Skocz do zawartości

Zdjęcie

kompaktowe brony talerzowe

73 odpowiedzi na ten temat

#21 Share JaJacek

JaJacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 16:41

Jeszcze jednym plusem talerzówki kompaktowej jest morzliwość uprawy po orce ;)
A, co powiecie na talerzówke firmy Bury, jej zalety to:
regulowany kąt talerzy
morzliwość zamontowania na przednim TUZ ciągnika

To niegłupia maszyna, rzeczywiście ma mozliwość montażu na przednim TUZ-ie, tylko ciekawe jak z jakością wykonania i wytrzymałością. No i kosztuje połowę tego co zachodnie talerzówki...
Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kompaktowe brony talerzowe Dzisiaj, 22:06
  •  

#22 Share JaJacek

JaJacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 16:52

dzieki za wskazówki - i mam jeszcze pytanko czy - rzeczywiście zapotrzebowanie na moc jest mniejsze niż w przypadku zwykłego grubera - słyszałem opinie ze z taką broną talerzowa o szerokosci 3m spokojnie moze pracować MTZ-82 i to z prędkoscią 12 km/h

Jest dokładnie tak jak napisałeś. Oczywiście opory i zapotrzebowanie na moc wzrasta wraz ze zwiększaniem głębokości roboczej, ale jadąc po ściernisku na głebokości 6-8cm, MTZetem sobie spokojnie poradzisz. Problemem płytko pracującej brony talerzowej są głębokie koleiny pozostawione przez ciężkie przyczepy, grzęznące nieraz po osie. Wtedy żeby lepiej uprawić trzeba ustawić maszyne nieco głębiej, albo pojechać gruberem na większą głębokość. Generalnie na polu po talerzówce wygląda "ładnie", gleba jest wyrównana przez ciężki. Ktoś napisał, że klasyczna talerzówka lepiej zrobi ze względu na większą średnicę talerzy. A przecież UG produkuje Aresy z talerzami 460, 560 i 660mm. Do wyboru, do koloru. Uwaga dot. słabego kopiowania terenu nie dotyczy maszyny o szer. roboczej 3m. Przecież zwykły gruber, czy pług podorywkowy też nie kopiuje lepiej?
Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

#23 Share SUCHY102

SUCHY102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 15 maj 2008 - 23:27

kompaktowe brony talerzowe zgadzam się z poprzednikiem ze gruber i krótka brona mają tą samą wadę jeżeli chodzi o kopiowanie. odnośnie brony kbt z burego byłem i jestem nią zainteresowany i zajechałem kiedyś do chłopa bo widziałem że ją posiada i troche pogadałem z nim i mówił ze na polu jest równo jak na lotnisku ma w niej włókę i wał strunowy, talerzuje w poprzek pola lub pod bardzo dużym skosem i w przeciwieństwie do aresa talerze mocowane są w niej na dużych sprężynach dzięki czemu wzruszają ziemię w niedużych dziurach zagłębieniach i ścieżkach technologicznych. uważam że jest to ciekawa maszyna choć jej wykonanie pozostawia troche do życzenia. maszyna która zrobiła w ciągu roku 120ha już zrzuca farbę!!! mocowanie łożyskowania talerzy pozostawia troszkę miejsca gdzie czasem wpada kamień i niszczy powoli obudowę i talerz. warta jest swojej ceny bo najtańszą można kupić chyba za 16000netto

#24 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 16 maj 2008 - 13:57

kompaktowe brony talerzowe a czy mogłby ktoś wyjaśnić co znaczy pojęcie: kopiowanie terenu ? bo po przeczytaniu całego tematu jakos nie moge znalezc odpowiedzi.. :)
hoduję króliki

#25 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 maj 2008 - 17:27

kompaktowe brony talerzowe to oznaczy tyle, aby narzedzie moglo pracowac na nierownosciach terenu, a nie zostawialo wolne placki, co sie zdarza przy niektorych bronach talerzowych
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#26 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 10 październik 2008 - 15:41

kompaktowe brony talerzowe To i ja mam pytanie
Czy taka brona jest w stanie przygotować pole do orki po kukurydzy na ziarno, jak wiadomo po zbiorze kukurydzy zostaje sporo resztek pożniwnych na polu, chodzi mi o to czy nie będzie za lekka i da radę wymieszać resztki pożniwne no i czy nie będzie się zapychać. Może ktoś już ma jakieś doświadczenia z taką uprawą

#27 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 10 październik 2008 - 17:44

kompaktowe brony talerzowe Ja mam Aresa, jestem z niego zadowolony, jednak jego mankamentem jest to ,ze słabo sobie radzi na polu z dużą ilością resztek pożniwnych, także z kukurydzą może mieć kłopot.
Dociążacie swoje talerzówki? Bo ja o tym myśle na przyszłe lato, może lepiej wymiesza słomę? Po stojącym zbożu dobrze pociętym niema problemu, ale w miejscach, gdzie poległo jest makabra.

#28 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 10 październik 2008 - 18:05

kompaktowe brony talerzowe @godlaś to jeszcze nic nie kupiłeś??? :o

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#29 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 10 październik 2008 - 18:36

kompaktowe brony talerzowe A no nie :o Była ładna brona 2.5 ciągana (zresztą Ci o niej pisałem ) ale jak po nią pojechałem to została zadatkowana przez kogoś innego, żniwa przemęczyłem tym co mam (brona zawieszszana małe, lekkie badziewie). Zawsze po zbiorze kukurydzy ściern rozdrabniam dodatkowo mulczerem a później orka ale widziałem na ytubie catrosa jak śmigał właśnie po kukurydzy i całkiem ładnie uprawił Tylko że catros waży 1700 kg a bury coś koło 1000. I tak się zastanawiam czy lepiej kupić używaną ciężką bronę tależową za taką trzeba dać 10000-13000 zł a nowa KBT coś około 18000 chodzi mi o w miarę uniwersalny sprzęt

#30 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 30 październik 2008 - 17:55

kompaktowe brony talerzowe A nie ma nikogo na Forum co ma bronę z Burego ta KBT zeby sie wypowiedzial?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 31 październik 2008 - 12:50

kompaktowe brony talerzowe Ktos ma na bank bo widziałem zdjecia w galerii do tego z MTZ pracowała.Trzeba poszukac kogo to.

#32 Share dawid12

dawid12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 12:08

kompaktowe brony talerzowe @Piotrus89 ma brone burego;p
Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

#33 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 21:33

kompaktowe brony talerzowe Czy ktoś posiada taką bronęLINK? Ogólnie co sądzicie o takiej bronie na małe areały? Marzy mi się coś takiego do 3P tak z 1,8m szerokości. Tylko czy to będzie ekonomicznie uzasadnione na 20 ha....

#34 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 14 marzec 2009 - 18:26

kompaktowe brony talerzowe Co mozecie mi powiedziec o tej bronce. Jak sie u was sprawuje i jakiej mocy ciągnik jest potrzebny do 3 metrowego kompaktu????
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#35 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 19 maj 2009 - 21:28

kompaktowe brony talerzowe Ja jutro odbieram kbt bury 3 metrową razem z hydropakiem.Już dzisiaj jeżdziłem po polach i szukałem jakiegoś ugoru żeby przetestować bo do żniw nie wytrzymam.

#36 Share woju88

woju88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 19 maj 2009 - 23:53

kompaktowe brony talerzowe ja będe mieć akurat po żniwach brone Unia Ares TXL 3m z walem gumowym. U mnie w okolicy bracuje taka i efekt jest taki ze zdecydowałem sie na jej kupno ;)

#37 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 27 maj 2009 - 19:27

Ja jutro odbieram kbt bury 3 metrową razem z hydropakiem.Już dzisiaj jeżdziłem po polach i szukałem jakiegoś ugoru żeby przetestować bo do żniw nie wytrzymam.

I co przetestowałeś nowy sprzęt? Z jaki ciągnikiem będzie pracowała?

#38 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 13:03

kompaktowe brony talerzowe Nie testowałem jeszcze jej bo nie miałem gdzie.Ursus 1014 bedzie ją ciągał

#39 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, myślistwo

Napisany 06 sierpień 2009 - 08:32

kompaktowe brony talerzowe Moim zdaniem maszyna godna zaufania jest krotka brona talerzowa terradisc firmy pottinger... Widzialem jej prace bo sam jestem zainteresowany zakupem takiej i jak najbardiej na plus... moze jest ktos kto nia pracuje i moze wypowiedziec sie cos wiecej na jaj temat???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 11:52

kompaktowe brony talerzowe pozwolę sobie odświeżyć temat, chciałbym zakupić kompaktową bronę talerzową o szerokości 3m z mocnym hydropakiem (dźwigającym co najmniej 1,5t), którą chciałbym wykonywać uprawę pożniwną oraz sprzęgać ją z siewnikiem, zależy mi na kompaktowej budowie oraz dobrym mieszaniu resztek, najbardziej pasują mi maszyny unii grudziądz txl i txxl, jednak ze względu na masę i długość rozważam wyłącznie wersje drive, wskażcie mi proszę modele, które mają solidny hydropak i nadają się do współpracy z ciągnikiem o mocy 115km, interesuje mnie pełny wał (packer, gumowy bądź oponowy), krajowe modele nie są zbyt solidne, amazone nie za dobrze sobie radzi (i nie ma wysięgnika), rabe werk podobno ma ładną bronę, ale nie mogę nigdzie znaleźć takiego modelu, bardzo proszę o pomoc - cena ok 40tys zł netto