungicydy, insektycydy???

 

z góry dziękuje wam za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikow    8

Te czarne kólko to antykraplacz tego nie ruszaj w ogóle ono jest pod skosem. dysze się wkłada prostopadle do ramy. Obecnie na rynku są głowice pojedyńcze oraz potrójne obrotowe, poczwórne a nawet pięcio obrotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

jak kolega wyżej napisał, antykapacze "patrzą" w bok w głowicach pojedynczych i w przód w pięciopozycyjnych. Zresztą inaczej ich nie "ustawisz". Gdy założysz kołpak z dyszą na głowicę to one będą ustawione w linii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel8612    0

już dziś doszedłem z ustawieniami idealnie wychodzi 250l/ha przy ciśnieniu 2,5 bara

ciekawe czy nie przy mało na opryski.

 

Nie chodziło mi o antykapach tylko o dysze rozpylacz

 

przy dyszach taka czarna zaślepka jest. Znalazłem zdjęcie i już wiadomo w którym kierunku.

 

 

A435145_3.jpg Widocznie źle zadałem pytanie, za co przepraszam i Dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek78    4

pryskałem kiedyś, zawór mam stałociśnieniowy ARAG opryskiwacz krukowiak. Przeżuciłem na dysze czerwone i nie utrzymuje ciśnienia tylko spada, na niebieskich było OK. A na czerwonych ustawię 3 bary a jak puszczę na lance spada i jak ujadę ok 200m spada w dalszym ciągu. Czyżby pompa była słaba? Dodam że zawór był skompensowany. W czym tkwi problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Jak poprawnie ustawić zawór stałociśnieniowy ARAG. Chodzi o to na ile bar ustawić zawór bezpieczeństwa? W instrukcji jest tylko napisane " zakręcić do oporu zawór bezpieczeństwa, a następnie odkręcić go o cztery obroty. Następnie zamknąć wszystkie sekcje i otworzyć przepływ do zaworów sekcyjnych pokrętłem regulacji ciśnienia." Oczywiście dźwignia w położeniu oprysk. Czy podczas tej kalibracji zaworu bezpieczeństwa te pokrętła przy każdej sekcji mają być dokręcone na max? Jeśli dobrze myślę to ciśnienie które będzie na zaworze bezpieczeństwa będzie pokazane na manometrze. Tą kalibrację robić na obrotach wałka 540 obr/min czy na takich na których będę pryskał?

Ustawienie ciśnienia do pryskania to wiem, że muszę zrobić na takich obrotach na których będę pryskał.

Edytowano przez Piotr6991z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Witam. Mam kłopot. Nie działa mi kompensacja ciśnienia na jednej sekcji. Sekcja zamyka się i otwiera prawidłowo ale nie idzie obniżyć ciśnienia pokrętłem przy sekcji  po jej zamknięciu, by ciśnienie było równe. Coś w środku się zacięło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Poradziłem sobie. Trzeba rozebrać elektrozawór. W środku pękł seger typu e-klip z stali szlachetnej. Są bardzo kruche. Po wymianie działa wszystko ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam pytanie. Orientuje się ktoś co to za część przy elektrozaworze od podnoszenia zbiornika buraków, w śrubę którą przykręca się rurkę od oleju jest wkręcony zawór na klucz 17mm w nim jest śruba na płaski śrubokręt i nakrętka kontrująca na klucz 8mm. Co to jest? Czy jest to potrzebne? Jak to uszczelnić? Problem jest taki że cieknie mi, a właściwie leje z tej śrubki na 8. Rozkręciłem to, jest tam tłoczek i sprężynka. Ale nie wiem więc nie ruszam. Żadne o-ringi, podkładki miedziane nie pomagają. Dzięki za pomoc. ps. Wam też forum działa jak działa?
    • Przez PrzemoO
      Czy próbował ktoś z Was reanimować ten zawór ? Uchodzi mi przez niego powietrze .

    • Przez Radek88
      Witam
      Jak w temacie mam problem z zaworem z pneumatyki.
      Po nabiciu powietrza przez sprezarke zawor jakby nie zamyka się do końca, ucieka nim powietrze przez co działa cały czas sprężarka.
      Zawór był oczyszczony, jednak nic to nie dało po rozlożeniu go nie zauważyłem jakiś zużytych części, dzwoniłem do serwisu to powiedzieli że zamówią zestaw naprawczy ale już pół roku zamawiają i nadal nie mają.
      Miał ktoś może podobny przypadek? 
      Wiecie może gdzie można kupić taki zestaw, albo ewentualnie cały zawór? Pytałem u siebie w kilku sklepach i nigdzie nie mogę zamówić.
       Zdjęcie zaworu rzuce jutro.
      Pozdrawiam


    • Gość
      Przez Gość
      Witam panów mam problem otóż dobija mi powietrze tylko do około 4 atmosfer i schodzi  mi z zawora tego koło prawego koła, jak zaciągnę ręczny hamulec to doleci do końca do zielonego pola a jak puszczę to momentalnie spadnie do czerwonego, sprężarka bije cały czas a nie da rady dopić, jak zgaszę traktor bardzo szybko schodzi od zielonego pola w 30 minut do zera, orientuje się jak go skubańca podregulować aby tak nie schodziło i czy trzeba koło ściagać do tego?
    • Przez Labadosiak
      Czy miał ktoś z kolegów, a może i koleżanek ;-), problem ze sterownikiem ARAG BRAVO 180S w następującej formie: sterownik na pinach J i K (to piny odpowiadające za sterowanie zaworem regulacji ciśnienia) ma napięcie ok. 6V co uniemożliwia niestety działanie zaworu regulującego ciśnienie, a przez to sterownik nie działa i nie reguluje zadanej dawki. Jest tak jakby działał w manualnych ustawieniach ale przy manualnej próbie regulacji ciśnienia oczywiście również zawór nie działa bo dostaje napięcie ok. 6V, a powinien dostawać ok. 12V. Czy ma ktoś z szanownych forumowiczów wiedzę gdzie może leżeć przyczyna awarii, ewentualnie czy ktoś może wie gdzie można taki sprzęt odesłać do naprawy? Może ktoś miał taki problem lub inny przy sterowaniu np. sekcjami, lub zaworem głównym? Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj