Skocz do zawartości

Zdjęcie

kompaktowe brony talerzowe

73 odpowiedzi na ten temat

#41 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 18:46

kompaktowe brony talerzowe Witam
Zamierzam kupić kompaktową bronę talerzową do uprawy ścierniska,chce za jego pomocą pobudzić chwasty,resztki ziaren zbóż do wschodzenia żeby za drugim przejazdem zniszczyć je i posiać poplon.W takim przypadku brona kompaktowa sprawdzi się lepiej od zwykłej talerzówki albo grubera?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kompaktowe brony talerzowe Dzisiaj, 01:28
  •  

#42 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 20:47

kompaktowe brony talerzowe Receptą na szybki wzrost samosiewów i chwastów po ściernisku jest jak najszybsze wymieszanie zalegających ziaren z glebą i nie ważne czy zrobisz to agregatem, gruberem czy talerzówką. Gruber wymiesza lepiej niż talerzówka, dodatkowo lepiej i równiej pracuje w twardej glebie. Ściernie jest zerwane, wymieszane z ziemią i spulchnione a pod spodem ziemia jest wilgotna, nie oddaje wody tak jak ściernisko a dużo łatwiej ją pobiera z opadów. Dla przykładu, zrobiłem jeden kawałek na drugi dzień po koszeniu gruberem ( 9 łap bez lemieszy bocznych) a drugi ok tygodnia po koszeniu. Różnica na polu jest taka że zielono jest na tym pierwszym a na drugim dopiero zaczyna się przebijać. Choć ojciec zrobił podorywkę pługiem to tam poza bryłami niema nic bo susza:)

#43 Share ketrab

ketrab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Hoo. jest tego trochę:)

Napisany 15 grudzień 2013 - 14:50

kompaktowe brony talerzowe co sądzicie o bronie kompaktowej z agromaszu http://www.agro-masz...-talerzowa/5.0m
zastanawiam się własnie nad zakupem takiej lub jakiejś używanej ale zachodniego producenta. Miał ktoś styczność z tym modelem podczas pracy??

#44 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 16:10

kompaktowe brony talerzowe ketrab własnie ja też mysle o podobnej talerzówce ale z metal-fach z wałem packera i nikt w okolicy nie ma takiego sprzetu i nie mam o tym zbyt wielu inf. Ogólnie to chciałbym ją wykorzystać oprócz upraw po ściernisku również a raczej w głównej mierze do uprawy pod qq na wiosne. Cene na allegro za 6m widziałem coś ponad 50tyś brutto wiec moze od dilera wyrwał by taniej cos.

#45 Share kManiek

kManiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 17:53

kompaktowe brony talerzowe Tak sie zastanawiam czy ursus 912 dał by rade z brona kompaktową agromasz 2,7m

#46 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 04 styczeń 2014 - 19:14

kompaktowe brony talerzowe ktoś wie jaka jest róznica między prostymi talerzami jak w Aresie TL a takimi wygiętymi jak talerz do zupy jak w Grano ? mowa o talerzówkach kompaktowych, i które polecacie?

#47 Share johnyrs

johnyrs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 06:57

Witam ma ktoś bronę talerzową Agro-masz 5m składaną, zastanawiam się nad kupnem takiej maszyny i ciekawią mnie opinie.

#48 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 18 grudzień 2015 - 12:49

odświeże temat .... ile wazą wasze brony przy jakiej szerokosci ?  czym je dociązacie ?

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#49 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 19:15

Hydropakiem z obciążnikami lub odważnikami

#50 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 19:22

Moja Agro Masz 5 metrów bez wózka waży niby 2900, teraz będę wózek dorabiał myślę że z  1000 kg będzie ważył. Ciągniczek case MX 150, spokojnie w podorywce 15-16 km nawet 19 km potrafił  robić bez większych problemów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 23 grudzień 2015 - 19:37

chodzi mi o same brony bez hydropaku z wałem  bądź bez :)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#52 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 08:53

A ja latam 5 metrową 25 km na godz i jeszcze na zapas mocy

#53 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 09:09

Latać to nie potrafię ciągnikiem, ale ja ze swoją talerzówką to do 40 km potrafię jeździć, pewnie to i więcej bym wycisną, ale tylko tyle fabryka dała.

#54 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 09:12

Kto jeszcze szybciej ten zwycięży w konkursie szybkości

#55 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 14:18

kompaktowe brony talerzowe 19 km to z ziemi pewnie tsunami sie robi

Edytowany przez Piechu, 24 grudzień 2015 - 14:19.

#56 Share poderwa

poderwa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:mechanizator-ślusarstwo

Napisany 28 sierpień 2016 - 18:12

Witam!Poanowie proszę o podpowiedz! Kupiłem brone talerzowo kompaktowo 2,7m firmy AGRO-LIFT,i jest problem prawa strona zagłębia się więcej(ramiona w ciągniku są równo ustawione,brona cięgłem odpowiednio wypoziomowana .

#57 Share Krzysztof81

Krzysztof81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 15:17

Dla mnie te kompaktowe brony talerzowe to jakiś wyskok modowy i dobra reklama. Pożyczyłem od kolegi Aresa 4m XXl ful wypas z ciężkim wałem  do rekultywacji dawno nie obsiewanego ugoru. Kolega sam za bardzo nie chwalił tego urządzenia i miał rację. Ziemia uprawiona tak sobie, wymieszanie też jako tako, faktycznie zapotrzebowanie na moc względne bo 180km ciągało go jak szmatę po polu. Powiem że sam byłem napalony na zakup takiego sprzętu i ciesze sie że tego nie zrobiłem. Zamiast kompaktowej brony kupiłem starą porządną ciąganą talerzówkę o talerzach 65cm i szerokości około 3,7m. Niedawno obok mnie sasiad uprawiał kompaktową talerzówką vaderstad 6m ciąganą Deutz Fahrem 300km a ja swoją i u mnie jest dużo lepiej-ziemia lepiej przemieszana, pole równiejsze, dużo mniej resztek pożniwnych. Moim zdaniem kompaktowe brony talerzowe powstały w celu jak najszybszej uprawy pożniwnej ewntualnie posiania poplonów itp. Jeżeli ktos myśli że dokona nia porządnej rekultywacji terenu lub przygotuje ściernisko do siewu jest w błędzie

#58 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 19:48

Mam taką bronę z Agro Maszu i nie narzekam. Używam ją do podorywek i niekiedy uprawy po orce pod siew. Do tego nie ma co narzekać, bardzo dobrze miesza i uprawia.

Do ugorów nie nadaję sie wcale, w tym roku próbowałem, nie wbije się i nie wymiesza.

#59 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 19 październik 2016 - 05:27

kompaktowe brony talerzowe Mam bronę tolmet astat 3m. Mega problem w niej to oblepiajace się ziemią talerze na drugim rzędzie. I nie jest to trochę ziemi tylko dobre kilka cm, ziemia wyrównuje ta wypukłości talerza. W tej chwili skrobie je po skończonej robocie ale wydaje mi się że oblepione te talerze nie pracują tak jak powinny. Czy w waszych bronach kompaktowych też jest ten problem? Moja ma talerze 610mm.

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share czesio1612

czesio1612

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 19 październik 2016 - 07:31

Mam bronę tolmet astat 3m. Mega problem w niej to oblepiajace się ziemią talerze na drugim rzędzie. I nie jest to trochę ziemi tylko dobre kilka cm, ziemia wyrównuje ta wypukłości talerza. W tej chwili skrobie je po skończonej robocie ale wydaje mi się że oblepione te talerze nie pracują tak jak powinny. Czy w waszych bronach kompaktowych też jest ten problem? Moja ma talerze 610mm.

Może masz za płytko ustawiony drugi rząd talerzy. Ja też mam takiego astata tylko 560 i nic się nie oblepia, może też zależy przy jakiej wilgotności uprawiasz